Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Teisė | Patarimai » 2023 » Sausio » 9

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose: kam jos suteikiamos ir kaip jas gauti

Asmenis, kurie dėl negalios, senatvės negali pasirūpinti savimi, dažniausiai slaugo artimieji. Tačiau daugeliu atvejų tokiems pacientams gali būti skiriamos ir ambulatorinės slaugos paslaugos namuose.

Paslaugų poreikis – pagal klausimyną

Šeimos gydytoja Giedrė Baršauskienė sako, kad tiek ji, tiek kiti jos kolegos savo pacientus dažniausiai pažįsta ir mato, kada tokių paslaugų poreikis atsiranda. Tokiais atvejais pacientui ar jo artimiesiems pasiūloma užpildyti sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą klausimyną. „Jis sudarytas, siekiant įvertinti paciento psichinę ir fizinę būseną, nustatyti, kokių dalykų jis negali atlikti namuose savarankiškai. Kiekvienas atsakymas vertinamas balais ir pagal jų sumą nustatoma, kiek ir kokių paslaugų pacientui reikia“, - sako gydytoja.

Paslaugos namuose skiriamos, surinkus mažiausiai 15 balų. Tais atvejais, kai paciento būklė keičiasi, klausimynas pildomas iš naujo ir skiriama papildomai paslaugų. Iš privalomojo sveikatos draudimo fondo finansuojamų paslaugų kiekis per metus svyruoja nuo 52 iki 260, priklausomai nuo to, kokia yra paciento būklė.

Nustačius slaugos poreikius, išduodamas siuntimas ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose.

Paskyrus ambulatorinę slaugos paslaugą, slaugytojas pas pacientą atvyksta per 1-5 darbo dienas arba per 24 valandas, jeigu siuntime yra nurodytas skubus gydytojo paskyrimas. Pirmojo vizito metu įvertinama paciento sveikatos būklė ir su juo ar jo artimaisiais suderinamas slaugos planas. Pastebėjus, kad pacientui būtinos ir socialinės paslaugos, apie tai informuojamas socialinių paslaugų teikėjas.

Slauga namuose – ir po chirurginių operacijų

G. Baršauskienė atkreipia dėmesį ir į tai, kad slaugos paslaugas namuose gali gauti ir pacientai po dienos stacionaro, ne tik neįgalieji ar senyvo amžiaus asmenys. „Suteikiamos tokios paslaugos, kokių pacientui reikia. Pavyzdžiui, perrišti žaizdą ar suteikti paslaugas, kurių jis savarankiškai negali atlikti dėl apsunkinto judėjimo po operacijos. Namuose gali būti atliekamos visos procedūros, kurias gali atlikti specialistai pagal medicinos normas: slaugytojas gali suleisti vaistus, pastatyti lašelinę ir kitas procedūras, slaugytojo padėjėjas padeda atlikti higienos procedūras, kineziterapeutas, jei skiriamos jo paslaugos, padeda pacientui sustiprėti. Tokios paslaugos gali būti nutraukiamos iš karto po to, kai paciento būklė pagerėja“, - sako gydytoja.

Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose indikacijų sąrašas nuolat plečiasi. Šiuo metu namuose galima slaugyti ir itin sunkios būklės pacientus, kuriems taikoma plaučių ventiliacija.

https://www.alytausnaujienos.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
06.02.2023 laikas 18:39 WW3 eskaluojamas, nes korumpuoti JAV pareigūnai siekia apsaugoti savo nusikalstamas operacijas ir biologinio ginklo tyrimus Ukrainoje
JAV vyriausybė ir toliau eskaluoja pasaulinį karą su Rusija, kartu prisidėdama prie humanitarinės krizės Ukrainoje. Bideno režimas nusiuntė Ukrainai daugiau kaip 100 milijardų JAV dolerių, įskaitant įvairią amuniciją ir ginklus, ir planuoja siųsti ta...

Skaityti daugiau

06.02.2023 laikas 18:12 Svarbi žinia: "Pfizer" kovidų dūris sukelia nevaisingumą

Naujausia slapta filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas "Pfizer" aukšto rango vadovas Džordonas Trištonas Volkeris (Jordon Trishton Walker), rodo, kad "Pfizer" nuo pat pradžių žinojo, jog su jos gaminama kovidų "vakcina&qu...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau