Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2020 » Gruodžio » 2

Mitai Apie Kraujospūdį

Teigiama, jog net 30 proc. žmonių skundžiasi padidėjusiu ar, atvirkščiai, sumažėjusiu kraujospūdžiu. Kai kurie žmonės tiki ir dažnais mitais apie kraujospūdį. Visgi verta atminti, kad toli gražu ne visi mitai yra teisingi.

1 milas: kava didina kraujospūdį

Greičiau, atvirkščiai, kava iš žmogaus organizmo pašalina natrį ir vandenį, todėl sumažina apykaitoje esančio kraujo kiekį, o tuo pačiu ir kraujospūdį. Sergantiems hipotonija kavos gerti - beprasmiška, o sergantiems hipertenzija per dieną išgerti 1-2 puodeliai kavos 18 proc. sumažina miokardo infarkto ir insulto priepuolių pavojų. Tačiau, jei Jūsų medžiagų apykaita yra sulėtėjusi ar Jūs niekada nesate gėrę kavos, tai geriau ir nepradėti, nes pavojus patirti miokardo infarkto ir insulto priepuolį tik padidėja.

2 mitas: hipertenzija - pavojinga liga, o hipotonija - ne

Tai labai klaidinga nuomonė, nes neretai padidinti sumažėjusį kraujospūdį yra netgi sunkiau nei sumažinti padidėjusį. Jei jaunystėje sergantys hipotonija dažniausiai niekuo nesiskundžia, tai metams bėgant, jų kraujagyslės suplonėja, todėl hipotonija gali peraugti į hipertenziją. Gydyti šią būseną sunku, nes stabilizuojančių preparatų dėka kraujospūdis gali staiga sumažėti, todėl nesidžiaukite, kad Jūsų kraujospūdis yra žemas, o tuoj pat kreipkitės į gydytojus.

3 mitas: sergantiems hipertenzija geriau gerti žaliosios, o ne juodosios arbatos

Tiek sergantiems hipotonija, tiek ir hipertenzija tinka abiejų rūšių gėrimai, nes juose yra širdies darbą pagerinančių antioksidantų. Tačiau sergantiems hipertenzija pernelyg stiprios arbatos visgi gerti neverta.

4 mitas: jei pakilo kraujospūdis - tai netrukus pradės skaudėti galvą

Daugumai žmonių hipertenzija nesukelia jokių simptomų. Hipertenzija neveltui vadinama „tyliąja žudike“, nes šios ligos komplikacijos ištinka staiga, o ligonis gali net neįtarti, kad jo kraujospūdis pakilęs. Todėl būtina reguliariai matuoti kraujospūdį, o jei kraujospūdis „šokinėja“, kreiptis į gydytojus.

5 mitas: kiekvienam žmogui normalus kraujospūdis yra savas

Tokia nuomonė iš dalies yra teisinga, bet yra ir ribos: kraujospūdis neturėtų būti žemesnis nei 110/70 mm ir ne aukštesnis nei 140/90 mm gyvsidabrio stulpelio. Net jei ir gerai jaučiatės esant kitokiam kraujospūdžiui, tai nereiškia, jog liga Jums nepakenks. Pavyzdžiui, miokardo infarkto priepuolį neretai patiria žmonės, kurie iki tol gerai jautėsi.

6 mitas: hipertenzija - pagydoma liga

Hipertenzija - lėtinė liga, kurią galima kontroliuoti, reguliariai vartojant vaistų. Sergantiems hipertenzija patariama ne tik vartoti vaistų, bet ir laikytis dietos, atsisakyti žalingųjų įpročių ir nevengti saikingo fizinio krūvio.

7 mitas: jei kraujospūdis nežymiai pakilo, nėra dėl ko jaudintis

Atvirkščiai, pats laikas pasirūpinti savo sveikata. Net ir nedaug pakilęs kraujospūdis (140/90 mm gyvsidabrio stulpelio) sutrikdo kraujotaką galvos smegenyse, padidina pavojų patirti miokardo infarkto ar insulto priepuolį.

8 mitas: sergantiems hipertenzija naudinga juros druska

Tiek jūros, tiek ir įprastinė druska didina kraujospūdį: natris kaupiasi organizme, sulaiko vandenį, todėl kraujagyslės siaurėja, o kraujospūdis pakyla. Žmogus per dieną gali suvartoti ne daugiau nei 5 g druskos. Tačiau būtina atminti, kad druskos yra ir įvairiuose produktuose bei gaminiuose: marinatuose, padažuose ir net saldumynuose.

9 mitas: niekas iš artimųjų nesirgo hipertenzija, nesirgsiu ir aš

Paveldimumas nėra pats svarbiausias veiksnys hipertenzijos vystymui, nes antsvoris padidina pavojų susirgti šia liga net 50 proc. Jei hipertenzija sirgo abu tėvai, pavojus susirgti hipertenzija padidėja tik 30 proc.

10 mitas: hipertenziją reikia gydyti česnakais

Toks mitas atsirado todėl, kad kai kuriems, patyrusiems miokardo infarkto priepuolį, patariama valgyti česnakų, tačiau vien tik jais hipertenzijos išgydyti nepavyks. Subalansuota mityba - puiki profilaktinė hipertenzijos priemonė, tačiau, jei nevartosite vaistų, nieko gero nebus.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau