Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Rugsėjo » 25

Kalifornijoje bus įteisintas mirusių žmonių perdirbimas į kompostą

Vyras rodo perdirbtus žmogaus palaikus kompostui ©AP

Kalifornija yra kovos su visuotiniu atšilimu priešakyje: aktyviai diegiami elektromobiliai ir alternatyvūs elektros energijos šaltiniai, o visai neseniai valstijos gubernatorius Gavinas Newsomas pasirašė įstatymo projektą, pagal kurį nuo 2027 m. bus leidžiama kompostuoti žmonių palaikus.

"Atsižvelgiant į klimato kaitą ir kylantį jūros lygį, kurie kelia realią grėsmę mūsų aplinkai, tai yra alternatyvus galutinio palaikų šalinimo būdas, kuris neprisidės prie kenksmingų teršalų išmetimo į atmosferą", - sakė valstijos įstatymų leidžiamosios valdžios narys.

Taikant šią technologiją mirusiojo kūnas įdedamas į plieninę dėžę, kurią supa biologiškai skaidžios medžiagos, pavyzdžiui, medžio drožlės. Dėžutėje bus specialios ventiliacijos angos, kurios leis mikrobams ir bakterijoms gyventi. Palaikai suyra maždaug per 1-2 mėnesius.

Kompostavimas taip pat yra ekonomiškesnė alternatyva tradicinėms laidojimo paslaugoms. 2021 m. Nacionalinės laidojimo direktorių asociacijos atlikto tyrimo metu nustatyta, kad laidotuvės vidutiniškai kainuoja 7848 JAV dolerių. Pasak "US Funerals Online", kompostavimas kainuoja mažiau - nuo 4000 iki 5500 JAV dolerių. Apskritai, tai abipusiai naudinga. Panašu, kad Kalifornijoje netrukus bus leista mirusiuosius perdirbti maistui, kaip filme "Žaliasis soilentas" (1973 m.).

Tuo tarpu Niujorke jau tikimasi įteisinti mirusiųjų perdirbimą į kompostą.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1
mmm man tik įdomu, žmonės nuo seno buvo laidojami žemėje... Ir buvo žinoma, kad palaikai suyra. Kas čia? Dar vienas pasipelnymo šaltinis....
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau