Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gruodžio » 7

JAV teisėjas atmetė ieškinį Saudo Arabijos princui dėl Khashoggi nužudymo

JAV teisėjas antradienį atmetė ieškinį prieš Saudo Arabijos kronprincą Mohammedą bin Salmaną (Mohammed bin Salman) dėl jo įtariamo vaidmens 2018 m. nužudant žurnalistą disidentą Jamalą Khashoggi (Jamal Khashoggi).

Vašingtono federalinis teisėjas Johnas Batesas (John Bates) pritarė JAV vyriausybės pozicijai, kad princas Mohammedas, kuris rugsėjį buvo paskirtas Saudo Arabijos ministru pirmininku, JAV teismuose naudojasi imunitetu kaip užsienio valstybės vadovas.

J. Batesas teigė, kad J. Khashoggi našlės Hatice Cengiz (Hatice Cengiz) ir jo aktyvistų grupės DAWN pateiktas civilinis ieškinys yra "stiprus" ir "pagrįstas" argumentas, kad princas Mohammedas prisidėjo prie nužudymo.

Tačiau jis nusprendė, kad neturi teisės atmesti oficialios JAV vyriausybės pozicijos, pateiktos lapkričio 17 d. teismui pateiktame oficialiame pareiškime, kad princas turi užsienio valstybės vadovo imunitetą.

Net jei princas vos prieš kelias savaites buvo paskirtas ministru pirmininku, JAV vyriausybės vykdomoji valdžia "tebėra atsakinga už užsienio reikalus, įskaitant santykius su Saudo Arabija, o priešingas šio teismo sprendimas dėl bin Salmano neliečiamybės nepagrįstai trukdytų šioms pareigoms", sakė Batesas.

Jis sakė, kad "patikimi" įtarimai dėl nužudymo, princo paskyrimo ministru pirmininku laikas ir JAV vyriausybės pateikimo laikas jam kelia "nerimą".

Tačiau Batesas sakė, kad šiuo atveju neturėjo kito pasirinkimo.

- JAV žvalgyba kaltino princą -

Princas Mohammedas kelerius metus buvo faktinis karalystės valdovas, valdant jo tėvui karaliui Salmanui.

Vienas iš aršiausių princo kritikų J. Khashoggi buvo Jungtinėse Valstijose gyvenantis žurnalistas ir aktyvistas, kai kartu su sužadėtine atvyko į Turkiją, kad iš Saudo Arabijos konsulato Stambule gautų dokumentus jų santuokai.

Į konsulatą įžengusį Khashoggi suėmė ir nužudė Saudo Arabijos režimo agentų grupė, o jo kūną išdarinėjo ir atsikratė.

2020 m. Saudo Arabijos teismas dėl šios žmogžudystės įkalino aštuonis asmenis nuo septynerių iki dvidešimties metų.

Praėjusiais metais JAV prezidentas Joe Bidenas (V) išslaptino žvalgybos ataskaitą, kurioje nustatyta, kad princas Mohammedas pritarė operacijai prieš Khashoggi, o Saudo Arabijos valdžios institucijos šį teiginį neigia.

Nužudymas smarkiai įtempė Vašingtono ir Rijado ryšius.

Tačiau vedamas Artimųjų Rytų politikos poreikių, ypač Irano keliamos grėsmės, ir Saudo Arabijos įtakos naftos rinkoms, J. Bidenas liepos mėn. nuvyko į šalį ir, kaip manoma, iš dalies siekė užmiršti nužudymo bylą.

Nepaisant to, ten būdamas J. Bidenas ją paminėjo pokalbiuose su kronprincu, pavadindamas žmogžudystę "piktinančia".

AFP

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

avatar
0
1
Kaip manote, tai duoklė, ar pakiša Saudo Arabijai? Vis dėlto... nafta...teritorija daro savo. Kaip manote? Turite savo nuomone, dalinkitės. Registracija, per 1min. smile
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 08:49 Receptai | Patiekalai Užtepėlė su kiaušiniu, fermentiniu sūriu ir majonezu
Mano šeima kiaušinius tikriausiai galėtų valgyti bene kiekvieną dieną pusryčiams (tikrai dažnai taip ir darome, kartais verdame, o kartais kepame), o atradusi, kad kiaušiniai idealiai dera su juoduoju česnaku nesiliauju šitaip gam...

Skaityti daugiau