Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Rugsėjo » 18

Mokslininkai atrado spermatozoidų kultūros požymių

Mokslininkai nustatė, kad kašalotų būriai sudaro klanus, kurie skiriasi savo skleidžiamais garsais, o jų "kalbos" vystosi panašiai kaip skirtingų etninių grupių žmonių kalbos. Tyrimas paskelbtas žurnale PNAS.

Biologai ištyrė kašalotus (Physeter macrocephalus) 23 Ramiojo vandenyno vietose. Paaiškėjo, kad banginiai ne tik supranta, kuriam klanui priklauso, bet ir gali pranešti apie tai kitiems individams garsiais pertraukiamais spragtelėjimais. Taip atsitinka, kai susiburia skirtingi banginių klanai.

Autoriai gavo 23 429 garso įrašus. Sugrupavę juos pagal panašumą, jie nustatė septynis kašalotų klanus. Todėl netoliese gyvenančių klanų garsai buvo panašesni nei toli gyvenančių klanų - tas pats dėsningumas galioja ir žmonių kalboms.

Tačiau tose vietose, kur skirtingų klanų arealai sutapo, skleidžiami garsai skyrėsi labiau. Pasak autorių, tai reiškia, kad tokiose teritorijose kašalotų "kalbos" yra veikiamos selektyvaus spaudimo - jos turi būti skirtingos, kad klanai galėtų lengvai atskirti vienas kitą.

Autoriai mano, kad šie socialiniai mainai yra panašūs į žmonių kultūrą: mes atskiriame skirtingas tautas pagal jų drabužius ir religinius simbolius, o banginius skiriame pagal jų skleidžiamus garsus. Mokslininkai planuoja rinkti duomenis apie banginių skleidžiamus signalus ir, naudodami dirbtinį intelektą, išsiaiškinti jų reikšmę. Tai atlieka naujai sukurta Banginių vertimo iniciatyva (Ceti).

Tikroji Žemė - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes, prenumeruokite Paranormal LT Youtube kanale:

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau