Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Civilizacijos » 2024 » Gegužės » 20

Paslaptingi megalitai Sulavesio saloje (Indonezija)

Paslaptingi megalitai Sulavesio saloje (Indonezija)

Indonezijos Sulavesio saloje, 15 km į pietus nuo Lore Lindu nacionalinio parko, driekiasi Bada slėnis, kuriame galima pamatyti didžiulius megalitus - iškaltas akmenines figūras, primenančias Velykų salos Moai statulas.

Palindo yra didingiausias Bada slėnio sargas, atsargiai stebintis pašaliečius. Kas jie tokie? Kodėl jie atvyko į šį slėnį, įsispraudusį tarp Indonezijos ekvatorinių miškų? 

Istorikams sunku nustatyti, kada šie megalitai buvo sukurti. Vietiniai gyventojai sako, kad legendomis apipinti akmenys „čia buvo visada“. 
Pirminis stabų sukūrimo tikslas tebėra paslaptis. Jie gali būti susiję su kultūra, gyvavusia prieš 2000 metų  Laose, Kambodžoje ir Indonezijos salose, tačiau čia nerasta jokių įrankių ar kitų juos kūrusios visuomenės pėdsakų.

Paslaptingi megalitai Sulavesio saloje (Indonezija)

Paslaptingi megalitai Sulavesio saloje (Indonezija)

Vieni mano, kad megalitai mena žmonių aukojimo laikus, kiti teigia, kad jie egzistuoja tam, kad atbaidytų piktąsias dvasias. Taip pat sakoma, kad tai akmenimis virtę velniai, kurie gali judėti. Nuostabu tai, kad statulos yra pagamintos iš akmens, kurio niekur kitur šiose apylinkėse nerasite. 

Vietiniai gyventojai mano, kad viena iš statulų, čia praminta Tokalae, yra laikoma akmeniu paverstu prievartautoju. Kita statula, pavadinta Tadulako, yra kaimo seniūnas, tapęs akmeniu po to, kai pavogė bendruomenės ryžius. 

Mokslininkai spėja, kad daugelis Bada slėnio statulų buvo sukurtos tarp 3000 m. pr. m. e. ir 1600 m. e. m. Greičiausiai, šie megalitai buvo pastatyti siekiant pagerbti protėvius ir pažymėti ypatingą vietą, kurioje protėvių sielos nusileidžia į žemę ir kurioje gyvieji gali bendrauti su dvasiomis. 

„Negalime paaiškinti, - sako amerikiečių archeologas Edvardas Polardas, - kam buvo iškaltos šios statulos, nes nerandame jokių kitų jų analogų mūsų planetoje. Negalime nustatyti, kokiai kultūrai priklauso šios akmeninės statulos. Mažų mažiausiai, jos buvo sukurtos labai seniai, gerokai anksčiau, nei pasirodė pirmosios kronikos“.

Paslaptingi megalitai Sulavesio saloje (Indonezija)

... Statulos, iškaltos iš vientisų akmens blokų, stovi pavieniui arba grupėmis šalia senovinių laidojimo vietų. Jos yra nuo vieno iki keturių su puse metro aukščio. Statulos išsiskiria falo forma, stilizuotais bruožais ir neryškiai padarytomis rankomis. Iš vieno gabalo iškaltos akys, antakiai ir nosis suteikia joms tam tikro šeimyninio panašumo. Tačiau kiekviena statula yra individuali ir turi savo vardą. Visos jos turi lyties požymių, tačiau tik ketvirtadalis jų vaizduoja moteris.

Paslaptingi megalitai Sulavesio saloje (Indonezija)

Paslaptingi megalitai Sulavesio saloje (Indonezija)

Kai kurios iš jų visai neatrodo žmogiškos, pavyzdžiui, Dula Boe statula, kurios gulintis kūnas, iki pusės įsmigęs į ryžių lauko dirvą, labiau primena buivolą. Dauguma akmeninių veidų atsukti į besileidžiančią saulę ir aukščiausios dievybės Puang Matua karalystę. 

Iš viso šiame rajone aptikta daugiau kaip 400 granitinių megalitų, iš kurių apie 30 yra labai senos kilmės žmonių skulptūros. Kiti megalitai yra didelių plokščių (Kalamba) ir akmeninių plokščių (Tutuna) pavidalo. 

Kai kurie Bada slėnio megalitai yra upėse, iki pusės panirę į vandenį.

Paslaptingi megalitai Sulavesio saloje (Indonezija)

Paslaptingi megalitai Sulavesio saloje (Indonezija)

Ilgą laiką 1908 m. aptiktų akmeninių megalitų egzistavimas ir vieta nebuvo užfiksuoti. Tik 2001 m. Amerikos geografų draugijos ekspedicija padėjo indoneziečiams užfiksuoti senovės architektūros kūrinius. 

Beveik nežinomos ir izoliuotos nuo likusio pasaulio statulos saugo savo paslaptį - niekas nežino, kas sukūrė šiuos Bada slėnio sargus.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
29.10.2019 laikas 15:16 Receptai Greiti blynai skaniems pusryčiams

Pristatome jums greitų ir skanių pusryčių receptą. Blynai gaunasi labai apetitiški, o patinka ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Pusryčiai paprastai paruošiami, bet labai sotūs.

Skaityti daugiau

03.07.2019 laikas 18:33 Receptai Naminiai jautienos/kalakutienos kotletai
Gaminame. Naminiai jautienos/kalakutienos kotletai. Kotletai patiekiami su bulvių koše arba virtomis bulvėmis ir mėgstamomis salotomis. Skanaus!

Skaityti daugiau

23.11.2019 laikas 22:48 Receptai Triufelinis pyragas be kepimo per 15 minučių! Skanumėlis!
Pasigaminkite namuose skanų per 15 minučių triufelinį pyragą. labai greitai pagaminamas ir be galo skanus, be kepimo. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
12.06.2024 laikas 08:10 Paslaptingas paveldas: McDermotto pilis
Magiškos Airijos širdyje, tarp žalių pievų ir miglotų kalvų, stūkso apleista ir paslaptinga Makdermotto pilis. Istorija ir paslaptimis apipintas didingas statinys vilioja keliautojus ir archeologus savo painiais koridoriais ir užmirštais kampais....

Skaityti daugiau

12.06.2024 laikas 08:01 Unikalus senovės meistro iš Turpano kojos protezas
Kinijos istorijos gilumoje, nuostabioje vietoje, vadinamoje Turpanu, archeologai atrado kai ką įspūdingo - kapavietę, saugančią praeities paslaptis. 2007 m. šis artefaktas pasauliui atskleidė nuostabią istoriją apie žmogų su kojos protezu, atverdamas...

Skaityti daugiau

12.06.2024 laikas 07:13 Sigirija: senovinių griuvėsių didybė pasaulio viršūnėje
Ant keisto 200 metrų aukščio geologinio darinio, tarsi paskendusio danguje, stūkso didingi senovinės šventyklos griuvėsiai, nukreipti į žvaigždes. Ši vieta, vadinama Sigirija, dvelkia senovės civilizacijos paslaptimi ir didybe, traukia tyrinėtojų ir ...

Skaityti daugiau