Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 9

JAV valstybės departamentas siūlo 10 milijonų JAV dolerių atlygį už informaciją apie kišimąsi į rinkimus užsienyje

JAV Valstybės departamentas neseniai paskelbė skatinamąją priemonę, pagal kurią už bet kokią informaciją apie užsienio valstybių kišimąsi į JAV rinkimus asmenims bus skiriama iki 10 mln. dolerių premija.

Per pastaruosius penkis dešimtmečius buvo pranešta apie užsienio kišimąsi į rinkimus Jungtinėse Valstijose, pavyzdžiui, per 1968 m. prezidento rinkimus. Per pastaruosius septynerius metus tai tapo viena karščiausių temų šalyje, ypač apie įtariamą Rusijos ir Kinijos kišimąsi į 2016 ir 2020 m. JAV prezidento rinkimus.

Birželio 30 d. Valstybės departamentas paskelbė, kad jo programa "Atlygis už teisingumą" (angl. Rewards for Justice) "siekia gauti informacijos, padedančios nustatyti arba nustatyti bet kurio užsienio asmens ar subjekto, sąmoningai dalyvavusio ar dalyvaujančio kišantis į rinkimus užsienyje, buvimo vietą".

Be to, atlygio pasiūlymu "siekiama gauti informacijos, padedančios užkirsti kelią kišimosi į užsienio rinkimus veiksmams, juos sužlugdyti ar palankiai išspręsti, įskaitant visiškai ar iš esmės išardyti tokią veiklą vykdančią organizaciją", teigiama jo interneto svetainėje.

Kinijos kišimasis į JAV rinkimus

Kinijos režimo kišimąsi į JAV rinkimus viešai pripažino jos pačios ekonomistas.

2016 m. liepos mėn. kalboje "Kinijos ir JAV strateginė filosofija" Pekino Renmin universiteto profesorius ir Tarptautinių studijų mokyklos prodekanas Jin Canrong paaiškino, kaip režimas kišasi į JAV rinkimus, kad į valdžią ateitų Pekiną palaikantys kandidatai.

"Kinijos vyriausybė nori organizuoti Kinijos investicijas kiekvienoje Kongreso apygardoje, kad galėtų kontroliuoti tūkstančius rinkėjų kiekvienoje apygardoje, - sakė Jin.

Jis teigė, kad tuo metu, kai JAV 435 kongreso apygardose gyveno apie 312 mln. gyventojų, kiekvienoje apygardoje gyveno maždaug po 750 000 gyventojų.

"Jungtinėse Valstijose balsuoja apie 30 proc. rinkėjų, o tai reiškia, kad kiekvienoje kongreso apygardoje už tos apygardos atstovą balsuoja apie 200 000 gyventojų", - sakė Jin. "Paprastai balsų skirtumas tarp dviejų kandidatų yra 10 000 ar mažiau. Jei Kinija turės tūkstančius balsų, ji bus kandidatų šeimininkė".

Jin teigė, kad Pekino siekis yra kontroliuoti bent jau Atstovų rūmus.

JAV valstybės departamentas siūlo 10 milijonų JAV dolerių atlygį

Jin Canrong, profesorius ir Renmino universiteto JAV studijų centro direktoriaus pavaduotojas, komentuoja JAV ir Kinijos derybas Pekine, Kinijoje, 2021 m. kovo 19 d. (Screenshot/Jin Canrong's channel/YouTube)

"Geriausias scenarijus - Kinija gali nusipirkti Jungtines Valstijas ir pakeisti JAV Atstovų rūmus į antrąjį Nacionalinio liaudies kongreso nuolatinį komitetą", - sakė jis, turėdamas omenyje komitetą, prižiūrintį KKP guminio antspaudo įstatymų leidžiamąją valdžią.

Pastaraisiais metais Pekinas darė daugiau, nei minėjo Jin, kad kištųsi į JAV rinkimus.

Siekdama paveikti JAV viešąją nuomonę prieš respublikonus per 2018 m. kadencijos vidurio rinkimus, Kinijos valstybinė žiniasklaida "China Daily" laikraštyje "Des Moines Register" - viename svarbiausių Ajovos laikraščių - išspausdino keturių puslapių reklaminį straipsnį su turiniu apie Kinijos ir JAV prekybos karą, darantį poveikį sojų pupelių eksportui į Kiniją. Ajova buvo svyruojanti valstija, kurioje vyko rinkimai į daugybę valstijos ir federalinių politinių postų. Sojos pupelės buvo pagrindinis Pekino ginklas prekybos ginče.

2020 m. KKP per savo valstybinę žiniasklaidą aiškiai pareiškė, kad ji pirmenybę teikia tuometinio Demokratų partijos kandidato Joe Bideno prezidentavimui, nes su juo būtų "sklandžiau" bendrauti nei su D. Trumpu.

Autorius: Nicole Hao per "The Epoch Times" (paryškinta mūsų),

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto