Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2023 » Sausio » 8

Senovės augalai gamino medžiagas, apsaugančias nuo saulės

Tarptautinė Kinijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės mokslininkų komanda įrodė, kad senovės augalai gamino medžiagas, kurios saugojo juos nuo saulės. Tai įvyko prieš 250 milijonų metų, per masinį permo periodo išnykimą. Tyrimas paskelbtas žurnale "Science Advances".

Permo išmirimas yra didžiausias iš penkių masinių išmirimų. Tuomet per palyginti trumpą laikotarpį, maždaug prieš 250 mln. metų, išnyko apie 80 % jūrų ir sausumos rūšių. Katastrofos priežastis - suaktyvėjęs ugnikalnių aktyvumas Sibire. Dėl to Žemės atmosferoje buvo per daug anglies dioksido, o tai lėmė spartų visuotinį atšilimą. Mokslininkai mano, kad dėl to net buvo pažeistas ozono sluoksnis. Apie tai byloja gausybė neišsivysčiusių augalų sporų ir žiedadulkių dalelių tarp fosilijų dėl mutageninio ultravioletinių spindulių poveikio, nuo kurio nebeapsaugo ozono sluoksnis.

Mokslininkai ištyrė Pietų Tibete surinktas iškastines žiedadulkių daleles. Naudodami specialų metodą mokslininkai juose užfiksavo didelę fenolinių junginių koncentraciją. Šie fenoliniai junginiai apsaugo nuo saulės, UV-B spinduliuotės. Taip augalai buvo apsaugoti nuo mutageninio UV-B poveikio, kad būtų užtikrintas normalus dauginimasis. Polifenolinių junginių kiekio padidėjimas žiedadulkėse sutapo su Permo periodo masiniu išmirimu, o tai patvirtina hipotezę, kad tuo metu buvo susilpnėjęs ozono sluoksnis.

Šiame darbe tirtos Alisporites tenuicorpus žiedadulkės

Šiame darbe tirtos Alisporites tenuicorpus žiedadulkės (kaip matyti iš mastelio, žiedadulkės yra maždaug pusės žmogaus plauko storio)
Šaltinis: Liu Feng/Nandzingo geologijos ir paleontologijos institutas 

ultravioletinių spindulių poveikis visai Žemės ekosistemai tuo metu galėjo būti katastrofiškas. Pavyzdžiui, dėl jo sumažėjo augalų biomasės, todėl dar labiau sustiprėjo visuotinis atšilimas. Dėl to nukentėjo ir žolėdžiai gyvūnai, nes sumažėjo jų maisto pasiūla.
 

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
06.02.2023 laikas 18:39 WW3 eskaluojamas, nes korumpuoti JAV pareigūnai siekia apsaugoti savo nusikalstamas operacijas ir biologinio ginklo tyrimus Ukrainoje
JAV vyriausybė ir toliau eskaluoja pasaulinį karą su Rusija, kartu prisidėdama prie humanitarinės krizės Ukrainoje. Bideno režimas nusiuntė Ukrainai daugiau kaip 100 milijardų JAV dolerių, įskaitant įvairią amuniciją ir ginklus, ir planuoja siųsti ta...

Skaityti daugiau

06.02.2023 laikas 18:12 Svarbi žinia: "Pfizer" kovidų dūris sukelia nevaisingumą

Naujausia slapta filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas "Pfizer" aukšto rango vadovas Džordonas Trištonas Volkeris (Jordon Trishton Walker), rodo, kad "Pfizer" nuo pat pradžių žinojo, jog su jos gaminama kovidų "vakcina&qu...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau