Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Spalio » 2

Per Indonezijos futbolo stadiono sąmyšį žuvo mažiausiai 174 žmonės

Indonezijos futbolo stadione žuvo mažiausiai 174 žmonės, kai tūkstančiai įpykusių namų sirgalių įsiveržė į aikštę, o policija atsakė ašarinėmis dujomis, kurios sukėlė sąmyšį, sekmadienį pranešė valdžios institucijos.

Šeštadienio vakarą Malango mieste įvykusi tragedija, per kurią taip pat buvo sužeista 180 žmonių, buvo viena iš daugiausiai gyvybių nusinešusių nelaimių pasaulio sporto stadionuose.

FK "Arema" sirgaliai Kanjuruhan stadione šturmavo aikštę po to, kai jų komanda 3:2 pralaimėjo svečiams ir aršiems varžovams "Persebaya Surabaya".

Policija, kuri neramumus pavadino "riaušėmis", sakė, kad bandė priversti sirgalius grįžti į tribūnas ir panaudojo ašarines dujas po to, kai du pareigūnai žuvo.

Policijos teigimu, daugelis aukų buvo sutrypta arba uždusinta.

Mažiausiai 174 žmonės žuvo, sekmadienio popietę transliuotojui "Kompas TV" sakė Rytų Javos gubernatoriaus pavaduotojas Emilis Dardakas (Emil Dardak), padidindamas aukų skaičių nuo 129.

Išgyvenusieji pasakojo apie panikuojančius žiūrovus gausiai susirinkusioje minioje, kai ant jų pasipylė ašarinės dujos.

"Pareigūnai paleido ašarines dujas, o žmonės automatiškai skubėjo išeiti, stumdėsi tarpusavyje, todėl buvo daug aukų", - AFP pasakojo 43 metų žiūrovas Doni, atsisakęs nurodyti savo pavardę.

"Nieko nevyko, nebuvo jokių riaušių. Nežinau, dėl ko kilo klausimas, jie staiga paleido ašarines dujas. Tai mane šokiravo, ar jie nepagalvojo apie vaikus, moteris?"

Prezidentas Joko Widodo įsakė atlikti tragedijos tyrimą, peržiūrėti visų futbolo rungtynių saugumą ir nurodė šalies futbolo asociacijai sustabdyti visas rungtynes, kol bus "pagerintas saugumas".

"Labai apgailestauju dėl šios tragedijos ir tikiuosi, kad ši futbolo tragedija mūsų šalyje bus paskutinė", - sakė J. Widodo.

Ligoninės direktorius vietos televizijai sakė, kad vienai iš aukų buvo penkeri metai.

Iš stadiono vidaus per sąmyšį darytuose vaizduose matyti, kaip policija paleidžia didžiulius kiekius ašarinių dujų, o žmonės lipa per tvoras.

Per chaosą žmonės nešė sužeistus žiūrovus.

"Tai buvo taip baisu, taip sukrečia", - AFP pasakojo išgyvenęs 22 metų Samas Gilangas, per grūstį netekęs trijų draugų.

"Žmonės stumdėsi vieni su kitais ir... daugelis buvo sutrypti pakeliui į išėjimo vartus. Mano akys degė nuo ašarinių dujų. Laimei, man pavyko perlipti per tvorą ir išgyventi", - sakė jis.

- Nesiliaujantis smurtas -

Socialiniuose tinkluose išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip žmonės šaukia necenzūrinius žodžius policijai, kuri laikė riaušių malšinimo skydus ir mosikavo lazdomis.

Sekmadienio rytą gatvėse prie stadiono mėtėsi padegtos transporto priemonės, įskaitant policijos sunkvežimį. Policija pranešė, kad iš viso apgadinta 13 transporto priemonių.

Stadionas talpina 42 000 žmonių, o valdžios institucijos teigė, kad į jį buvo išparduotas visas bilietas. Policija teigė, kad 3 000 žmonių įsiveržė į aikštę.

Smurtas tarp sirgalių yra įsisenėjusi problema Indonezijoje, kur gilios rungtynės anksčiau yra peraugusios į mirtinus susirėmimus.

FC "Arema" ir "Persebaya Surabaya" yra ilgamečiai varžovai.

Persebaya Surabaya" sirgaliams nebuvo leista įsigyti bilietų į rungtynes, nes baimintasi smurto.

Tačiau Indonezijos politinių, teisinių ir saugumo reikalų koordinavimo ministras Mahfud MD sakė, kad organizatoriai nepaisė valdžios institucijų rekomendacijos rungtynes surengti ne vakare, o po pietų.

Jis sakė, kad vyriausybė rekomendavo atspausdinti tik 38 000 bilietų, tačiau vietoj to buvo išparduota 42 000 žiūrovų.

- "Imkitės tam tikrų priemonių" -

Prieš Widodo pareiškimą Indonezijos futbolo asociacija (PSSI) atsiprašė aukų šeimų ir savaitei sustabdė Indonezijos aukščiausiosios lygos BRI Liga 1 futbolo rungtynes.

Ji taip pat uždraudė FC "Arema" iki sezono pabaigos rengti namų rungtynes.

Asociacija bendravo su FIFA dėl antplūdžio ir tikisi išvengti pasaulio futbolo valdymo institucijos sankcijų, spaudos konferencijoje sakė PSSI generalinis sekretorius Yunus Yussi.

Kalbėdamas apie tai, kodėl policija stadione panaudojo ašarines dujas, jis sakė, kad "turėjo imtis tam tikrų priemonių, kad iš anksto numatytų" žiūrovų patekimą į aikštę.

Azijos futbolo konfederacija, regiono futbolą valdanti institucija, išreiškė apgailestavimą dėl nelaimės metu žuvusių žmonių.

Gegužės mėn. šešiuose šalies stadionuose Indonezijoje vyks FIFA jaunimo iki 20 metų pasaulio futbolo čempionatas. Kanjuruhan stadionas Malange į šį sąrašą neįtrauktas.

Indonezija taip pat teikia paraišką pakeisti Kiniją 2023 m. Azijos futbolo taurės varžybų šeimininke kartu su Pietų Korėja ir Kataru; sprendimas turėtų būti priimtas vėliau šį mėnesį.

Tarp kitų nelaimių stadionuose paminėtinos 1989 m. Didžiosios Britanijos Hillsborough stadiono tribūnose įvykęs susistumdymas, per kurį žuvo 97 Liverpulio sirgaliai, ir 2012 m. Port Saido stadiono tragedija Egipte, kur per susirėmimus žuvo 74 žmonės.

1964 m. per Peru ir Argentinos olimpinių žaidynių atrankos varžybų rungtynes Limos nacionaliniame stadione per grumtynes žuvo 320 žmonių ir daugiau kaip 1 000 buvo sužeista.

AFP

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau