Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Gegužės » 8

Kaip išvalyti savo organizmą nuo toksinų?

Detoksikacija – tai gan populiarus organizme susikaupusių toksinių medžiagų ir šlakų šalinimo būdas, pasitelkus tam tikrą dietą ir gyvenimo būdo pokyčius. Organizmo valymo metu pašalinami toksinai iš: kepenų, inkstų, žarnų, plaučių, limfinės sistemos, išvalomas kraujas, atsinaujina oda ir pagerėja virškinimo sistema, kraujo būklė bei bendra savijauta. Vis dėlto, netinkamai parinktas detoksikacijos būdas gali sukelti nemalonius simptomus, tokius kaip: išsekimas, dirglumas, dingęs apetitas, viduriavimas, išbėrimai, prakaitavimas, šaltkrėtis, nemiga, Taigi, prieš pradedant organizmo valymą, kad šis būtų taisyklingas ir teiktų jums naudą, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

mityba, dieta, detoksikacija, organizmo valymas, badavimas, toksinai

Kaip žinoti, ar jums reikia detoksikacijos?

Šiomis dienomis, kuomet su perdirbtu maistu gauname didelį kiekį įvairių toksinų, detoksikacija tapo gan populiariu būdu atstatyti švarą ir gerą sveikatą organizme. Nemaža dalis dietologų ir gydytojų siūlo atlikti detoksikaciją bent kartą per metus. Visgi jie griežtai įspėja, kad šios procedūros atlikti negalima: nėščiosioms, maitinančioms motinoms, vaikams ir žmonėms, sergantiems lėtinėmis degeneracinėmis ligomis, pavyzdžiui, vėžiu ar tuberkulioze. Geriausia būtų, jeigu prieš detoksikacijos kursą pasikonsultuotumėte su savo šeimos gydytoju. Šie patiriami simptomai taip pat gali būti rodiklis, kad jūsų organizmas tapo užterštas ir jį reikia apvalyti nuo susikaupusių toksinų:

  • nepaaiškinamas nuovargis;
  • sulėtėjusi ir apsunkusi virškinimo sistema, pasunkėjęs tuštinimasis;
  • sudirgusi oda;
  • alergijos;
  • lengvos ar net sunkesnės pasikartojančios infekcijos;
  • pavargusios akys ir pamėlę paakiai;
  • pilvo pūtimas;
  • menstruacijų problemos, stiprūs skausmai;
  • psichikos sutrikimai, tokie kaip: nuotaikų kaita, nepaaiškinamas pyktis, didelis liūdesys, padidėjęs nervingumas.

badavimas, toksinai, sveikas gyvenimas, detoksas, toksinų šalinimas

Nuo ko pradėti savo organizmo valymą

Pirmiausia sumažinkite produktų, kurie jus nuodija, vartojimą, t. y.: alkoholio, kavos, cigarečių, rafinuoto cukraus ir sočiųjų riebalų. Visi šie veiksniai skatina toksinų kaupimąsi organizme ir neleidžia jam pilnai atsistatyti. Taip pat sumažinkite cheminių buitinių valiklių ir nenatūralių asmens sveikatos priežiūros priemonių sunaudojamus kiekius, keiskite priemones natūraliomis alternatyvomis.

Antras žingsnis būtų streso ir stresinių faktorių sumažinimas kasdienybėje. Per dideliais kiekiais ir nuolat išsiskiriantys streso hormonai: adrenalinas, kortizolis ir noradrenalinas, sulėtina kepenų veiklą – šios nebegali pilnu pajėgumu pašalinti toksinų. Streso malšinimui, psichinių ir fizinių jėgų atkūrimui išbandykite meditaciją.

Trečias žingsnis būtų tinkamas detoksikacijos programos pasirinkimas. Jų yra nemažai variantų, nuo kardinalių – kuomet visą parą nevartojami jokie skysčiai, iki paprastesnių – kuomet porai dienų kaip tik atsisakoma maisto, bet vartojama kuo daugiau vandens, sulčių.

badavimas, toksinai, sveikas gyvenimas, detoksas, toksinų šalinimas

Šie penki detoksikacijos metodai yra vieni populiariausių:

1. Paprastas vaisių ir daržovių detoksas. Antioksidantai mūsų organizme prisijungia prie taršalų, t. y. laisvųjų radikalų, ir pašalina juos iš organizmo. Vaisiai ir daržovės yra gausūs antioksidantų. Rekomenduojama maždaug septynias dienas valgyti daug skaidulų ir vandens turinčių daržovių ir vaisių: špinatų, sviestinių moliūgų, artišokų, agurkų, obuolių, ananasų, ir t.t., o kitokio maisto atsisakyti.

