Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Kovo » 3

Kur galima panaudoti bananų žievę?

Suvalgius bananą – neišmeskite jo. Pasirodo, jo žievę galima panaudoti įvairioms reikmėms.

1. Blizginkite batus

Įtrinkite batus vidine bananų lupenų puse, tuomet masę paskleiskite po batus šepetėliu ir jie vėl švytės.

2. Suminkštinkite mėsą

Kepdami mėsą į keptuvę įdėkite ir bananų lupenų minkštimo – tai leis suminkštinti mėsą, neleis jai kepant išdžiūti.

3. Apibarstykite gėles

Bananų žievė turi daug magnio ir kalcio, kurios naudingos ir gėlėms, tad apibarstyti gėles bananų lupenomis yra netgi labai naudinga.

4. Sumažinkite bėrimus bei niežulį

Bėrimus bei niežulį galima sumažinti įtrinant skaudančias vietas bananų žievėmis.

5. Blizginkite augalus

Nuvalykite augalus vidine bananų žievių puse – tai leis nuvalyti nuo jų dulkes ir augalai vėl spindės švara.

6. Valykite sidabrinius daiktus

Sumaišykite bananų žievių minkštimą bei vandenį. Gautą mišinį naudokite valydami sidabrinius daiktus.

7. Apsisaugokite nuo amarų

Augalus apibarstykite bananų lupenomis – tai padės nuo jų atgrasyti įvairius kenkėjus.

8. Valykite odinius paviršius

Norint nuvalyti odinius paviršius, įtrinkite juos bananų žievėje esančiu minkštimu. Tuomet viską dar kartą nuvalykite sausu skudurėliu.

9. Balinkite dantis

Įtrinkite banano minkštimu savo dantis bei palaukite keletą minučių. Tai patartina daryti kasdien. Bananų lupenų minkštime yra įvairių naudingų medžiagų, kaip kalcio ar magnio, kurios padės sustiprinti bei balinti jūsų dantis.

10. Gydykite mėlynes ir žaizdas

Kalis, esantis bananų žievėse, paspartina žaizdų gijimą, tad jei trinsite žaizdas bananų žievėmis, tai leis paspartinti jų gijimą.

11. Padėkite augti pomidorams

Apdėkite aplink auginamus pomidorus bananų žieves. Pomidorai, augdami, nuolatos galės pasisavinti iš bananų žievių išskiriamas naudingas medžiagas, kas leis pomidorams augti žymiai efektyviau.

12. Pritraukite drugelius bei paukščius

Naudojant bananų žieves galima pritraukti drugelius bei paukščius. Tačiau bananų žievės gali pritraukti ir vapsvas bei bites, ko reikėtų saugotis.

13. Atsikratykite karpomis

Kasnakt užtepkite bananų žievių minkštimo ant karpų ir tai kartokite bent keletą savaičių. Tai padės atsikratyti karpomis.

14. Pašalinkite rakštis

Įtrinkite bananų žievės minkštimu vietą, kurioje yra rakštis. Minkštimas pateks į vidų bei leis lengviau pašalinti odoje esančią rakštį.

15. Pagerinkite kompostą

Bananų žievės išties greitai į aplinką išskiria naudingąsias savo medžiagas, dėl to bananų žieves naudoti komposte yra ypač naudinga.

16. Laistykite kambarinius augalus

Sumaišykite vieną dalį bananų žievių minkštimo su penkiomis dalimis šalto vandens. Gautu mišiniu laistykite kambarinius augalus.

17. Gydykite spuogus

Tepkite spuogus su bananų žievių minkštimu. Masę ant spuogų palikite bent dešimčiai minučių. Taip darykite nuolatos ir bėgant laikui spuogų sumažės.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:35 Kodėl Marsas laikui bėgant išdžiūvo?
Prieš keturis milijardus metų Marse dar buvo daug paviršinio vandens – jūros, upės, lietūs. Prieš tris milijardus metų planetos paviršius buvo panašiai sausas, kaip ir šiandien. Kaip vyko šis procesas?

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 19:23 Kaip pašalinti skausmą be tablečių?

Šis mišinys sumažins sąnarių skausmus po 1 naudojimo! Paruoštą tepalą reikia laikyti šaldytuve ir tepti tik prireikus. Jei skauda galvą, tepkite tepalu smilkinius ir skausmas sumažės.

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 17:59 Svogūnų Lukštai Ir Panaudojimo Būdai
Naudingi patarimai naudoti svogūnų lukštus: Veiksmingas šalinimas nuo peršalimo. Greitas kosulio malšinimas. Priešgrybeliniai vaistai. Plaukų struktūrai sustiprinti. Nuo varikozės.

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 17:37 Šis metodas leis jūsų nagams atrodyti baltais ir tvirtais!
Kad jūsų nagai atrodytų gerai prižiūrimi ir balti, ilgi ir stiprūs, rekomenduoju šį receptą! Aš pati naudoju, rezultatas įspūdingas!

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Orkaitėje keptas perlinių kruopų troškinys su daržovėmis ir antiena arba vištiena
Jeigu mėgstate įvairiausius troškinius su paukštiena, tada ir šis patiekalas neabejotinai Jums patiks. Jį pagaminti itin paprasta, reikia visus produktus sudėti į kepimo indą ir dėti į orkaitę, kuri atliks visus darbus už Jus....

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 20:14 J&J, AstraZeneca Covid-19 jabs both contain aborted human fetal tissue
Some leaders in the Roman Catholic Church are warning their laity not to be injected with experimental Wuhan coronavirus (Covid-19) chemicals from Johnson & Johnson (J&J) or AstraZeneca because the jabs contain ingredients derived from aborted human babies....

Skaityti daugiau