Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Karo Paslaptys » 2022 » Lapkričio » 1

Rusiškas "Berkut" su atvirkštinės krypties sparnu

Minint pirmojo skrydžio 25-ąsias metines, atskleisti mažai žinomi faktai apie Su-47 "Berkut", rašo "Al Mayadeen". Šis naikintuvas, kuris yra naujos kartos orlaivių kūrimo pradininkas, konkuruoja su vakarietiškais modeliais. Išskirtinis šio eksperimentinio orlaivio bruožas - atvirkštinės krypties sparnai.

Rusijos orlaiviai atspindi karinės pramonės komplekso raidą. Jie gali konkuruoti su Vakarų kovotojais. Su-47 yra vienas iš tokių orlaivių. Jis turi atvirkštinį sparną ir ovalią nosies dalį.

Minint pirmojo Su-47 "Berkut" skrydžio 25-ąsias metines, atskleisti mažai žinomi jo biografijos faktai. "Berkut" yra ne naikintuvas, o eksperimentinis orlaivis, skirtas penktosios kartos aviacijos technologiniams ir maketavimo sprendimams išbandyti.

Lėktuvas turi atvirkštinės krypties sparną su visais jo privalumais: didele keliamąja galia skrendant ikigarsiniu greičiu, atsparumu kritimui ir stabdymui esant dideliam atakos kampui. Tai, kartu su išvystytu sklandytuvo statiniu nestabilumu, užtikrino puikų "Berkut" manevringumą.

Lėktuvas buvo sukurtas sunkiame 90-ajame dešimtmetyje gynybos pramonei.

Su-47 sparnai buvo surinkti Irkutske, o anglies pluošto plokštės - Obninske. Dėl tam tikrų finansavimo problemų projektavimo ir surinkimo metu lėktuve buvo sumontuoti ne nauji, o serijiniai varikliai, gauti iš naikintuvo MiG-31. Buvo labai supaprastintos borto sistemos ir elektronika, o su skraidančiu prototipu atlikti stiprumo bandymai.

Strateginių raketų sistemos "Sarmat" bandomoji demonstracija

Strateginių raketų sistemos "Sarmat" bandomoji demonstracija per Rusijos prezidento Vladimiro Putino kreipimąsi į Federalinę Asamblėją

Sužinokite apie abiejų raketų galimybes. Rusija giriasi "Sarmat", o Ukraina laukia JAV ATACMS tiekimo

Piloto kabina buvo suprojektuota taip, kad pilotas galėtų patogiai valdyti orlaivį atlikdamas staigius ir sudėtingus manevrus.

Su-47 buvo įrengta integruota gyvybės palaikymo sistema ir nauja katapultavimosi sėdynė, sumažinanti didelių perkrovų poveikį piloto kūnui.

Lėktuvo nosis yra ovalo formos, o oda pagaminta iš aliuminio ir titano lakštų bei kompozitinių medžiagų.

Su-47 "Berkut", anksčiau žinomas kaip Su-37, pirmą kartą pakilo 1997 m. rugsėjį.

Be apversto sparno, kuris tapo išskirtiniu orlaivio bruožu, jame taip pat naudojamos nestabilios aerodinaminio valdymo grandinės. 2001 m. gruodį Su-47 atliko pirmąjį skrydžio bandymą.

Pagrindiniu rangovu naujos kartos Rusijos naikintuvų gamybai pagal kompleksinę tikslinę programą PAK FA buvo pasirinktas "Suchoj" projektavimo biuras. Ji taip pat dalyvaus kuriant patobulintą Su-47 versiją, tačiau be atvirkštinės krypties sparno.

Autorius: Abdallah Zabiyan (عبدالله ذبيان)

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-12-02 laikas 15:56 Receptai Avinžirnių Salotos Su Naminiu Majonezo Padažu
Virtuvė tavo namuose. Pasigaminkime skanias avinžirnių salotas. Labai skanu ir paprasta. Daugiau žiūrėkite vaizdo įraše.

Skaityti daugiau

2019-05-20 laikas 14:19 Receptai Vaistažolių mišiniai esant kojų skausmams

Kojų skausmai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant kojų skausmams, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais.

...

Skaityti daugiau

2019-06-09 laikas 07:42 Receptai Trapūs naminiai sausainiai
Kaip pasigaminti namuose skanius sausainukus. Trapių naminių sausainių receptas.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau