Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Gruodžio » 2

Mitai Apie Kraujospūdį

Teigiama, jog net 30 proc. žmonių skundžiasi padidėjusiu ar, atvirkščiai, sumažėjusiu kraujospūdžiu. Kai kurie žmonės tiki ir dažnais mitais apie kraujospūdį. Visgi verta atminti, kad toli gražu ne visi mitai yra teisingi.

1 milas: kava didina kraujospūdį

Greičiau, atvirkščiai, kava iš žmogaus organizmo pašalina natrį ir vandenį, todėl sumažina apykaitoje esančio kraujo kiekį, o tuo pačiu ir kraujospūdį. Sergantiems hipotonija kavos gerti - beprasmiška, o sergantiems hipertenzija per dieną išgerti 1-2 puodeliai kavos 18 proc. sumažina miokardo infarkto ir insulto priepuolių pavojų. Tačiau, jei Jūsų medžiagų apykaita yra sulėtėjusi ar Jūs niekada nesate gėrę kavos, tai geriau ir nepradėti, nes pavojus patirti miokardo infarkto ir insulto priepuolį tik padidėja.

2 mitas: hipertenzija - pavojinga liga, o hipotonija - ne

Tai labai klaidinga nuomonė, nes neretai padidinti sumažėjusį kraujospūdį yra netgi sunkiau nei sumažinti padidėjusį. Jei jaunystėje sergantys hipotonija dažniausiai niekuo nesiskundžia, tai metams bėgant, jų kraujagyslės suplonėja, todėl hipotonija gali peraugti į hipertenziją. Gydyti šią būseną sunku, nes stabilizuojančių preparatų dėka kraujospūdis gali staiga sumažėti, todėl nesidžiaukite, kad Jūsų kraujospūdis yra žemas, o tuoj pat kreipkitės į gydytojus.

3 mitas: sergantiems hipertenzija geriau gerti žaliosios, o ne juodosios arbatos

Tiek sergantiems hipotonija, tiek ir hipertenzija tinka abiejų rūšių gėrimai, nes juose yra širdies darbą pagerinančių antioksidantų. Tačiau sergantiems hipertenzija pernelyg stiprios arbatos visgi gerti neverta.

4 mitas: jei pakilo kraujospūdis - tai netrukus pradės skaudėti galvą

Daugumai žmonių hipertenzija nesukelia jokių simptomų. Hipertenzija neveltui vadinama „tyliąja žudike“, nes šios ligos komplikacijos ištinka staiga, o ligonis gali net neįtarti, kad jo kraujospūdis pakilęs. Todėl būtina reguliariai matuoti kraujospūdį, o jei kraujospūdis „šokinėja“, kreiptis į gydytojus.

5 mitas: kiekvienam žmogui normalus kraujospūdis yra savas

Tokia nuomonė iš dalies yra teisinga, bet yra ir ribos: kraujospūdis neturėtų būti žemesnis nei 110/70 mm ir ne aukštesnis nei 140/90 mm gyvsidabrio stulpelio. Net jei ir gerai jaučiatės esant kitokiam kraujospūdžiui, tai nereiškia, jog liga Jums nepakenks. Pavyzdžiui, miokardo infarkto priepuolį neretai patiria žmonės, kurie iki tol gerai jautėsi.

6 mitas: hipertenzija - pagydoma liga

Hipertenzija - lėtinė liga, kurią galima kontroliuoti, reguliariai vartojant vaistų. Sergantiems hipertenzija patariama ne tik vartoti vaistų, bet ir laikytis dietos, atsisakyti žalingųjų įpročių ir nevengti saikingo fizinio krūvio.

7 mitas: jei kraujospūdis nežymiai pakilo, nėra dėl ko jaudintis

Atvirkščiai, pats laikas pasirūpinti savo sveikata. Net ir nedaug pakilęs kraujospūdis (140/90 mm gyvsidabrio stulpelio) sutrikdo kraujotaką galvos smegenyse, padidina pavojų patirti miokardo infarkto ar insulto priepuolį.

8 mitas: sergantiems hipertenzija naudinga juros druska

Tiek jūros, tiek ir įprastinė druska didina kraujospūdį: natris kaupiasi organizme, sulaiko vandenį, todėl kraujagyslės siaurėja, o kraujospūdis pakyla. Žmogus per dieną gali suvartoti ne daugiau nei 5 g druskos. Tačiau būtina atminti, kad druskos yra ir įvairiuose produktuose bei gaminiuose: marinatuose, padažuose ir net saldumynuose.

9 mitas: niekas iš artimųjų nesirgo hipertenzija, nesirgsiu ir aš

Paveldimumas nėra pats svarbiausias veiksnys hipertenzijos vystymui, nes antsvoris padidina pavojų susirgti šia liga net 50 proc. Jei hipertenzija sirgo abu tėvai, pavojus susirgti hipertenzija padidėja tik 30 proc.

10 mitas: hipertenziją reikia gydyti česnakais

Toks mitas atsirado todėl, kad kai kuriems, patyrusiems miokardo infarkto priepuolį, patariama valgyti česnakų, tačiau vien tik jais hipertenzijos išgydyti nepavyks. Subalansuota mityba - puiki profilaktinė hipertenzijos priemonė, tačiau, jei nevartosite vaistų, nieko gero nebus.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-06-13 laikas 20:09 Receptai Purūs ir skaniausi kepti pyragėliai. Tešla neprilygstama!

O pasigaminti paprasčiau nei paprasta! Nuostabūs pyragaičiai, kuriuos galima pagaminti su, bet kokiu įdaru: kopūstais, kiaušiniai ir svogūnais, su mėsa ir pan.

Skaityti daugiau

2019-06-11 laikas 20:45 Receptai Varškės bandelės – labai minkštos!
Pasigaminkite skanias bandeles su varške! Senų laikų bandelių receptas, primins vaikystę. Skanaus!

Skaityti daugiau

2019-08-08 laikas 19:43 Receptai Kaip pasigaminti namuose varškės spurgas
Senai norite pagaminti spurgų, bet nežinote, pagal kokį receptą jos išeina pačios skaniausios? Tvirtai galime pasakyti, kad mūsų receptas vienas sėkmingiausių! Varškės spurgos išeina orinės, saikingai saldžios, naudingos ir nerieb...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau