Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Patarimai » 2024 » Balandžio » 5

Svarbūs pokyčiai norintiems patekti pas gydytoją – eilės dėl to netrumpės

Svarbūs pokyčiai norintiems patekti pas gydytoją

Sergantiems lėtinėmis ligomis nuo šiol pas gydytoją specialistą patekti bus paprasčiau. Pacientams nebereikės eiti pas šeimos gydytoją ir prašyti, kad šis išrašytų siuntimą. Visgi pacientai pasikeitusioje tvarkoje įžvelgia ir trūkumų.

Vilniaus centro poliklinikos šeimos gydytojas Jonas Kastys kasdien konsultuoja dešimtis pacientų, bet, pasirodo, kai kuriems jo gydymo visai nereikia: „Toks įspūdis, kad koks ketvirtadalis pacientų kasdien ateina vien dėl to, kad parašytum siuntimą, jie nieko daugiau iš tavęs neprašo, daktare, reikia siuntimo, tokie praeinantys. Ėjau užėjau, nes man reikia patekti pas kardiologą, okulistą ten. Bereikalingas yra laiko užėmimas, o vietoj to galėtum priimti kažkokia ūmine liga susirgusį žmogų“, – pasakoja Vilniaus centro poliklinikos gydytojas Jonas Kastys.

Sunku gauti siuntimą 

Kad daug laiko skiria ne gydymui, o siuntimams rašyti, sako ir kitų poliklinikų gydytojai. „Pacientai kai prašo man tiktai siuntimas reikalingas, jie nesupranta, kad nėra paprasčiausiai parašyti siuntimą. Siuntimo rašymas reikalauja labai daug laiko ir kruopštaus darbo“, – sako Šeškinės poliklinikos skyriaus vedėja Natalija Šertvytienė.

Kaip pasakoja patys pacientai, gauti siuntimą pas specialistą nėra jau taip paprasta. Pirmiausia reikia prasimušti pas šeimos gydytoją: „Savaitės reikia palaukti, kitą kartą per keletą dienų, priklauso, kiek ten langų gydytoja turi.“ „Mėnesis mažiausia. Mėnesio bėgyje tu pateksi pas gydytoją.“ „Porą savaičių, savaitę, kai kada pasiskambini ir patenki.“ Jei pavyksta patekti pas šeimos gydytoją ir yra išrašomas siuntimas – dar tik pusė darbo. Prisiskambinti į registratūrą ar rasti internete laisvą gydytojo vizito laiką kyla sunkumų. 

Siuntimo lėtinių ligų pacientams nebereikės

 Nuo šiol sergantiems lėtinėmis ligomis patekti pas specialistą bus paprasčiau – sveikatos apsaugos ministras atšaukė prievolę sergantiems lėtinėmis ligomis turėti šeimos gydytojo siuntimą. Ši supaprastinta tvarka galioja tiems, kam jau nustatyta lėtinė liga ir reikia sekti jos eigą.

 „Jeigu gydytojas specialistas nusprendžia, kad pacientui reikia tam tikru periodiškumu pasirodyti pas gydytoją specialistą ir įvertinti ar sveikatos būklė nepablogėjo, liga neatsinaujino, nepaūmėjo, tuomet gydytojas specialistas iš karto nusprendžia, kiek einamaisiais metais pacientas turi atvykti pasirodyti“, – pasakoja Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Inga Cechanovičienė. Gydytojas gali nuspręsti, kad pacientas pas jį per metus ateis kartą, du ar daugiau kartų ir paskirs artimiausio vizito laiką. O jei žmogus gydėsi, pavyzdžiui, ligoninėje arba nori, kad jo būklę stebėtų kitas specialistas, nereikės siuntimo prašyti iš šeimos gydytojo – čia pat išrašys jau konsultavęs specialistas.

„Išrašomas siuntimas ir pacientas per išankstinę pacientų registracijos sistemą registruojasi ir vyksta specialisto konsultacijos į tą įstaigą, kurioje vykdomas stebėjimas“, – teigia I. Cechanovičienė. 

Pastebima ir trūkumų

 Pakitusiai tvarkai gyventojai pritaria: „Gal ir gerai, kam apkrauti šeimos gydytojus, juk jie milžinišką darbą turi.“ „Bus patogiau, nereiks dar vieno vizito papildomo, dar kažko.“ Kai kurie pacientai palengvintoje tvarkoje mato ir kitų trūkumų. Visų pirma, kad po pusmečio paskirtą vizitą pamirš, kaip jau buvo ne sykį pamiršę. „Pasižiūrėjau, kad reikia man vakare eit. Rytą dar pasižiūrėjau, kad einu, per pietus dar einu, po to vakare žiūriu, kad mano jau praėjo laikas, aš pamirša“, – pasakoja pacientė. Gydytojai sako, kad nauja tvarka neleis užleisti ligų – reguliarūs vizitai leis pamatyti, ar liga valdoma ir nereikia keisti vaistų.

Eilės pas gydytojus netrumpės

 „Ateina pacientas ir sako, aš buvau pas kardiologą prieš pusę metų, ir jisai pasakė būtinai po pusės metų ateik. Aš manau, kad netgi specialisto toksai paraginimas įspėjimas netgi labiau pacientą disciplinuoja, negu kad šeimos gydytojas pasakys“, – komentuoja gydytojas J. Kastys. Kaip sako gydytoja, kai tas pats specialistas stebės ligonį, jis jaus didesnę atsakomybę už jį labiau, negu matydamas jį pirmą ir paskutinį kartą. Vis dėlto naujoji tvarka eilių pas specialistus nesutrumpins.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
27.08.2018 laikas 07:51 Receptai Liaudiški patarimai sklerozes gydymui
Sklerozė liaudies medicinoje, Sklerozė, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo sklerozės, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

12.09.2018 laikas 12:18 Receptai Liaudiški patarimai Leukomos gydymui

Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Leukoma liaudies medicinoje, Leukoma, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo leukomos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicin...

Skaityti daugiau

06.12.2017 laikas 19:52 Receptai Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (sidabražolės, gyvatžolės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Skrandis. Ingredientai: sidabražolės, paprastosios gyvatžolės šaknų.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.06.2024 laikas 20:46 Mokslininkai teigia, kad apelsinų žievelės gali būti raktas į geresnę širdies ir kraujagyslių sveikatą
Floridos universiteto, Teksaso valstijos universiteto ir JAV žemės ūkio departamento mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, apelsinų žievelių poliarinės frakcijos ekstraktas, kuriame yra junginio, vadinamo feruloilputrescinu, gali palengvinti širdies...

Skaityti daugiau

21.06.2024 laikas 20:37 Neuromokslininkai teigia, kad kai kurie sapnai iš tiesų gali nuspėti ateitį
Mičigano universiteto anesteziologas Kamranas Diba (Kamran Diba) su kolegomis nustatė, kad miego metu kai kurie neuronai ne tik atkuria netolimą praeitį, bet ir numato būsimą patirtį.

Skaityti daugiau

21.06.2024 laikas 20:17 Australijoje rasta naujų skraidančių roplių fosilijų
Australijos paleontologai aptiko suakmenėjusių skeleto liekanų, kurios priklausė iki šiol nežinomam 100 mln. metų senumo skraidančiam pterozaurui.

Skaityti daugiau