Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Teisė | Patarimai » 2022 » Spalio » 21

Kapinių tvarkymo mados: specialistai sutaria – kuo daugiau natūralumo

Artėjant Vėlinėms, daugiau žmonių skiria laiko net ir rečiau lankomoms šeimos kapavietėms. Nors mirusiųjų atminimo dienomis raginama skirti daugiau laiko prisimenant anapilin išėjusius artimuosius, vis dėlto savo dėmesį kartais bandoma parodyti nukraunant kapus žiedais ir žvakių indeliais. Specialistai ragina nepamiršti atsigręžti į gamtą ir nepamesti saiko.

Floristė Rita Naujalienė pasakoja, kad daugiau žmonių rūpindamiesi mirusiųjų atminimu atsigręžia į gamtą ir kapus puošia vadovaudamiesi natūralumo tradicija. Anot jos, puikia dekoracija gali būti ir tai, ką randame gamtoje –  medžių lapai, šakelės, kankorėžiai mediniai pagaliukai – tereikia pasitelkti fantaziją ir skirti tam laiko, o ne bandyti dėmesį kompensuoti paskubomis įsigytais ne visada skoningais, aplinką teršiančiais plastikiniais žiedais, kurie veikiami gamtinių sąlygų – saulės, lietaus – praranda savo išvaizdą ir tampa atlieka.

 „Žiemą gėlės nežydi, todėl nešdami dirbtinius žiedus einame prieš gamtą. Galime atnešti ir pamerkti kelis žiedus, kurie puoš tą dieną, tačiau, natūralu, kad jie nežydės visą šaltąjį sezoną“, – įsiklausyti į gamtos ritmą ragina floristė, gelių salono „Ritos gėlės“ įkūrėja. Be to, dirbtinės gėlės pagamintos iš sintetinių medžiagų, negali būti perdirbamos, todėl irdamos teršia gamtą.

Pokyčiai pakeliui

Nors norintys papuošti kapus, vis dar dairosi žiedų, tačiau, kaip pastebi R. Naujalienė, chrizantemos jau nebėra vienintelės kapų gėlės, dažnu pasirinkimu tampa viržiai, kurie kuo anksčiau pasodinti, tuo puikiau peržiemoja, o pavasarį vėl prasprogsta ir puošia aplinką.

Floristė pastebi, kad tendencijos kasmet keičiasi, žmonės vartoja atsakingiau, priima labiau apgalvotus sprendimus, nori rinktis natūralius ir draugiškesnius gamtai sprendimus, bet tai dar tenka ir priminti klientams. „Nebūkite, kokie buvote, kurkite grožį, priderintą prie gamtos, paminklo, tada bus tobula, nes tai bus jūsų, tikra“, – ragina R. Naujalienė.

Be to, saikingumo nereikėtų pamiršti ir degant žvakeles, savo klientus ji ragina įsigyti ilgaamžę žvakidę, kuri galėtų būti pagaminta iš akmens ar keramikos ir kasmet tik atnaujinamas jos vidinis indelis, o ne viskas išmetama. Pasak jos, prieš įsigyjant kiekvieną daiktą reikėtų pagalvoti, kur jis keliaus ir skirti laiko renkantis naudojamas medžiagas, konsultuotis su floristais, padedančiais pasirinkti augalus, tinkančius konkrečiam sezonui.

Rūšiavimas vyksta, bet atliekų kiekiai per dideli 

Kaip pastebi „Ekonovus“ Alytaus padalinio vadovė Renata Kaškonienė, kapų atliekų kiekių padidėjimas stebimas nuo spalio iki lapkričio vidurio, įmonė šalia kapinių esančius konteinerius šiuo metu aptarnauja 2–3 kartus dažniau, maždaug tiek kartų išauga ir atliekų kiekiai.

Nors atliekų rūšiavimui skiriama vis daugiau dėmesio, deja, tai ne visada daroma teisingai. R. Kaškonienė primena, kad prie kapinių yra pastatyti rūšiavimo konteineriai, todėl ir atliekos turėtų būti rūšiuojamos tinkamai. 

Žaliosios atliekos (lapai, gyvos gėlės, smulkios šakos, spygliuočių spygliai) turėtų keliauti į tam skirtą konteinerį, taip pat prie kapinių galima rasti specialius konteinerius plastikui, metalui (pavyzdžiui, metaliniams žvakių dangteliams), popieriui, stiklui, mišrioms komunalinėms atliekoms.

Kur mesti žvakes?

Dažniausiai klystama bandant rūšiuoti po Vėlinių likusius žvakių indelius, kurie užteršti vašku ir negali būti metami į stiklo konteinerį. „Būtina žvakės įdėklą išimti ir išmesti į mišrių atliekų konteinerį, o indelį, jeigu yra galimybė, naudoti pakartotinai, arba išmesti atsižvelgiant į medžiagą, iš kurios jis pagamintas“, – atkreipia dėmesį R. Kaškonienė.

Kaip pastebi, „Ekonovus“ Alytaus padalinio vadovė daugiausiai problemų kyla, kai pamirštamas saikingumas. Vis dėlto džiugina tai, kad jau keleri metai pastebima, kad mažėja išmetamų dirbtinių gėlių kiekiai, ribojami žvakučių kiekiai, daugiau dėmesio skiriama taisyklingam rūšiavimui.  R. Kaškonienė primena, kad tuo atveju, kai šalia kapinių nėra galimybės tinkamai išrūšiuoti atliekų, jas reikėtų pasiimti su savimi ir išmesti į artimiausią atliekų rūšiavimo konteinerį.

Banga.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau