Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2021 » Rugpjūčio » 20

Harmoningi santykiai – ar tikrai viskas taip sudėtinga?

Santykių psichologija – viena sudėtingiausių ir labiausiai supainiotų mano gyvenimo sfera. Juk santykiuose turi būti mažiausiai du žmonės. Ir jeigu galime būti visiškai tikri dėl savęs, tai kito žmogaus minčių ir troškimų mes nežinome ir žinoti negalime. O dažnai pasitaiko, kad ir savų poelgių bei norų nesuprantame. Ir tada prasideda visiškas chaosas.

Kai kuriame santykius, mes remiamės trimis faktoriais:

  • Ankstesnių santykių patirtimi;

  • Tuo, kaip santykiai buvo kuriami šeimoje, kurioje užaugome;

  • Artimų ir pažįstamų žmonių santykių modeliais.

Praėjusių santykių patirtis

Iš praeitų santykių mes išeiname pasičiupę su savimi porą-trejetą įvairiausių baimių ar neteisingų įsitikinimų. Tokių kaip, pavyzdžiui, “niekada nesurasiu žmogaus, kuris mane išties pamils ir kurį pamilsiu aš”, “močiutę paliko senelis, mamą – tėtis, ir mane visi vyrai paliks”, “visoms moterims iš manęs reikia tik ;pinigų” ir t.t.

Gaila, bet toli gražu ne visi tėvai turėjo harmoningus ir laimingus santykius. Jeigu vaikas nuo mažų dienų mato daug barnių, nuoskaudų ir pykčio tarp mamos ir tėčio, visa tai ateityje paveiks jo būsimus santykius. Jeigu mūsų tėvai per šeimyninius konfliktus užsidarydavo savyje, išsivaikščiodavo po skirtingus kambarius ir daugiau nebeužsimindavo apie iškilusią problemą, tai ir vaikais, kai užaugs, dažniausiai nepajėgs užmegzti konstruktyvaus dialogo, negalės aptarti problemų, ieškoti kompromisų.

Ir jeigu dauguma pažįstamų porų nuolat konfliktuoja ar skiriasi, tai vis labiau tvirtėja abejonės, jog įmanomi santykiai, kuriuose du žmonės myli vienas kitą, gerbia, palaiko, leidžia vienas kitam kvėpuoti ir vystytis.

Santykius kurti sunku dar ir dėl savo asmeninės psichologijos. Kartais mums sunku apginti savo nuomonę, papasakoti apie savo norus ir poreikius iš baimės, kad santykiai dėl to suirs, kad žmogus mus paliks. O iš kitos pusės, kai kam nesudėtinga kalbėti apie savo poreikius, būti visų pirma savimi, tačiau artumo tokie žmonės labai baiminasi.

Artimų santykių baimė

Šiais laikais artimų santykių baimė – ypatingai išplitęs reiškinys. Mums labai baisu realiai atsiverti kitam žmogui, suartėti su juo, apnuoginant savo jausmus, silpnybes, parodyti, kokie esame iš tikrųjų. Ir tai galima paaiškinti. Juk atsivėrę ir pašalinę psichologines apsaugas, tampame pažeidžiamais. Mes daugiau nebeginame savęs kaukėmis, socialiniais vaidmenimis, mus labai lengva sužeisti. Tačiau be štai tokio atsivėrimo mes nepasieksime artumo, nesukursime harmoningų santykių. Tik susiliesdami vienas su kitu būsenoje “esu toks žmogus, koks esu”, galime be baimės būti, gyventi ir tobulėti greta kito žmogaus.

Šaltinis

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.09.2021 laikas 10:19 Smarki kruša ir potvyniai Toledo mieste, Ispanijoje
Po smarkios krušos ir vėlesnio jos tirpimo įvairiose regiono sostinės vietovėse prasidėjo potvyniai.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 10:13 Smarkios liūtys sukėlė potvynius Kanadoje
Kanados aplinkosaugos tarnybos paskelbtame specialiame meteorologijos pranešime teigiama, kad kai kuriose Toronto dalyse iškris iki 75 milimetrų lietaus. Mieste iš tiesų iškrito nemažai kritulių.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:47 Netoli Mergelių salų užfiksuotas milžiniškas plazmos srautas („džetas")
Žaibai Žemėje tampa vis keistesni ir keistesni. Rugsėjo 20 d. vakarą Puerto Riko fotografas Frankie Lucena nukreipė savo fotoaparatą "Sony A7s" į pakrantės elektros audrą. Štai ką jis pamatė:

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:30 Keraloje, Indijoje, išprotėjo šventyklos dramblys

Nors dramblių dalyvavimas Keralos šventyklų kasdienėse maldos apeigose nėra nieko neįprasto, vienas dramblys sukėlė maldininkų siautulį, kai susijaudinęs, parbloškė ant jo sėdintį žmogų.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:15 Stiprėja ugnikalnio išsiveržimas Kanarų salose
Šeštadienį La Palmoje, atsivėrus naujai ugnikalnio angai, ugnikalnio sprogimai į orą išmetė įkaitusią lavą, todėl maža Ispanijos sala buvo priversta uždaryti oro uostą, o kai kurie žmonės negalėjo išvykti.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 16:06 Receptai | Patiekalai Dietinis pyragas be miltų su obuoliais
Dietinis pyragas be miltų su obuoliais. Galite valgyti prieš naktį, nors kiekvieną dieną. Sveikas ir visiškai nekaloringas pyragas, puikus skanėstas.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 15:58 Receptai | Patiekalai Kefyriniai sausainiai prie arbatos

Kefyro tešla visada išsiskiria savo savybėmis, kad ilgai išliktų gaivi ir minkšta. Šis receptas yra lengviausias ir greičiausias, jam reikia tik kelių produktų, kurie visada yra virtuvėje.

Skaityti daugiau

25.09.2021 laikas 15:57 Receptai | Patiekalai Greitas ir labai skanus ryžių ir vištienos plovas greitpuodyje
Mano šeima itin mėgsta šį greitai pagaminamą, rytietišką plovą su vištiena ir basmati ryžiais, gamintą greitpuodyje.

Skaityti daugiau