2. Organizmo valymas glotnučio kokteiliais. Nuo tokios mitybos pirmąsias kelias dienas jūsų kūnas gali būti šiek tiek sukrėstas – venkite intensyvios veiklos, kad kūnas turėtų laiko prisitaikymui. Jeigu gerai jaučiatės po 5 dienų, galite bandyti ilginti detoksikacijos kursą iki 14 dienų, bet ne daugiau.

3. Valymas sultimis. Nustatyta, kad 3 dienas iš eilės maitinantis vien sultimis, organizme sumažėja lipidų peroksidacija, padidėja azoto oksido, o tai susiję su geresne širdies veikla ir sveikata. Rekomenduojama šį kursą atlikti apie 1-3 paras, ne ilgiau. Beje, šis metoda gali užtikrinti sveiką gaunamą ląstelienos ir vitaminų kiekį, kai ribojate suvartojamas kalorijas ir metate svorį.

4. Cukraus detoksas. Atsisakoma kurį laiką vartoti cukrų ir beveik visus maisto produktus, kurių sudėtyje yra cukraus. Vaisiai, kuriuose mažai cukraus, pavyzdžiui: uogos, obuoliai, kriaušės ir slyvos, yra geri, sveiki angliavandeniai, kuriuos galima įtraukti į cukraus detokso dietą. Po šios detoksikacijos organizmas atsigauna, pagerėja imuninės sistemos veikla, tampa geresnė odos būklė.

5. Hipoalerginis detoksas. Kai kurie maisto produktai ar juose esantys ingredientai yra alergiškesni už kitus, pavyzdžiui: glitimas, pienas ir kiaušiniai – jie gali sukelti sistemingą uždegimą. Taigi hipoalerginė dieta yra paremta tuo, kad iš mitybos raciono kuriam laikui pašalinami alergizuojantys maisto produktai, sumažinami uždegiminiai procesai organizme. Užtenka 3-7 dienų laikytis tokio detokso ir jau pamatysite, bei pajausite skirtumus.

mityba, dieta, detoksikacija, organizmo valymas, badavimas, toksinai

Mityba ir gyvenimo būdas po detoksikacijos

Po detoksikacijos programos galite valyti ir palaikyti savo kūną sveiką kasdien tam tikra mityba ir gyvenimo būdo praktika:

1. Valgykite daug skaidulų turinčių produktų, įskaitant: ruduosius ryžius ir ekologiškai užaugintus šviežius vaisius ir daržoves. Burokėliai, ridikai, artišokai, kopūstai, brokoliai, spirulina ir jūros dumbliai, yra taip pat puikus detoksikuojantis maistas.

2. Išvalykite ir apsaugokite kepenis vartodami tokias žoleles kaip: kiaulpienės šaknis, varnalėša. Rekomenduojama gerti žaliąją arbatą.

3.Naudokite daug vitamino C, kuris padeda kūnui gaminti kepenyse junginį – glutationą, kuris, kaip manoma, yra vienas vertingiausių ir stipriausių viso organizmo oksidantų, pašalinančių iš jo toksinus.

4.Išgerkite mažiausiai bent 1,5 litro vandens per dieną.

5.Kvėpuokite giliai ir ramiai, kad deguonis galėtų pilnai cirkuliuoti jūsų organizme.

6. Transformuokite stresą į teigiamas emocijas. Tai galite padaryti medituodami, būdami su draugais, leisdami sau užsiimti malonia veikla.

8. Jeigu jums priimtina ir gerai jaučiatės, lankykitės saunoje, kad jūsų kūnas prakaitavimo metu pašalintų per odą dalį susikaupusių toksinų.

9. Mankštinkitės, kad organizmas virškintų maistą ir sklandžiai vyktų medžiagų apykaita.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.06.2019 laikas 21:34 Receptai Pyragėliai su obuolių įdaru

Skanūs, lengvai ir greitai pagaminami, pyragėliai su obuolių įdaru. Gaminame. Pyragėliai su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

06.06.2019 laikas 12:39 Receptai Purūs amerikietiški blyneliai pusryčiams
Nuostabiausias receptas, kaip pasigaminti purius amerikietiškus blynelius pusryčiams sau ir savo šeimai. Receptas ir video medžiaga.

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 12:55 Receptai Purus pyragas per penkias minutes

Kepiniai su kefyru – daugelio šeimininkių, mokančių gaminti ne tik skaniai, bet ir greitai, mėgiamas ingredientas. Iš kefyro stiklinės galima iškepti visą dubenį keksiukų arba didelį purų pyragą…

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau