- 09.07.2022
- 0.0 Reitingas
- 779 Peržiūros
- Komentarai
JAV Valstybės departamentas neseniai paskelbė skatinamąją priemonę, pagal kurią už bet kokią informaciją apie užsienio valstybių kišimąsi į JAV rinkimus asmenims bus skiriama iki 10 mln. dolerių premija.
Per pastaruosius penkis dešimtmečius buvo pranešta apie užsienio kišimąsi į rinkimus Jungtinėse Valstijose, pavyzdžiui, per 1968 m. prezidento rinkimus. Per pastaruosius septynerius metus tai tapo viena karščiausių temų šalyje, ypač apie įtariamą Rusijos ir Kinijos kišimąsi į 2016 ir 2020 m. JAV prezidento rinkimus.
Birželio 30 d. Valstybės departamentas paskelbė, kad jo programa "Atlygis už teisingumą" (angl. Rewards for Justice) "siekia gauti informacijos, padedančios nustatyti arba nustatyti bet kurio užsienio asmens ar subjekto, sąmoningai dalyvavusio ar dalyvaujančio kišantis į rinkimus užsienyje, buvimo vietą".
Be to, atlygio pasiūlymu "siekiama gauti informacijos, padedančios užkirsti kelią kišimosi į užsienio rinkimus veiksmams, juos sužlugdyti ar palankiai išspręsti, įskaitant visiškai ar iš esmės išardyti tokią veiklą vykdančią organizaciją", teigiama jo interneto svetainėje.
Kinijos kišimasis į JAV rinkimus
Kinijos režimo kišimąsi į JAV rinkimus viešai pripažino jos pačios ekonomistas.
2016 m. liepos mėn. kalboje "Kinijos ir JAV strateginė filosofija" Pekino Renmin universiteto profesorius ir Tarptautinių studijų mokyklos prodekanas Jin Canrong paaiškino, kaip režimas kišasi į JAV rinkimus, kad į valdžią ateitų Pekiną palaikantys kandidatai.
"Kinijos vyriausybė nori organizuoti Kinijos investicijas kiekvienoje Kongreso apygardoje, kad galėtų kontroliuoti tūkstančius rinkėjų kiekvienoje apygardoje, - sakė Jin.
Jis teigė, kad tuo metu, kai JAV 435 kongreso apygardose gyveno apie 312 mln. gyventojų, kiekvienoje apygardoje gyveno maždaug po 750 000 gyventojų.
"Jungtinėse Valstijose balsuoja apie 30 proc. rinkėjų, o tai reiškia, kad kiekvienoje kongreso apygardoje už tos apygardos atstovą balsuoja apie 200 000 gyventojų", - sakė Jin. "Paprastai balsų skirtumas tarp dviejų kandidatų yra 10 000 ar mažiau. Jei Kinija turės tūkstančius balsų, ji bus kandidatų šeimininkė".
Jin teigė, kad Pekino siekis yra kontroliuoti bent jau Atstovų rūmus.
Jin Canrong, profesorius ir Renmino universiteto JAV studijų centro direktoriaus pavaduotojas, komentuoja JAV ir Kinijos derybas Pekine, Kinijoje, 2021 m. kovo 19 d. (Screenshot/Jin Canrong's channel/YouTube)
"Geriausias scenarijus - Kinija gali nusipirkti Jungtines Valstijas ir pakeisti JAV Atstovų rūmus į antrąjį Nacionalinio liaudies kongreso nuolatinį komitetą", - sakė jis, turėdamas omenyje komitetą, prižiūrintį KKP guminio antspaudo įstatymų leidžiamąją valdžią.
Pastaraisiais metais Pekinas darė daugiau, nei minėjo Jin, kad kištųsi į JAV rinkimus.
Siekdama paveikti JAV viešąją nuomonę prieš respublikonus per 2018 m. kadencijos vidurio rinkimus, Kinijos valstybinė žiniasklaida "China Daily" laikraštyje "Des Moines Register" - viename svarbiausių Ajovos laikraščių - išspausdino keturių puslapių reklaminį straipsnį su turiniu apie Kinijos ir JAV prekybos karą, darantį poveikį sojų pupelių eksportui į Kiniją. Ajova buvo svyruojanti valstija, kurioje vyko rinkimai į daugybę valstijos ir federalinių politinių postų. Sojos pupelės buvo pagrindinis Pekino ginklas prekybos ginče.
2020 m. KKP per savo valstybinę žiniasklaidą aiškiai pareiškė, kad ji pirmenybę teikia tuometinio Demokratų partijos kandidato Joe Bideno prezidentavimui, nes su juo būtų "sklandžiau" bendrauti nei su D. Trumpu.
Autorius: Nicole Hao per "The Epoch Times" (paryškinta mūsų),
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau