Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gegužės » 8

Kuo ypatingi lęšiai mūsų mityboje?

Rudi, žali, geltoni, raudoni ar juodi – pilna skirtingų lęšių rūšių. Juose yra mažai kalorijų, daug geležies, skaidulų ir folatų (natūralios vitamino B9 formos), taip pat jie yra puikus baltymų šaltinis. Jeigu metate svorį ar tiesiog norite gyventi sveikiau, drąsiai galite įtraukti lęšius į savo mitybos racioną. Tai lengvai paruošiamas maistas, kurį kasdien valgydami, galite žymiai sumažinti „blogojo cholesterolio“ kiekį, taigi tuo pačiu ir riziką sirgti širdies bei kraujagyslių ligomis.

Susipažinkite plačiau su naudomis, kurias teikia lęšiai:

Juose gausu polifenolių. Polifenoliai yra aktyvūs junginiai, kovojantys su kenksmingomis organizmui medžiagomis ir ligomis, pavyzdžiui: ultravioletinių spindulių poveikiu ir radiacija, širdies ligomis ir net vėžiu.

Tai – gausus baltymų šaltinis. Viename puodelyje virtų lęšių yra net apie 18 gramų baltymų. Baltymai yra pati svarbiausia medžiaga atkuriant ir pakeičiant pasenusias ląsteles naujomis. Valgydami lęšius, jus gausite reikiamą kiekį baltymų, o dėl jų mažo kaloringumo liksite liekni.

Juose apstu geležies. Viename puodelyje lęšių yra apie 6,6 miligramų geležies, tai yra maždaug trečdalis to, ko žmogui reikia visai dienai. Geležis yra labai svarbi norint palaikyti deguonies įsisavinimą visame kūne ir sklandžią kraujotaką.

Skaidulų šaltinis. Viename lęšių puodelyje skaidulų yra 15,6 gramo, o tai yra net keturis kartus daugiau nei, pavyzdžiui, žalių kopūstų puodelyje. Skaidulos padeda palaikyti sveiką virškinimo sistemą ir išsaugoti normalų svorį.

Lęšiai, dėl didelio kalcio kiekio, yra naudingi kaulams. Lęšiai yra puikus pasirinkimas, norintiems turėti sveikus kaulus, bet negalintiems dėl alergijos ar moralinių įsitikinimų, ar kitų priežasčių, vartoti pieno produktų. Net 38 gramai kalcio yra viename lęšių puodelyje.

Tai – geras folio rūgšties (vitamino B9) šaltinis. Folio rūgštis yra svarbi maistinė medžiaga, kurią organizmui reikia nuolat kaupti, kad sklandžiai vyktų kūno procesų atsinaujinimas, augtų sveiki plaukai, būtų geros būklės oda. Ypač ši rūgštis reikalinga nėščiosioms, nes nepakankamas jos kiekis organizme gali sukelti rimtų apsigimimų. Beje, vitaminas B9 sumažina ir širdies ligų bei insulto riziką. Mokslininkai nustatė, kad lęšiai yra puikus, gerai pasisavinamas dietinis folio rūgšties šaltinis, ypač tinkantis nėščioms ar ketinančioms artimiausiu metu pastoti.

Jie turi daug magnio. Jei jums sunku miegoti, patiriate stresą ar per daug dirbate, jūsų kūnui pravestų reguliarus didesnis magnio kiekio vartojimas. Šiuo atveju lęšiai gali būti puikus pasirinkimas, nes jie turi 71 mg magnio viename puodelyje maisto.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2020 laikas 21:29 SpaceX startą uždraudė ateiviai
2020 m. gegužės 27 d. vakare visas pasaulis su dideliu susidomėjimu stebėjo tiesioginę transliaciją apie SpaceX – naujos kartos kosminio „skraiduolio“, kurią gamina Ilono Masko įmonė. Buvo didelis susidomėjimas šiuo procesu ir daugelis manau ir lašinosi, ar šis SpaceX iš viso pakils virš žemės atmos...

Skaityti daugiau

29.05.2020 laikas 18:39 Laivo “Utopia” žūtis

Tiesa, tie laivai nuskendo ne dėl minėtų gigantų ginklų, o dėl įvairių nelaimingų atsitikimų. Ir „admirolai“ juodajame avarijų kaltininkų sąraše užima ne paskutines vietas. Pirmąja jų auka tapo emigrantų garlaivis „Utopia“.

...

Skaityti daugiau

29.05.2020 laikas 15:03 Kiek Galima Išgerti Kavos Puodelių Per Dieną, Kad Sveikata Paderėtų?
Keturi puodeliai kavos per dieną gali būti sveikos širdies receptas, ypač vyresniems žmonėms. Vokiečių mokslininkų komanda, vadovaujama molekulių biologų Judith Haendeler ir Joachimo Altschmiedo, mano atradę požymių apie tai, kaip kava ir joje esantis kofeinas stebuklingai veikia suaugusių žmonių ši...

Skaityti daugiau

29.05.2020 laikas 07:25 Ką apie sveikatą išduoda kraujo lašas?
Kraujas sudaro apie 7 proc. suaugusio žmogaus kūno masės, o širdis kas minutę jo perpumpuoja maždaug penkis litrus. Skaičiai įspūdingi, tačiau pakanka vos kelių lašų šio gyvybę palaikančio skysčio, kad galėtume sužinoti apie organizmo sveikatos būklę. Ką gali parodyti bendrasis kraujo tyrimas?...

Skaityti daugiau

28.05.2020 laikas 21:43 Meksikoje prasidėjo „marsiečių“ išlaipinimas?

2020 m. gegužės 21 d. kelių kaimų gyventojai Meksikoje buvo sutikę išgirdę garsius garsus, kurie sklido iš netoliese esančios kalvos. Ir tie kurie suspėjo pažiūrėti į tą pusę pamatė

Skaityti daugiau

28.05.2020 laikas 19:10 Mineapolis ugnyje ir ši ugnis gali išplisti po visą pasaulį
2020 m. gegužės 26 d. visas Amerikos ir ne tik internetas diskutavo apie keistą nufilmuotą vaizdo įrašą, kur Amerikos policininkas sulaiko vyrą George Floyd, gyvenanti Mineapolio mieste. Sulaikymo metu policininkas smaugė vyrą aplinkinių žmonių akivaizdoje...

Skaityti daugiau