Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Spalio » 20

Mylimo žmogaus ignoravimas. Kodėl mums taip skauda? Ir kaip būti?

Ta skausminga tyla, tas deginantis šaltis, tas pribloškiantis pradingimas. Visa tai yra skirtingos ignoravimo apraiškos. Ir skaudžiausiai žeidžia būtent ignoravimas iš artimiausių žmonių pusės.

Deja, daug žmonių tai puikiai supranta ir tuo naudojasi.

Kodėl jie ignoruoja?

  • Jie šią techniką naudoja manipuliaciniais tikslais, kad mylimasis dėl visko kaltintų save ir prisitaikytų prie manipuliatoriaus poreikių;

  • Šitaip padidinama nuosava vertė kito žmogaus sąskaita;

  • Manipuliatoriai nemoka bendrauti kitaip, ignoravimas yra jų įprastas bendravimo modelis;

  • Ignoravimu jie atsikrato atsakomybės, kad nereikėtų aiškintis santykių;

  • Deja, atsitinka ir taip, kad jie tyčia trypia žmogaus savivertę, tokiu būdu jį nuvertina.

Ignoravimas – žiauri psichologinės prievartos forma. Ir dažnai ignoruojantys žino, kokį poveikį jie daro aukai. Tačiau nieko keisti nesiruošia. Jiems taip įprasta, patogu, komfortiška, plius tokia taktika duoda puikiausių rezultatų.

Kodėl mes taip kenčiame, kad esame ignoruojami?

Štai pagrindinės priežastys.

Nepatenkinami baziniai poreikiai. Mylimas žmogus, iš kurio tikėjotės pagalbos tenkinant savo elementarius poreikius, tokius kaip, pavyzdžiui, priėmimas, pripažinimas, iš jūsų tai atėmė.

Jaučiamės bejėgiais. Ignoravimas – tai netikrumo būsena, informacinis ir emocinis vakuumas. Kur kreiptis, ką daryti, kur ieškoti priežasčių? Ši būsena labai išsekina.

Žmogus gali nesąmoningai pasinerti į vaikystės traumas. Į tuos nemalonius laikus, kai jį ignoravo tėvai ar mokytojai, kai boikotavo klasės draugai. Žmogus šiuo momentu gali jaustis bejėgiu vaiku ir smarkiai pervertinti šios situacijos reikšmę.

Prasideda kapstymasis savyje. Ir dažniausiai žmogus atranda kuo galima būtų save apkaltinti, kame jis neteisus, kuo blogas.

Nukenčia savivertė. Žmogus dažniau galvoja, kad jis kažkoks ne toks, kad gali būti nevertas meilės ir pan.

Ką daryti, jei jūsų artimas žmogus dažnai tai daro? Štai keletas rekomendacijų

  • Reikia užsiimti savimi ir savo gyvenimu. Neleisti, kad visas jūsų pasaulis suktųsi aplink vieną žmogų;

  • Jei ignoravimas sistemingas, verta tai išsiaiškinti ir aptarti bendravimo taisykles, alternatyvas ir pan. Galbūt mylimam žmogui reikia psichologinės pagalbos ir padirbėti su savimi;

  • Sukurkite nuosavą adekvatų atsaką. Pavyzdžiui, pasakykite žmogui: „Kai būsi pasiruošę bendrauti, duok man žinoti. Jei kažkas tau netinka, pasakyk apie tai“. O po ir jūs patys galite daugiau nebekalbėti;

  • Jeigu niekas nepadeda, o artimasis vis tiek taip elgiasi, reikėtų pagalvoti, ar esate pasiruošę likti tokiuose santykiuose ir visa tai kentėti. Tai – akivaizdžiai nesveika situacija.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.03.2023 laikas 09:09 Kaip aš jį pasirinkau?
"Į ką žiūrėjau, kai sutikau už jo ištekėti? Ką galvojau, kai jį pasirinkau?" - šiuos retorinius klausimus per konsultacijas dažnai užduoda moterys, kurios jaučiasi pasirinkusios netinkamą žmogų šeimai kurti.

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:59 Kaip nutraukti santykius su priklausomybę turinčiu žmogumi?
Deja, kartais tenka susidurti su žiauria tiesa. Gyvenimas santykiuose su priklausomu žmogumi yra skausmingas.

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:35 10 psichologiškai sveikos moters savybių
Mes visi maždaug įsivaizduojame, kas yra psichologiškai sveiki žmonės, ypač moterys. Jos neserga nerimu, depresija, nepyksta ant kitų ir apskritai sudaro įspūdį, kad yra laimingos ir patenkintos gyvenimu. Tačiau kaip jiems tai pavyksta ir į ką turėtu...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau