Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Gamta » 2022 » Spalio » 2

Šimpanzės ir gorilos bendradarbiauja laukinėje gamtoje

Nors paprastai šimpanzių ir gorilų bendravimas stebimas tik laukinėje gamtoje, iš tikrųjų šios rūšys laisvėje bendrauja be žmogaus įsikišimo / © mymodernmet.com

Mokslininkai jau seniai žino, kad beždžionės yra itin draugiški padarai, palaikantys ilgalaikius santykius su savo rūšies atstovais. Dabar jau aišku, kad gorilos ir šimpanzės jau seniai bendradarbiauja tarpusavyje: jau daugelį metų pastebima, kad šie santykiai jiems yra naudingi.

Kongo Respublikos atogrąžų miškuose Centrinėje Afrikoje gyvena dvi žmogbeždžionių rūšys: šimpanzės ir gorilos. Daugiau nei 20 metų, nuo 1999 iki 2020 m., mokslininkai kasdien stebėjo šiuos primatus ir fiksavo jų elgesį - nuo žaidimų iki agresijos. Labiausiai stebina tai, kad kai kuriais atvejais buvo kalbama ne tik apie vidinę, bet ir apie tarprūšinę sąveiką.

Kelerius metus atskiros šimpanzės ir atskiros gorilos bendravo tarpusavyje, sąmoningai ieškodamos "pažįstamų" ir vengdamos kitų beždžionių. Daugiausia tai darė abiejų rūšių primatų jaunikliai, kurie vėliau daug laiko praleisdavo žaisdami vieni su kitais ir dalydamiesi maistu.

Tačiau tyrimo autoriai nenustatė, kad kartu praleistas laikas apsaugotų beždžiones nuo plėšrūnų: atvirkščiai, atsitraukusios nuo šeimos žaisti su kitos rūšies atstovu, tiek šimpanzės, tiek gorilos labiau rizikuoja būti užpultos leopardo, erelio ar gyvatės. Tikėtina, kad dauguma beždžionių, ieškodamos maisto, susibūrė į komandą: 34 proc. atvejų tai buvo tas pats maisto šaltinis, 18 - skirtingi, bet netoli vienas kito.

Mokslininkai atkreipia dėmesį, kad toks glaudus skirtingų rūšių kontaktas gali būti ne tik naudingas: deja, kartu su galimu naujų įgūdžių perdavimu yra ir galimybė dalytis infekcinėmis ligomis, kurios pastaraisiais metais tampa vis pavojingesnės. Kadangi šimpanzės ir gorilos yra artimos giminaitės, jos gali užsikrėsti tais pačiais patogenais, įskaitant Ebolos virusą, dėl kurio maždaug prieš 20 metų Centrinėje Afrikoje gorilų ir šimpanzių populiacijos sumažėjo maždaug trečdaliu.

Šimpanzės serga daugeliu pavojingų infekcinių ligų, įskaitant raupus
Šimpanzės serga daugeliu pavojingų infekcinių ligų, įskaitant raupus / © zooinform.ru

Tyrinėdami žmogbeždžionių tarpusavio sąveiką mokslininkai ne tik plečia žinias apie šiuolaikinius gyvūnus, bet ir gali iškelti hipotezę, kaip veikė ankstyvųjų žmonių protėvių bendruomenės. Pavyzdžiui, jei anksčiau tyrėjai manė, kad dėl tų pačių maisto išteklių naudojimo toje pačioje teritorijoje viena rūšis išstumdavo kitą, tai dabar yra įrodymų, kad senovės žmonių rūšių kontaktai buvo taikesni.

Tyrimas paskelbtas žurnale "iScience".

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.08.2018 laikas 09:02 Receptai Liaudiški patarimai reumato gydymui

Reumatas liaudies medicinoje, Reumatas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo reumato, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 07:42 Receptai Trapūs naminiai sausainiai
Kaip pasigaminti namuose skanius sausainukus. Trapių naminių sausainių receptas.

Skaityti daugiau

14.07.2019 laikas 07:01 Receptai Gaminame namuose. Voveraitės su žalumynais

Gaminame namuose. Voveraitės su žalumynais. Voveraites nuvalome, nuplauname, didesnes pasmulkiname. Į keptuvę dedame gabalėlį sviesto, pilame šlakelį aliejaus ir pakepiname pusžiedžiais ar labiau smulkintą svogūną. Skanaus!

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:06 Atleidimas: Kelias į Emocinę Laisvę ir Ramybę
Atleidimas – tai galinga savybė, leidžianti mums išsilaisvinti nuo praeities skausmų ir nuoskaudų. Nors dažnai manome, kad atleidimas yra susijęs su kitais, iš tiesų jis labiausiai veikia mus pačius. Šiame straipsnyje nagrinėsime atleidimo procesą, j...

Skaityti daugiau

20.12.2024 laikas 18:37 Gyvenimas dviese: kinė 5 metus apsimetinėjo savo mirusia seserimi
Šeimos ryšiai kartais gali būti tokie sudėtingi, kad net tragiškos aplinkybės skatina mus ieškoti neįprastų sprendimų. Kinijos internetas šiuo metu mirga nuo Annie Niu pasakojimo apie tai, kaip ji penkerius metus slėpė savo sesers dvynės mirtį nuo se...

Skaityti daugiau