Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Spalio » 29

Paskutiniame iš trijų Azijos aukščiausiojo lygio susitikimų vietoj J. Bideno dalyvaus viceprezidentė Harris

Baltųjų rūmų atstovai penktadienį patvirtino, kad viceprezidentė Kamala Harris (Kamala Harris) kitą mėnesį Bankoke atstovaus Jungtinėms Valstijoms trečiajame iš trijų Azijos aukščiausiojo lygio susitikimų, nes prezidentas Joe Bidenas (Joe Biden) grįžta į savo anūkės vestuves.

Lapkričio 11 d. J. Bidenas vyks į kasmetinę JT klimato konferenciją Egipte, po to vyks į Rytų Azijos aukščiausiojo lygio susitikimą Kambodžoje ir 20 grupės susitikimą Balyje, pranešė Baltieji rūmai.

Tačiau jis nedalyvaus lapkričio 18-19 d. Tailando sostinėje vyksiančiame Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) forumo aukščiausiojo lygio susitikime.

Vietoj jo jame dalyvaus J. Harris, o po jo kartu su savo vyru Doug Emhoff vyks į Filipinus, ilgametį JAV sąjungininką.

Baltųjų rūmų pareiškime teigiama, kad jos vizitas "dar kartą patvirtins ir sustiprins JAV ir Filipinų aljansą ir pabrėš mūsų, kaip draugų, partnerių ir sąjungininkų, bendradarbiavimo mastą".

Jungtinės Valstijos tikisi sklandžių santykių su prezidentu Ferdinandu Marcosu (Ferdinand Marcos) jaunesniuoju po sunkių santykių su jo aštrialiežuviu pirmtaku Rodrigo Duterte.

F. Marcosas atsisakė susitarimo pirkti karinius sraigtasparnius iš Rusijos, kuri tapo JAV spaudimo kampanijos dėl invazijos į Ukrainą taikiniu, ir vietoj to sudarė sandorį su Jungtinėmis Valstijomis.

Tailandas taip pat yra Jungtinių Valstijų sąjungininkas pagal sutartį. Diplomatai teigia, kad Tailandas buvo susitaikęs su J. Bideno sprendimu praleisti APEC aukščiausiojo lygio susitikimą, o gal net ir patenkintas.

Jo vyriausioji anūkė Naomi Biden anksčiau šiais metais paskelbė apie planus lapkričio 19 d. susituokti Baltųjų rūmų pietinėje pievelėje - tai bus tik 19-osios vestuvės, kada nors surengtos JAV vykdomosios valdžios rūmuose, teigia Baltųjų rūmų istorinė asociacija.

J. Bidenas tikriausiai turės galimybę apsilankyti Tailande 2023 m., kai karalystė iš Kambodžos perims Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN), kuri vadovauja kasmetiniam Rytų Azijos aukščiausiojo lygio susitikimui, pirmininko pareigas.

Azijos diplomatai ir ekspertai labai vertina JAV prezidentų dalyvavimą tokiuose aukščiausiojo lygio susitikimuose, laikydami juos Vašingtono deklaruojamo įsipareigojimo šiam regionui įrodymu tuo metu, kai Kinija siekia sustiprinti savo įtaką.

Tačiau tada JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donald Trump) taip pat praleido paskutinį asmeninį APEC aukščiausiojo lygio susitikimą 2018 m. Papua Naujojoje Gvinėjoje, vietoj jo dalyvavo viceprezidentas Mike'as Pence'as (Mike Pence).

Atrodo neįtikėtina, kad J. Bidenas praleis kitų metų APEC aukščiausiojo lygio susitikimą, nes jo šeimininkės yra Jungtinės Valstijos.

Aukščiausiojo lygio susitikimo vieta nepaskelbta, tačiau Valstybės departamentas pranešė, kad APEC aukščiausiojo lygio diplomatai surengs parengiamąjį susitikimą 2023 m. rugpjūtį Sietle, praėjus trims mėnesiams po to, kai bloko prekybos pareigūnai susirinks Detroite.

AFP

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau