Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Lapkričio » 28

Airijos vyriausybė ketina kriminalizuoti neapykantos kalbą ir veiksmingai nutildyti kitokios nuomonės šalininkus - bausmė iki 5 metų laisvės

Airijos vyriausybė planuoja kriminalizuoti neapykantos kalbą ir neapykantos nusikaltimus - tikimasi, kad šis įstatymas įsigalios iki metų pabaigos.

Kas gi priims sprendimą, kas yra "neapykantos kalba"?

Neapykantos kalba laikoma viskas, ką komunistų, socialistų ar diktatorių režimas laiko įžeidžiančiu. "Neapykantos kalbos" apibrėžimas yra bandymas jus nutildyti.

"Naujasis teisės aktas kriminalizuos bet kokį tyčinį ar neatsargų bendravimą ar elgesį, kuris gali kurstyti smurtą ar neapykantą prieš asmenį ar asmenis dėl to, kad jie yra susiję su saugoma savybe", - teigė vyriausybė.

Jei būsite pripažintas kaltu dėl šios nusikalstamos veikos, jums gali būti skirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

"Taip pat bus sukurtos naujos, sunkesnės tam tikrų jau egzistuojančių nusikalstamų veikų formos, kai tos veikos yra motyvuotos neapykanta dėl saugomos charakteristikos. Už jas bus skiriama griežtesnė bausmė, o baudžiamajame įraše bus aiškiai nurodyta, kad nusikaltimas buvo neapykantos nusikaltimas", - pridūrė vyriausybė.

Pasak Airijos teisingumo ministrės Helen McEntee, neapykantos kalba nėra susijusi su žodžio laisve. Ji sakė, kad neapykantos kalba siekiama nutildyti žmones ir priversti juos bijoti atsiverti.

"Mes visi pasibaisime, kai išgirstame apie homofobijos, rasizmo ir kitus neapykantos kupinus incidentus mūsų šalyje. Nors apie šiuos atgrasius smurto ir prievartos aktus prieš nekaltus žmones buvo išsamiai pranešta, žinome, kad kai kurie žmonės gyvena nuolat bijodami prievartos vien dėl to, kas jie yra", - sakė ji.

"Nors šiuos smerktinus veiksmus ir įžeidinėjimus vykdo tik nedidelė mažuma asmenų, visuomenė aiškiai pageidauja, kad su šiais asmenimis būtų tinkamai susidorota.

"Šiame įstatymo projekte neapykantos nusikaltimai ir neapykantos kalbos reglamentuojamos atskirai, tačiau remiantis tomis pačiomis saugomomis savybėmis.

"Visos įstatymo projekto nuostatos buvo kruopščiai parengtos siekiant užtikrinti, kad jis būtų orientuotas į aukas ir veiksmingas užtikrinant apkaltinamuosius nuosprendžius, kai padaromi sunkūs nusikaltimai, o teisės aktas parengtas po išsamių konsultacijų su visuomene ir tyrimų."

Toliau žiūrėkite vaizdo įrašą:

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko dalinkitės.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:52 Laiškas dukrai. Brangi dukrele. Ateis diena, kai aš pasensiu – ir tuomet būk kantri ir pasistenk suprasti mane…

Ateis diena, kai aš pasensiu – ir tuomet būk kantri ir pasistenk suprasti mane. Jei išsiterliosiu maistu, jei negalėsiu apsirengti be tavo pagalbos, būk kantri. Atmink, kiek daug valandų aš sugaišau, kol šito mokiau tave.

...

Skaityti daugiau