Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2024 » Kovo » 5

Senovinės megalitinės sienos Italijoje

Senovinės megalitinės sienos Italijoje

"Senojo Lacijaus miesto apylinkėse yra nuostabus tos kultūros epochos paminklas, neturintis sau lygių; jis toks nepaprastas, kad gali būti prilygintas senovės egiptiečių statiniams, ir, teisingai, verta praleisti daug dienų varginančioje kelionėje, kad jį pamatytum", - taip apie Italijos miestą Alatri rašė XIX a. istorikas Ferdinandas Gregorovijus.

Šios vietovės miestai yra vieni seniausių Italijoje. Jų centre paprastai yra didžiulės sienos, siekiančios dar ikiromėniškus laikus. Geriausiai išsilaikiusi ir vaizdingiausia tokia siena yra Alatri mieste. Miestą iki šiol supa milžiniška maždaug 2 kilometrų ilgio siena.

Antrasis trapecijos formos sienų žiedas išdidžiai stovi ant uolėtos viršūnės virš gotikinio stiliaus miesto centro.

Į senovinį akropolį galima patekti pro penkerius masyvius, gerai išlikusius vartus. Įspūdingiausi iš jų yra 4,50 m aukščio ir 2,70 m pločio Porta Areopago (arba Porta Maggiore). Kiaušinio formos akropolis užima 19 060 kvadratinių metrų plotą, o jį juosianti akmeninė siena vietomis yra net 17 metrų aukščio.

"Apžiūrėjęs ir apėjęs šiuos titaniškus juodo akmens statinius, išlikusius taip gerai, tarsi jų amžius būtų skaičiuojamas ne tūkstantmečiais, o keliais metais, buvau priblokštas žmogaus kūrybinių jėgų galybės, kuri kaskart mane nustebina pamačius Romos Koliziejų", - istorikas Ferdinandas Gregorovas

Ši milžiniška siena, sudaryta iš milžiniškų akmeninių monolitų, stebina net ir tuos, kurie daug matė. Ypač įspūdingas pietrytinis sienos kampas, kurį sudaro keturiolika didžiulių akmeninių blokų, neįtikėtinai primenančių Peru esančius pastatus.

Iš karto į akis krinta du bruožai, panašūs į megalitinius statinius Pietų Amerikoje. Pavyzdžiui, Alatri akropolio sienas galima palyginti su milžiniškomis Sacsayhuamano tvirtovės sienomis. Didžiausi Sacsayhuamano sienų apatinės eilės akmeniniai blokai yra 5 m aukščio, 5 m pločio ir 2,5 m storio.

Remiantis skaičiavimais, jų svoris yra apie 360 tonų, t. y. maždaug tiek, kiek sveria visiškai pakrautas plataus korpuso lėktuvas. Šen bei ten kyla natūralus klausimas: kaip šie monolitai buvo gabenami (tai neabejotinai buvo didžiulis techninis iššūkis, net ir pasitelkus gyvulius)?

Šios įspūdingos konstrukcijos, atlaikiusios laiko išbandymus, gamtos stichijas, uraganus ir net žemės drebėjimus, buvo pastatytos nenaudojant cemento, molio ar kitokio skiedinio. Blokų sandūros vis dar tokios tvirtos, kad pro jas neįmanoma įkišti peilio ašmenų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.09.2019 laikas 14:34 Receptai Receptas tiems, kurie nori skanių kotletų, bet tingi stovėti prie viryklės!

Aš gaminu būtent taip! Šis receptas skirtas tiems, kurie nenori stovėti prie viryklės ir tuo pačiu metu nori gauti skanius, sultingus kotletus.

Skaityti daugiau

20.12.2017 laikas 16:10 Receptai Trynių kaukė pleiskanojančiai, vystančiai odai
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: sausos veido odos. Ingredientai: Kiaušinio trynys, Tamsaus medaus, Aliejaus, Citrinos sulčių, Avižinių miltų.

Skaityti daugiau

31.08.2019 laikas 16:20 Receptai Minkščiausi ruletukai su obuoliais, skubant: ilgai neužsilaiko

Dalinuosiu skanių obuolių roletų receptu! Jų pagrindą sudaro tešla su grietine, kuris puikiai papildo sotų ir kvapnų obuolių įdarą. Būtinai išbandykite!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.06.2024 laikas 07:47 Auginau savo sesers dukrą, o ji mane išdavė…
Mano sesuo Kristina pagimdė vaiką ir tiesiog išnyko, palikusi jį mums. Nei žinutės, nei pinigų, tik vienas raštelis: „Ne tokio gyvenimo aš norėjau!“ Mes su mama rūpinomės jos dukra. Pavadinome ją Marija.

Skaityti daugiau

13.06.2024 laikas 07:31 Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?
Valstybinė ligonių kasa (VLK) gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebe...

Skaityti daugiau

13.06.2024 laikas 07:24 Miško įveisimas ne miško žemėje: ką svarbu žinoti?
Keletą pastarųjų metų yra pastebima, kad vis daugiau žmonių savo privačioje žemėje nori įveisti mišką. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) atkreipia dėmesį, kad asmenys, norintys įveisti mišką savo turimoje ne miškų ūkio žemėje (pvz., žemės ūkio žemėje, ...

Skaityti daugiau