Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Spalio » 2

Šimpanzės ir gorilos bendradarbiauja laukinėje gamtoje

Nors paprastai šimpanzių ir gorilų bendravimas stebimas tik laukinėje gamtoje, iš tikrųjų šios rūšys laisvėje bendrauja be žmogaus įsikišimo / © mymodernmet.com

Mokslininkai jau seniai žino, kad beždžionės yra itin draugiški padarai, palaikantys ilgalaikius santykius su savo rūšies atstovais. Dabar jau aišku, kad gorilos ir šimpanzės jau seniai bendradarbiauja tarpusavyje: jau daugelį metų pastebima, kad šie santykiai jiems yra naudingi.

Kongo Respublikos atogrąžų miškuose Centrinėje Afrikoje gyvena dvi žmogbeždžionių rūšys: šimpanzės ir gorilos. Daugiau nei 20 metų, nuo 1999 iki 2020 m., mokslininkai kasdien stebėjo šiuos primatus ir fiksavo jų elgesį - nuo žaidimų iki agresijos. Labiausiai stebina tai, kad kai kuriais atvejais buvo kalbama ne tik apie vidinę, bet ir apie tarprūšinę sąveiką.

Kelerius metus atskiros šimpanzės ir atskiros gorilos bendravo tarpusavyje, sąmoningai ieškodamos "pažįstamų" ir vengdamos kitų beždžionių. Daugiausia tai darė abiejų rūšių primatų jaunikliai, kurie vėliau daug laiko praleisdavo žaisdami vieni su kitais ir dalydamiesi maistu.

Tačiau tyrimo autoriai nenustatė, kad kartu praleistas laikas apsaugotų beždžiones nuo plėšrūnų: atvirkščiai, atsitraukusios nuo šeimos žaisti su kitos rūšies atstovu, tiek šimpanzės, tiek gorilos labiau rizikuoja būti užpultos leopardo, erelio ar gyvatės. Tikėtina, kad dauguma beždžionių, ieškodamos maisto, susibūrė į komandą: 34 proc. atvejų tai buvo tas pats maisto šaltinis, 18 - skirtingi, bet netoli vienas kito.

Mokslininkai atkreipia dėmesį, kad toks glaudus skirtingų rūšių kontaktas gali būti ne tik naudingas: deja, kartu su galimu naujų įgūdžių perdavimu yra ir galimybė dalytis infekcinėmis ligomis, kurios pastaraisiais metais tampa vis pavojingesnės. Kadangi šimpanzės ir gorilos yra artimos giminaitės, jos gali užsikrėsti tais pačiais patogenais, įskaitant Ebolos virusą, dėl kurio maždaug prieš 20 metų Centrinėje Afrikoje gorilų ir šimpanzių populiacijos sumažėjo maždaug trečdaliu.

Šimpanzės serga daugeliu pavojingų infekcinių ligų, įskaitant raupus
Šimpanzės serga daugeliu pavojingų infekcinių ligų, įskaitant raupus / © zooinform.ru

Tyrinėdami žmogbeždžionių tarpusavio sąveiką mokslininkai ne tik plečia žinias apie šiuolaikinius gyvūnus, bet ir gali iškelti hipotezę, kaip veikė ankstyvųjų žmonių protėvių bendruomenės. Pavyzdžiui, jei anksčiau tyrėjai manė, kad dėl tų pačių maisto išteklių naudojimo toje pačioje teritorijoje viena rūšis išstumdavo kitą, tai dabar yra įrodymų, kad senovės žmonių rūšių kontaktai buvo taikesni.

Tyrimas paskelbtas žurnale "iScience".

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau