- 29.03.2021
- 0.0 Reitingas
- 878 Peržiūros
- Komentarai
Šiltojo sezono pradžia yra puiki galimybė ne tik išsivalyti namus, bet ir detoksikuoti organizmą – atsikratyti per žiemą susikaupusių toksinų. Šaltu oru medžiagų apykaitos atliekos ir toksinai yra linkę kauptis: sąnariuose, organuose ir audiniuose, nes žiemą daugelis aptingsta ir mažiau juda, nepakankamai sportuoja lauke. Prasidėjus pavasariui, mitybos specialistai pataria pašalinti visas nuodingas sankaupas iš kūno, pasirinkus tinkamą dietą ir gyvenimo būdą, kad būtume energingesni ir geresnės nuotaikos.
Pirmas žingsnis – valgykite maistą, kuris suteikia energijos
Pasirinkę tinkamus maisto produktus, galime išvalyti kūną nuo toksinų, tapti energingesni ir net ilgiau gyventi. Netinkami, t. y. organizmui žalingi, maisto produktai turėtų būti išbraukti iš mitybos raciono. Kai gliukozės ir insulino kiekis kraujyje subalansuojamas valgant daug maistinių medžiagų turinčius, mažo glikeminio indekso (t. y. turinčius mažai cukraus) maisto produktus, potraukis maitintis nesveikai palaipsniui išnyksta. Be to, padidėjusi energija ir pagerėjusi nuotaika, atsirandantys dėl sveikos mitybos, tampa pagrindiniais motyvais laikytis detoksikacijos mitybos programos.
Patarimai, kaip pradėti organizmo detoksikaciją:
-
Pirmiausia pašalinkite maisto produktus, kurie padidina kūne toksinę apkrovą. Rekomenduojama iš mitybos raciono pašalinti gyvūninius baltymus, tačiau jei jums sunku tai padaryti, tuomet naudokite nedidelį kiekį ekologiškos, ganyklose užaugintos mėsos ir venkite pieno produktų.
-
Pašalinkite iš mitybos raciono maisto ir gėrimo produktus, sukeliančius uždegiminius procesus kūne: perdirbtus maisto produktus, cukrų ir saldiklius, keptą aliejų ir trans-riebalus, druskos perteklių, alkoholį, kofeiną, ir dirbtinių konservantų turinčius produktus.
-
Valgykite daugiau skaidulų turinčių maisto produktų, taip pat ekologiškų vaisių ir daržovių. Žaliosiose lapinėse ir kryžmažiedėse daržovėse yra daug maistinių ir detoksikuojančių medžiagų, tokių kaip: sieros junginiai ir chlorofilas.
-
Mirkykite ir daiginkite grūdus, ankštinius augalus ir riešutus, kad geriau virškintumėte ir padidintumėte jų maistingumą.
-
Nepamirškite pasirūpinti gerosiomis bakterijomis. Gerosios bakterijos padeda organizmui išsivalyti. Probiotikų turintis maistas padeda išlaikyti natūralią žarnyno mikroflorą. Produktai, kuriuose gausu probiotikų: rauginti kopūstai, fermentuotos daržovės, natūralus jogurtas.
-
Gerkite pakankamai vandens. Nuolat nedideliais kiekiais gerkite vandenį, taip pat skysčių atsargas organizme papildo žolelių užpilai, naminis sultinys. Venkite gazuotų gėrimų; jie gali sutrikdyti virškinimą. Vaisių sultys taip pat nepatenka į detoksikuojančių produktų sąrašą, nes gali padidinti cukraus kiekį kraujyje ir taip sukelti uždegimą.
Antras žingsnis – pašalinkite toksinus iš kūno
Detoksikacija nėra greitas procesas ir bandymas jį pagreitinti gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Neatsakingai besimaitinantiems žmonėms gali kilti taip vadinama „detoksikacijos krizė“, kuomet nusilpstama dėl oksidacinio streso, atsirandančio taikant tokius metodus kaip: ilgas badavimas ir nieko nevalgymas ar itin griežti detoksikacijos metų vartojamų produktų apribojimai, kurie dažnai sukelia per greitą toksinų išsiskyrimą ir pasišalinimą, tuo pačiu pašalindami ir būtinas organizmui medžiagas. Jei jaučiate tokius simptomus kaip: galvos skausmas, nuovargis, gripo simptomai, tai reiškia, kad kūnas stengiasi suvaldyti staigų cirkuliuojančių toksinų kiekį, o jūs persistengėte su detoksikacija ir ją derėtų pristabdyti.
Rekomenduojama įtraukti šiuos papildus, kad geriau jaustumėtės:
Modifikuotas citrusinių vaisių pektinas iš citrusinių vaisių žievelių ir alginatai iš jūros dumblių. Šie ingredientai, patekę į organizmą, gali prisijungti ir pašalinti toksinius metalus, aplinkos toksinus ir net radioaktyviuosius izotopus iš kraujotakos sistemos ir virškinamojo trakto, tuo pačiu nepašalinandami būtinų mineralų. Tyrimais taip pat įrodyta, citrusinių vaisių pektinas yra galinga priešuždegimiškai veikianti medžiaga, palaikanti audinių sveikatą ir kovojanti su vėžiu.
Trečias žingsnis – detoksikuotų organų aprūpinimas papildomomis maistinėmis medžiagomis
Išvalę iš kūno toksinus, nepamirškite pasirūpinti organais ir jų sklandžia tolimesne veikla. Kai kurie žmonės pereina į šį žingsnį vos po kelių detoksikacijos dienų, kitiems tai gali trukti kelias savaites ar ilgiau. Tai priklauso nuo jūsų sveikatos, toksinės naštos ir kitų veiksnių.
Įsibėgėjus detoksikacijai patariama:
-
Įtraukti į dietą vaistažoles, tokias kaip: kiaulpienė, artišokas, varnalėša ir ginkmedis, taip pat alfa-lipoinę rūgštį ir kitus junginius, kurie palaiko ir stiprina detoksikacijos poveikį.
-
Sportuoti. Kitas būdas skatinti detoksikaciją yra reguliarus fizinis krūvis, kuris yra būtinas pašalinant toksinus – padeda audiniams, organams atsinaujinti, greičiau prisisotinti deguonies ir būtinų maistinių medžiagų.
-
Valdyti stresą. Stresą sukeliančių faktorių pašalinimas yra svarbus, tačiau dažnai nepaisomas detoksikacijos aspektas. Suvaldę stresą, galite sumažinti kūne vykstančius uždegimus. Meditacija ir proto-kūno praktikos, tokios kaip joga, gali būti puikus detoksikacijos programos papildymas.
Šaltinis: sveikata.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau