Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Spalio » 1

Nikaragva nutraukia ryšius su Nyderlandais, blokuoja naujojo JAV pasiuntinio atvykimą

Nikaragvos vyriausybė penktadienį nutraukė diplomatinius santykius su Nyderlandais dėl kaltinimų intervencionizmu, praėjus kelioms valandoms po to, kai pareiškė, kad neleis atvykti naujajam JAV ambasadoriui dėl jo "kišimosi".

"Nikaragva, susidūrusi su nuolatiniu Nyderlandų Karalystės kišimusi, intervencionistine ir neokolonialistine pozicija, kuri įžeidė... grasinimais ir darbų bendram labui sustabdymu, praneša šios šalies vyriausybei apie mūsų sprendimą nedelsiant nutraukti diplomatinius santykius", - sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime penktadienio vakarą.

Anksčiau Nikaragvos prezidentas ir buvęs revoliucionierius Danielis Ortega (Daniel Ortega) užsipuolė Europos valstybę, sužinojęs, kad ji nefinansuos ilgai žadėtos ligoninės.

"Tie, kurie atvyksta negerbti mūsų žmonių, mūsų tėvynės, daugiau neturėtų pasirodyti Nikaragvoje. Ir mes nenorime santykių su ta intervencine vyriausybe", - sakė D. Ortega, turėdamas omenyje Kosta Rikoje įsikūrusią Nyderlandų ambasadorę Centrinei Amerikai Christine Pirenne (Christine Pirenne).

Pasak prezidento, ketvirtadienį lankydamasi sostinėje Managvoje Pirenne informavo Nikaragvos užsienio reikalų ministrą Denisą Moncadą (Denis Moncada), kad olandai nebefinansuos ligoninės, kurią prieš daugelį metų pažadėjo pastatyti.

"Ambasadorius atvyko kalbėtis su nikaragviečiais taip, tarsi Nikaragva būtų Nyderlandų kolonija", - sakė Ortega.

Nyderlandai 2013 m. uždarė savo biurus Managvoje ir visą savo diplomatinę veiklą Centrinėje Amerikoje vykdo iš Kosta Rikos.

Prieš Ortegos pasisakymą jo žmona, Nikaragvos viceprezidentė Rosario Murillo (Rosario Murillo), penktadienį pareiškė, kad naujasis JAV pasiuntinys Hugo Rodriguezas (Hugo Rodriguez) "jokiomis aplinkybėmis nebus įleistas į mūsų Nikaragvą".

"Tegul tai būna aišku imperialistams", - pridūrė ji, valstybinėje žiniasklaidoje perskaičiusi užsienio reikalų ministerijos pareiškimą.

Ketvirtadienį JAV Senatas patvirtino H. Rodriguezo paskyrimą ambasadoriumi, nepaisant to, kad Nikaragva liepos mėn. pareiškė, kad jo nepriims.

Nikaragva sakė, kad nusprendė atšaukti savo patvirtinimą dėl Rodrigeso dėl "nepagarbių" komentarų, kuriuos jis išsakė per klausymą Senate.

Rodrigesas apibūdino Nikaragvą kaip "regiono paribio valstybę" ir pavadino Ortegos vyriausybę "diktatūra".

"Pritarčiau, kad būtų panaudotos visos ekonominės ir diplomatinės priemonės, siekiant pakeisti kryptį Nikaragvoje", - sakė jis Senatui.

Viena iš jo pasiūlytų priemonių - išstumti Nikaragvą iš Dominikos Respublikos ir Centrinės Amerikos laisvosios prekybos susitarimo.

Trečiadienį vyriausybė paprašė Europos Sąjungos ambasadorės Bettinos Muscheidt (Bettina Muscheidt) palikti šalį, nenurodydama jokių priežasčių, pranešė vietos žiniasklaida ir diplomatiniai šaltiniai.

Taip pat trečiadienį Ortega pavadino Katalikų Bažnyčią "tobula diktatūra", atspindėdamas tebesitęsiančią įtampą tarp jo vyriausybės ir religinės institucijos dėl 2018 m. protestų, kurių rėmimu Ortega apkaltino Bažnyčią.

AFP

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau