Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugsėjo » 30

Kabule savižudžio sprogdintojo sprogimas švietimo centre nusinešė 19 gyvybių, daugiausia mergaičių

Penktadienį Afganistano sostinėje per savižudžio sprogdintojo išpuolį klasėje, kurioje šimtai mokinių ruošėsi egzaminams, žuvo mažiausiai 19 žmonių, dauguma aukų - mergaitės, pranešė policija ir liudininkas.

Sprogimas nugriaudėjo Kaadžo aukštajame švietimo centre, kuriame prieš stojamuosius egzaminus į universitetus mokosi daugiausia suaugę vyrai ir moterys.

"Klasėje buvome apie 600 žmonių. Tačiau daugiausia aukų yra tarp mergaičių", - AFP iš netoliese esančios ligoninės pasakojo per išpuolį sužeistas studentas Akbaras.

Sprogimas įvyko vakarų Kabule esančiame Dašt-e-Barchi rajone, kuriame gyvena daugiausia musulmonai šiitai ir kur gyvena hazarų mažumos bendruomenė, tapusi kai kurių mirtinų išpuolių Afganistane taikiniu.

"Studentai ruošėsi egzaminui, kai šiame švietimo centre susisprogdino savižudis sprogdintojas. Deja, 19 žmonių žuvo, o dar 27 buvo sužeisti", - sakė Kabulo policijos atstovas spaudai Chalidas Zadranas (Khalid Zadran).

Vienas iš apylinkių parduotuvių savininkų pasakojo, kad įvyko garsus sprogimas, o tada iš centro išbėgo minios studentų.

"Kilo chaosas, nes daugybė studentų, berniukų ir mergaičių, bandė pabėgti iš pastato. Tai buvo siaubinga scena. Visi buvo labai išsigandę", - pasakojo jis anonimiškai AFP.

Internete paskelbtuose vaizdo įrašuose ir vietos žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose matyti, kaip iš įvykio vietos išnešamos kruvinos aukos.

"Saugumo komandos pasiekė įvykio vietą, išpuolio pobūdis ir duomenys apie aukas bus paskelbti vėliau", - anksčiau tviteryje rašė Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Abdul Nafy Takoras (Abdul Nafy Takor).

"Civilių taikinių puolimas įrodo nežmonišką priešo žiaurumą ir moralės normų nebuvimą".

Šeimos skubėjo į rajono ligonines, į kurias atvyko greitosios pagalbos automobiliai su nukentėjusiaisiais, o ant sienų buvo iškabinti patvirtintų žuvusiųjų ir sužeistųjų sąrašai.

"Mes jos čia neradome", - AFP pasakojo nelaimės ištikta moteris, vienoje iš ligoninių ieškojusi savo sesers. "Jai buvo 19 metų."

"Skambiname jai, bet ji neatsiliepia".

Talibano nariai privertė aukų šeimas palikti bent vienos ligoninės teritoriją, baimindamiesi tolesnio išpuolio prieš minią.

Penktadienio popietę Talibanas leido žurnalistams apsilankyti švietimo centre.

Salės, kurioje mokiniai buvo susirinkę laikyti testo, stogas buvo visiškai sugriuvęs, o jos durys ir langai išdaužyti, pranešė AFP korespondentas.

Savivaldybės darbuotojai valė grindis, tačiau vis dar mėtėsi išdžiūvusio kraujo dėmės ir mėsos gabalai.

Praėjusiais metais į valdžią Afganistane sugrįžus Talibanui, baigėsi du dešimtmečius trukęs karas ir smurtas smarkiai sumažėjo, tačiau pastaraisiais mėnesiais saugumas ėmė blogėti.

Afganistano šiitai hazarai dešimtmečius buvo persekiojami, o Talibanas kaltinamas piktnaudžiavimu prieš šią grupę, kai valdė 1996-2001 m.

Tokie kaltinimai vėl pasipylė po to, kai jie grįžo į valdžią.

Hazarai taip pat dažnai tampa Talibano priešų - ginkluotos grupuotės "Islamo valstybė" (IS) - išpuolių taikiniu. Ir vieni, ir kiti juos laiko eretikais.

Daugybė išpuolių nusiaubė Dasht-e-Barchi rajoną, keli iš jų buvo nukreipti prieš moteris, vaikus ir mokyklas.

Pernai, prieš Talibanui sugrįžtant į valdžią, mažiausiai 85 žmonės, daugiausia moksleivės, žuvo ir apie 300 buvo sužeisti, kai netoli jų mokyklos šiame rajone sprogo trys bombos.

Nė viena grupuotė neprisiėmė atsakomybės, tačiau prieš metus IS pareiškė, kad tame pačiame rajone savižudžio išpuolis prieš švietimo centrą nusinešė 24 gyvybes, tarp kurių buvo ir mokinių.

2020 m. gegužės mėn. ši grupuotė buvo kaltinama dėl kruvino išpuolio šaunamuoju ginklu Dašt-e-Barchi ligoninės gimdymo skyriuje, per kurį žuvo 25 žmonės, tarp jų - jaunos motinos.

O šių metų balandžio mėn. per du mirtinus sprogimus atskiruose rajono švietimo centruose žuvo šeši žmonės ir dar mažiausiai 20 buvo sužeista.

Švietimas Afganistane yra opus klausimas, nes Talibanas neleidžia daugeliui mergaičių grįžti į vidurinę mokyklą. Islamo valstybė taip pat pasisako prieš moterų ir mergaičių švietimą.

AFP

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau