Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gruodžio » 2

Rusija teigia, kad JAV ir NATO "tiesiogiai dalyvauja" kare Ukrainoje

Šios savaitės pradžioje CNN pranešė, kad J. Bideno administracija svarsto galimybę "smarkiai" padidinti Ukrainos pajėgų mokymą. Pagal šį pasiūlymą JAV patarėjai mokytų "daug didesnes Ukrainos karių grupes sudėtingesnės mūšio taktikos" Amerikos įrenginiuose Vokietijoje ir galbūt kitose Europos vietose. Per mėnesį JAV patarėjai galėtų apmokyti iki 2 500 ukrainiečių karių, o per pusmetį pagal siūlomą intensyvesnę JAV programą iš viso būtų apmokyta 15 000 ukrainiečių karių.

Šis ir kiti pranešimai, kuriuose taip pat išsamiai aprašomos Jungtinės Karalystės ir kitų NATO narių kariuomenių prižiūrimos plečiamos karinio mokymo programos ukrainiečiams Europoje, paskatino Kremlių penktadienį reaguoti. Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas (Sergey Lavrov) ketvirtadienį tvirtino, kad JAV ir NATO dabar tiesiogiai dalyvauja Ukrainos kare.

"Nereikėtų sakyti, kad JAV ir NATO nedalyvauja šiame kare. Jūs tiesiogiai jame dalyvaujate", - sakė S. Lavrovas spaudos brifinge. 

"Ir ne tik tiekdamos ginklus, bet ir rengdamos personalą. Jūs mokote jų karius savo teritorijoje, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos ir kitų šalių teritorijose", - pažymėjo jis.

Jis pakartojo ankstesnius Kremliaus pareiškimus, kuriuose pabrėžiama, kad karas tarp branduolinių galybių yra "nepriimtinas", tačiau kartu pabrėžiama, kad didėjantis JAV ir NATO įsitraukimas labai padidina šią riziką.

"Net jei kas nors planuoja jį pradėti įprastinėmis priemonėmis, peraugimo į branduolinį karą rizika bus didžiulė", - pridūrė S. Lavrovas.

Šie S. Lavrovo komentarai yra labai svarbūs, nes iki šiol Maskva smerkė tai, ką vadino "netiesioginiu" Amerikos dalyvavimu. Rusijos pareigūnai kalbėjo apie vis didėjantį konflikto pobūdį. Tačiau dabar atrodo, kad Kremlius mato, jog eskaluojamas tiesioginis NATO dalyvavimas.

Tuo tarpu keliose Jungtinės Karalystės bazėse vykdoma britų programa ir toliau yra didelio masto. Pačios Jungtinės Karalystės pėstininkų programos, skirtos Ukrainos pajėgoms, deklaruojamas tikslas apmokyti bent 10 000 Ukrainos karių. 

Lieka tai, kad Kremlius ne kartą įspėjo dėl tokio gilėjančio Vakarų dalyvavimo, kuris dabar akivaizdžiai neapsiriboja vien ginklų tiekimu. Šią savaitę Rusija pasitraukė iš derybų su JAV dėl Naujosios START branduolinės ginkluotės mažinimo sutarties, o kaip pagrindinę priežastį, dėl kurios buvo sustabdytas derybų atnaujinimas, nurodė didėjantį įsitraukimą remiant Kijevą.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.03.2023 laikas 08:59 Kaip nutraukti santykius su priklausomybę turinčiu žmogumi?
Deja, kartais tenka susidurti su žiauria tiesa. Gyvenimas santykiuose su priklausomu žmogumi yra skausmingas.

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:35 10 psichologiškai sveikos moters savybių
Mes visi maždaug įsivaizduojame, kas yra psichologiškai sveiki žmonės, ypač moterys. Jos neserga nerimu, depresija, nepyksta ant kitų ir apskritai sudaro įspūdį, kad yra laimingos ir patenkintos gyvenimu. Tačiau kaip jiems tai pavyksta ir į ką turėtu...

Skaityti daugiau

23.03.2023 laikas 20:02 Ukraina augina vaikus fabrikuose elitiniams pedofilams, Rusija gelbsti vaikus - Žiniasklaidos užtemimas

Rusijos kariai teigia padarę bjaurų atradimą Ukrainoje, kur, anot jų, 2-7 metų amžiaus vaikai auginami fabrikuose, kol patrauklūs vaikai parduodami elitiniams pedofilams kaip sekso vergai, o tie, kurie neranda pirkėjų, "išpjaustomi kaip atlie...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau