Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Kovo » 30

JAV ruošiasi invazijai: iš po žemės išlys milijardai vabzdžių

Rytinėse JAV dalyse rengiamasi išskirtiniam reginiui: pirmą kartą nuo 2004 metų įvyksiančiam milijardiniam cikadų išsiropštimui iš po žemės, kuomet jos užplūs lauko erdves ir skleis savo garsias, kolektyvines poravimosi giesmes.

Nors ir skamba kaip fantastinio filmo scenarijus, visgi, tai natūralus procesas.

Periodinės cikados beveik visą savo gyvenimą praleidžia po žeme, besimaitindamos medžių šaknų sultimis. Tuomet savo 13-ųjų arba 17-ųjų gyvenimo metų pavasarį, sinchroniškai ir didžiuliu būriu, subrendusių cikadų nimfos išlenda į paviršių savo trumpam suaugusiojo gyvenimo etapui.

Rytinėje Jungtinių Amerikos valstijų dalyje gyvena šešios periodinių cikadų rūšys, kurios pasirodo skirtingais metais.

Šį pavasarį į žemės paviršių išlys didžiausios 17-os metų cikados, vadinamos „Brood X“. 

Penkiolika valstijų išgirs romantiškas vyriškos lyties cikadų serenadas medžiuose, kurie jomis bandys privilioti pateles.

Tarp šių valstijų: Delaveras, Džordžija, Ilinojus, Indiana, Kentukis, Merilandas, Mičiganas, Šiaurės Karolina, Naujasis Džersis, Niujorkas, Ohajas, Pensilvanija, Tenesis, Virdžinija ir Vakarų Virdžinija bei sostinė Vašingtonas.

Cikadų sugrįžimas įprastai prasideda apie gegužės mėnesio vidurį (tačiau jis gali prasidėti ir anksčiau) ir tęsiasi iki pat vėlyvo birželio.

Tai tikrai neįtikėtinas reginys. Nors kai kurie žmonės vabzdžių invaziją laiko erzinančiu reiškiniu, kiti – gamtos stebuklu.

Teigiama, kad šie vabzdžiai nėra žalingi ir įprastai į pastatų vidų nesibrauna, tačiau jie linkę būriuotis ant išorinių sienų.

cikada, Gamta, invazija, medžių šaknys, pavasaris, rūšis, serenada

© parlansky | Pixabay

Vienintelis būdas, kaip cikados gali patekti į vidų, tai atsitiktinai įskriedamos pro atviras duris ar langus arba jei jos nusileido ant žmogaus, kuris nepastebėjęs jas įsinešė į namus.

Kodėl toks didelis cikadų skaičius pasirodo vienu metu?

Manoma, kad joms išnyrant didele mase taip nubaidomi plėšrūnai ir jos gali nugyventi iki susiporavimo.

Įprastai cikados ima lysti iš po dirvožemio, kuomet jo temperatūra 20 centimetrų gylyje pasiekia 18 laipsnių. Dažnai jų pasirodymą paskatina šiltas lietus.

Gismeteo.lt 

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau