Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugpjūčio » 5

Pelosi sako, kad JAV "neleis" Kinijai izoliuoti Taivano

JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi (Nancy Pelosi) penktadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos "neleis" Kinijai izoliuoti Taivano, po to, kai jos vizitas į šią savivaldžią salą sukėlė Pekino pyktį.

Kinija, kuri Taivaną laiko savo teritorijos dalimi, pradėjo didžiausias karines pratybas aplink salą po to, kai N. Pelosi, nepaisydama griežtų grasinimų, tapo aukščiausio rango JAV pareigūne, per daugelį metų įžengusia į Taivano žemę.

Šiuo metu Tokijuje vykstančioje paskutinėje savo kelionės po Aziją dalyje Pelosi tiesiogiai nekomentavo pratybų, tačiau teigė, kad Amerikos politikai turėtų turėti galimybę laisvai keliauti į Taivaną.

"Jie gali bandyti neleisti Taivanui lankytis ar dalyvauti kitose vietose, tačiau jie neizoliuos Taivano, neleisdami mums ten keliauti", - sakė ji žurnalistams.

"Mes neleisime jiems izoliuoti Taivano", - sakė ji ir pridūrė, kad jos kelionė nėra skirta "pakeisti status quo" regione.

Paklausta, ar ši kelionė buvo labiau skirta jos pačios palikimui, o ne Taivano labui, Pelosi atsakė: "Tai ne apie mane, o apie juos.

Ji pavadino demokratinę salą "viena laisviausių šalių pasaulyje" ir sakė, kad "didžiuojasi" savo darbu, kuriuo parodė su žemynine Kinija susijusias problemas - nuo įtariamų prekybos pažeidimų ir ginklų platinimo iki žmogaus teisių.

82 metų politikė ketvirtadienį atvyko iš Pietų Korėjos, dar vienos svarbios JAV sąjungininkės, kur lankėsi pasienyje su branduolinį ginklą turinčia Šiaurės Korėja.

Japonijoje ji lankosi pirmą kartą nuo 2015 m. Penktadienio rytą ji susitiko su ministru pirmininku Fumio Kishida, kuris pareiškė, kad Japonija "paragino nedelsiant atšaukti karines pratybas".

N. Pelosi taip pat kalbėjosi su Japonijos Atstovų Rūmų pirmininku Hiroyuki Hosoda ir turėjo susitikti su JAV pajėgų Japonijoje nariais.

- Balistinės raketos -

Tokijas pranešė, kad penkios Kinijos balistinės raketos, kaip manoma, nukrito Japonijos išskirtinėje ekonominėje zonoje (IEZ), o keturios iš jų, kaip spėjama, praskriejo virš Taivano pagrindinės salos.

IEZ tęsiasi iki 200 jūrmylių nuo Japonijos kranto linijos, už jos teritorinių vandenų ribų.

Kišida pasmerkė raketų paleidimus kaip "rimtą problemą, kuri turi įtakos mūsų nacionaliniam saugumui ir mūsų piliečių saugumui".

Dalis pietinio Japonijos Okinavos regiono yra netoli Taivano, kaip ir salelės, dėl kurių Tokijas ir Pekinas jau seniai ginčijasi.

Gegužės mėn. vizito Japonijoje metu JAV prezidentas Joe Bidenas (Joe Biden) taip pat papiktino Pekiną, kai pareiškė, kad JAV pajėgos karinėmis priemonėmis gintų Taivaną, jei Kinija bandytų jėga perimti salos kontrolę.

Tačiau J. Bidenas ir jo komanda tuo metu tvirtino, kad jų dešimtmečius taikytas požiūris į Taivaną išlieka.

Tai reiškia paramą jo vyriausybei, diplomatiškai pripažįstant Pekino viršenybę prieš Taipėjų ir nepritariant oficialiai Taivano nepriklausomybės deklaracijai arba Kinijos jėga vykdomam valdžios perėmimui.

Penktadienį N. Pelosi sakė, kad Jungtinės Valstijos nori rasti "bendrą kalbą" su Kinija įvairiais klausimais - nuo teisių iki klimato kaitos.

"Vėlgi, kalbama ne apie tai, kad mūsų vizitas nulemia, kokie yra JAV ir Kinijos santykiai. Tai daug didesnis ir ilgalaikis iššūkis, kurį turime pripažinti, kad tam tikrose srityse turime dirbti kartu", - sakė ji.

Meikai universiteto profesorius ir Japonijos tarptautinių reikalų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas Tetsuo Kotani sakė, kad Kinijos pratybos gali padėti Japonijos visuomenei susidaryti "realistiškesnį" vaizdą apie Tokijo gynybinius pajėgumus, palyginti su Pekinu, kuris nuolat didina savo karinę galią.

"Naujausios karinės pratybos parodė, kad tai, kas vyksta Ukrainoje, gali nutikti ir Azijoje", - sakė jis AFP.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau