- 28.12.2023
- 0.0 Reitingas
- 489 Peržiūros
- Komentarai
Rytinėje Viduržemio jūros pakrantėje yra Arvado sala, vienintelė apgyvendinta sala regione. Pagrindinė salos įžymybė - didžiulė megalitinė siena, kurią prieš tūkstančius metų užbaigė nežinoma senovės civilizacija. Ši siena tęsiasi kelis kilometrus aplink visą salą ir yra sudaryta iš didžiulių akmeninių blokų, sveriančių iki kelių tonų.
Daugelis mokslininkų ir tyrinėtojų domisi, kaip ši megalitinė siena buvo pastatyta ir kokiu tikslu. Kodėl statytojai nenaudojo mažesnių blokų, kad statybos procesas būtų paprastesnis? Atsakymai į šiuos klausimus vis dar lieka paslaptimi.
Arvado salos istorija siekia senovės laikus. Antrojo tūkstantmečio prieš Kristų pradžioje salą kolonizavo finikiečiai ir pavertė ją nepriklausoma karalyste. Salos pavadinimas gali būti susijęs su finikiečių terminu "Arvadas", kuris Biblijoje minimas kaip arvaditų, vienos iš Kanaano tautų, protėvis. Arvado sala garsėjo galingu laivynu ir aktyvia prekyba.
Didžiulės salą juosiančios sienos buvo pastatytos Seleukidų laikais, o galbūt dar anksčiau, finikiečių laikais. Jos buvo iki 10 metrų aukščio ir sudarytos iš iki šešių metrų ilgio ir dviejų metrų aukščio akmeninių blokų. Tačiau didžioji dalis šios gynybinės struktūros buvo sunaikinta per karus ir įvairių tautų įsiveržimus.
Šiandien Arvado saloje iš didžiosios megalitinės sienos išlikę tik keli segmentai, iškilę vandens pakraštyje. Šios liekanos liudija neįtikėtiną inžinerijos žygdarbį ir traukia viso pasaulio mokslininkų dėmesį.
Yra daugybė teorijų ir hipotezių apie šios megalitinės sienos statybą. Viena iš jų ją sieja su iki Edilovo civilizacija, apie kurią iki šiol žinoma labai nedaug. Kiti teigia, kad sienos statytojai didžiulius akmeninius blokus naudojo norėdami sukurti neįveikiamą gynybą nuo priešų arba pažymėti savo teritorijos ribas.
Pažymėtina, kad megalitiniai statiniai buvo paplitę ne tik Arvado saloje, bet ir kitose pasaulio vietose. Pavyzdžiui, Egipte, Mesopotamijoje ir Maltoje taip pat galima rasti panašių statinių, kurie mokslininkams kelia daug klausimų.
Arvado salos megalitinės sienos tyrimai vis dar tęsiami. Mokslininkai atlieka archeologinius kasinėjimus ir analizuoja rastus artefaktus, kad atskleistų šios senovinės struktūros ir jos statytojų paslaptis. Tačiau vis dar yra daug neatskleistų paslapčių, kurias įminti gali padėti tik nauji atradimai ir moksliniai tyrimai.
O, ką jūs manote? Kam tokia siena buvo reikalinga, tuo metu? Kai aplinkui jūra... Dalinkitės komentaruose... labai įdomu.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau