Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Gamta » 2021 » Kovo » 30

JAV ruošiasi invazijai: iš po žemės išlys milijardai vabzdžių

Rytinėse JAV dalyse rengiamasi išskirtiniam reginiui: pirmą kartą nuo 2004 metų įvyksiančiam milijardiniam cikadų išsiropštimui iš po žemės, kuomet jos užplūs lauko erdves ir skleis savo garsias, kolektyvines poravimosi giesmes.

Nors ir skamba kaip fantastinio filmo scenarijus, visgi, tai natūralus procesas.

Periodinės cikados beveik visą savo gyvenimą praleidžia po žeme, besimaitindamos medžių šaknų sultimis. Tuomet savo 13-ųjų arba 17-ųjų gyvenimo metų pavasarį, sinchroniškai ir didžiuliu būriu, subrendusių cikadų nimfos išlenda į paviršių savo trumpam suaugusiojo gyvenimo etapui.

Rytinėje Jungtinių Amerikos valstijų dalyje gyvena šešios periodinių cikadų rūšys, kurios pasirodo skirtingais metais.

Šį pavasarį į žemės paviršių išlys didžiausios 17-os metų cikados, vadinamos „Brood X“. 

Penkiolika valstijų išgirs romantiškas vyriškos lyties cikadų serenadas medžiuose, kurie jomis bandys privilioti pateles.

Tarp šių valstijų: Delaveras, Džordžija, Ilinojus, Indiana, Kentukis, Merilandas, Mičiganas, Šiaurės Karolina, Naujasis Džersis, Niujorkas, Ohajas, Pensilvanija, Tenesis, Virdžinija ir Vakarų Virdžinija bei sostinė Vašingtonas.

Cikadų sugrįžimas įprastai prasideda apie gegužės mėnesio vidurį (tačiau jis gali prasidėti ir anksčiau) ir tęsiasi iki pat vėlyvo birželio.

Tai tikrai neįtikėtinas reginys. Nors kai kurie žmonės vabzdžių invaziją laiko erzinančiu reiškiniu, kiti – gamtos stebuklu.

Teigiama, kad šie vabzdžiai nėra žalingi ir įprastai į pastatų vidų nesibrauna, tačiau jie linkę būriuotis ant išorinių sienų.

cikada, Gamta, invazija, medžių šaknys, pavasaris, rūšis, serenada

© parlansky | Pixabay

Vienintelis būdas, kaip cikados gali patekti į vidų, tai atsitiktinai įskriedamos pro atviras duris ar langus arba jei jos nusileido ant žmogaus, kuris nepastebėjęs jas įsinešė į namus.

Kodėl toks didelis cikadų skaičius pasirodo vienu metu?

Manoma, kad joms išnyrant didele mase taip nubaidomi plėšrūnai ir jos gali nugyventi iki susiporavimo.

Įprastai cikados ima lysti iš po dirvožemio, kuomet jo temperatūra 20 centimetrų gylyje pasiekia 18 laipsnių. Dažnai jų pasirodymą paskatina šiltas lietus.

Gismeteo.lt 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
29.09.2020 laikas 10:24 Receptai Varškės pyragas be kiaušinių
Viena mano draugė paklausė, o kodėl tu šį varškės pyragą gamini be kiaušinių, juk vist tiek veganišku jis dėl to netaps, nes yra naudojama varškė. Galiu tik pasakyti, kad jis tiesiog čia nereikalingas, net be jo gaunasi viskas pui...

Skaityti daugiau

22.09.2019 laikas 14:42 Receptai Greitai paruošiami sviestiniai sausainiai
Kambario temperatūros sviestą labai gerai išsukite su cukraus pudra ir vanilės ekstraktu. Paruoštą sausainių tešlą dėkite į konditerinę rankovę ir ant kepimo popieriumi išklotos skardos formuokite sausainius.

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 07:20 Receptai Lietinių blynų receptas

Gaminame. Lietiniai blynai Prieš gaminant lietinius blynus, kiaušinius ir pieną išimame iš šaldytuvo ir palaikome kambario temperatūroje, kad atšiltų.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau