Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Kovo » 7

Paslaptingi "Drakono namai" Eubojos saloje: legendomis apipinti megalitiniai statiniai

Paslaptingi "Drakono namai" Eubojos saloje

Graikijai priklausančioje Eubojos saloje yra vienas paslaptingiausių archeologinių radinių - Drakono namai, arba Drakospita. Šie milžiniški statiniai, sudaryti iš megalitinių akmeninių blokų, mokslininkams kelia daugybę klausimų. Kas juos pastatė?

Kaip buvo sukurti šie didelio masto statiniai? O svarbiausia - kada jie buvo pastatyti? Drakonų namai yra tikra senovės paslaptis, o tikslios informacijos apie jų kilmę ir paskirtį iki šiol nėra.

Drakonų namai - tai 25 dideli pastatai, išsibarstę Graikijos Eubojos salos pietuose. Jie yra stačiakampio formos ir pastatyti iš didžiulių akmeninių blokų nenaudojant skiedinio. Tarpai tarp blokų užpildyti mažesniais akmenimis, o stogai padaryti iš piramidės formos akmeninių plokščių, kurios praleidžia šviesą.

Paslaptingi "Drakono namai" Eubojos saloje

Geriausiai išsilaikę drakonų namai yra ant Ochi kalno, esančio salos pietryčiuose. Tris drakonų namus taip pat galima rasti Palli-Lakkoje ir Kapsaloje. Vietos legendos šių statinių sukūrimą priskiria antgamtinėms būtybėms, pavyzdžiui, drakonams, nes jie yra milžiniško dydžio ir sudėtingos konstrukcijos. Pasak legendų, paprasti žmonės negalėjo pastatyti tokių didelių statinių.

Tačiau mokslininkai iki šiol nesutaria dėl drakonų namų datavimo. Kai kurie mano, kad jie gali būti vėlesnių graikų šventyklų pirmtakai ir datuojami VII a. pr. m. e. Kiti mokslininkai mano, kad tai helenistinio laikotarpio, III-IV a. pr. m. e., gynybiniai statiniai. Dėl aplinkinės medžiagos trūkumo sunku tiksliai datuoti ir ištirti šiuos statinius.

Drakono namus 1797 m. atrado britų geologas Džonas Hokinsas (John Hawkins), kopdamas į Ochi kalną. Jis padarė struktūros eskizus ir padarė išvadą, kad jie turi būti senesni už klasikines graikų šventyklas.

Paslaptingi "Drakono namai" Eubojos saloje

Po to saloje lankėsi daugybė archeologų, kurie tyrinėjo šiuos paslaptingus statinius. Tarp jų buvo Heinrichas Ulrichsas, 1842 m. išleidęs monografiją apie šias struktūras, ir amerikiečių tyrinėtojai Džinas Karpenteris bei Danas Boidas.

Ochi kalno drakono namai yra maždaug 12,7 x 7,7 m dydžio, su durimis pietinės sienos centre ir mažais langais šonuose. Sienos yra apie 1,4 m storio, kad išlaikytų akmeninio stogo svorį. Statinio vidus pakyla į maždaug 2,4 m aukštį, o pastato grindų plotas - 48 kv. m.

Trys Palli Lakka drakono namai yra panašaus dydžio kaip ir prie Ochi kalno, tačiau jų sienos plonesnės - apie 1,1 metro. Taip pat naudojami mažesni akmens blokai, o statinių stilius paprastesnis ir galbūt senesnis.

Paslaptingi "Drakono namai" Eubojos saloje

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.06.2019 laikas 18:26 Receptai Kiaulienos karbonadas

Gaminame. Kiaulienos karbonadas. Kiaušinį išplakame. Kiaulieną pjaustome 1,5-2 cm storio gabaliukais, gerai išmušame, apibarstome druska, pipirais, pavilgome kiaušinio plakinyje ir apvoliojame džiūvėsėliuose. Kepame įkaitintame...

Skaityti daugiau

16.06.2019 laikas 11:44 Receptai Sluoksniuotos tešlos pyragaičiai su bananų įdaru

Šie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su baananų įdaru greitai ir labai paprastai pagaminami, puiki idėja užsimanius kažko skanaus. Taigi, paprastai ir greitai pagaminamų sluoksniuotos tešlos pyragėlių receptas. Snanaus!

...

Skaityti daugiau

07.08.2019 laikas 22:07 Receptai Skanūs blynai iš cukinijos ir varškės
Skanūs ir naudingi blyneliai su traškia plutele, kurie patiks visai šeimai. Yra daugybė jų paruošimo receptų, šiandien mes norime pasiūlyti savąjį. Paprasta ir skanu.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau