Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Spalio » 29

V. Putinas perspėja: ‘Naujoji pasaulio tvarka griaunama - Niekas negali atsilaikyti prieš audrą’

Naujoji pasaulio tvarka yra griaunama ir bus pakeista tvarka, kuri bus pagrįsta teisingumu ir teise, gerbiama visų, teigia Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimir Putin), kuris metiniame Valdajų diskusijų klubo (Valdai Discussion Club) susitikime pasakė kalbą, skirtą pristatyti savo daugiapolio pasaulio viziją.

Plačios apimties V. Putino kalba apėmė tokias įvairias temas kaip būsima pasaulio tvarka, biologinė įvairovė ir "atšaukimo kultūra" / “cancel culture”, o po to jis kelias valandas atsakinėjo į auditorijos narių klausimus.

Pateikiame keletą svarbiausių kalbos minčių.

"Atšaukti kultūrą" yra vėžys

Liberalusis elitas, apsvaigęs nuo savo pranašumo jausmo, siekia sunaikinti - arba "atšaukti" - tuos, kurie yra kitokie nei jie. Kai naciai degino knygas, Vakarų "liberalizmo ir pažangos sergėtojai" dabar draudžia Dostojevskį ir Čaikovskį, sakė Putinas.

Liberalioji demokratija, kuri kadaise buvo grindžiama tolerancija skirtingoms idėjoms, virto kažkuo neatpažįstamu, pridūrė V. Putinas. Vadinamoji "panaikinimo kultūra" naikina viską, kas gyva ir kūrybinga, naikina žodžio laisvę, gniuždo kultūrą, ekonomiką ir politiką.

"Istorija, žinoma, viską sustatys į savo vietas", - sakė V. Putinas ir pridūrė, kad siekiančiųjų atšaukti arogancija viršija visas ribas, "tačiau po kelerių metų niekas net neprisimins jų vardų, o Dostojevskis, Čaikovskis ir Puškinas išliks".

Liberalų veidmainystė

Liberalusis Vakarų elitas tvirtina, kad jų kultūra ir pasaulėžiūra turi būti universali, sakė V. Putinas. Jie elgiasi taip, tarsi šios vertybės turi būti besąlygiškai priimtinos visiems kitiems.

Taisyklės galioja tau, bet ne man.

Tačiau kai kai kurios kitos šalys, ypač Kinija, pradėjo gauti naudos iš globalizacijos, Vakarai "iš karto pakeitė arba visiškai panaikino" daugelį taisyklių, kurias ilgai tvirtino esant akmenines ir šventas, sakė V. Putinas, o laisva prekyba, ekonominis atvirumas, sąžininga konkurencija ir net nuosavybės teisės "staiga buvo iš karto ir visiškai pamirštos".

"Kai tik kas nors tampa jiems patiems pelninga, jie iš karto keičia taisykles, pakeisdami žaidimo eigą".

Naujoji pasaulio tvarka griaunama

"Stovime prie istorinio etapo, prieš turbūt pavojingiausią, nenuspėjamiausią ir kartu svarbiausią dešimtmetį nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Vakarai nepajėgūs vieni valdyti žmonijos, bet desperatiškai bando tai daryti, ir dauguma pasaulio tautų nebenori su tuo taikstytis", - sakė V. Putinas. 

Pasak V. Putino, dėl šio permainų laikotarpio kylantys konfliktai kelia grėsmę visai žmonijai, o jų sprendimas yra svarbiausias mūsų laikų iššūkis.

Niekas negali atsilaikyti prieš artėjančią audrą, kuri įgavo pasaulinį pobūdį, sakė V. Putinas. Žmonija turi du pasirinkimus: "arba toliau kaupti problemų naštą, kuri neišvengiamai prispaus mus visus, arba kartu bandyti rasti nors ir netobulus, bet veikiančius sprendimus, galinčius padaryti mūsų pasaulį saugesnį ir stabilesnį".

Kaip turėtų atrodyti daugiapolis pasaulis

Tikrai demokratiškame daugiapoliame pasaulyje bet kuri visuomenė, kultūra ir civilizacija turėtų turėti teisę pasirinkti savo kelią ir socialinę bei politinę sistemą. Jei tokią teisę turi JAV ir Europa, ją turėtų turėti ir visi kiti.

Pasak V. Putino, Rusija taip pat ją turi, o liberalusis Vakarų elitas turėtų "atsitraukti", nes "niekas niekada negalės diktuoti mūsų žmonėms, kokią visuomenę turime kurti ir kokiais principais vadovaujamės".

Didžiausia grėsmė Vakarų politiniam, ekonominiam ir ideologiniam monopoliui yra ta, kad pasaulyje gali atsirasti alternatyvūs socialiniai modeliai - jie būtų veiksmingesni ir patrauklesni.

"Visų pirma, mes tikime, kad naujoji pasaulio tvarka turėtų būti grindžiama teise ir teisingumu, būti laisva, autentiška ir sąžininga", - sakė Rusijos prezidentas.

"Būsimoji pasaulio tvarka formuojasi mūsų akyse. Ir šioje pasaulio tvarkoje turime išklausyti visus, atsižvelgti į kiekvieną požiūrį, į kiekvieną tautą, visuomenę, kultūrą, į kiekvieną pasaulėžiūrų, idėjų ir religinių įsitikinimų sistemą, niekam neprimetant vienos tiesos, ir tik tuo pagrindu, suprasdami savo atsakomybę už mūsų tautų ir planetos likimą, kurti žmonijos civilizacijos simfoniją."

Niekas negali atsilaikyti prieš audrą

P komentaras: užsienis rašo, todel tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau