Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Balandžio » 15

Aukščiausiajam teismui patvirtinus E. Macrono pensijų reformą, visoje Prancūzijoje įsiplieskė smurtas

Aukščiausiajam teismui patvirtinus E. Macrono pensijų reformą

Aukščiausiajam konstituciniam teismui patvirtinus prieštaringai vertinamą E. Macrono pensijų reformą, visoje Prancūzijoje kilo smurto protrūkis.

Nuo sausio vidurio šalyje ne kartą vyko visuotiniai streikai ir masiniai protestai po to, kai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) nusprendė padidinti pensinį amžių nuo 62 iki 64 metų.

Vyriausybės sprendimas apeiti kovo mėn. parlamento balsavimą pasinaudojant specialiais konstituciniais įgaliojimais padidino žmonių įniršį.

Penktadienį Konstitucinė taryba pritarė paniekintoms reformoms ir beveik iš karto prasidėjo didelio masto protestai, kurie greitai peraugo į smurtą.

Apie tai praneša "The Mail Online": Demonstracijos vyksta didžiuosiuose Prancūzijos miestuose, įskaitant Paryžių, Reną, Tulūzą, Lioną ir Nantą.

Paryžiuje protestuotojai paleido signalines raketas ir padegė dviračius prie rotušės, sukeldami didelį policijos atsaką. Mieste taip pat buvo padegtos šiukšliadėžės ir kiti daiktai.

Kai kurie sostinės gatvėse pastatė barikadas iš metalo lakštų, šiukšliadėžių, medžio ir ugnies. Prie Bastilijos aikštės, kur kadaise stovėjo liūdnai pagarsėjęs Bastilijos kalėjimas, artėja eisena. 

Policija sulaikė kai kuriuos protestuotojus, tarp jų - apie tuziną jaunuolių, kurie buvo nufotografuoti sulaikomi pareigūnų su lazdomis ir ašarinėmis dujomis.

Nante kai kurie protestuotojai į policiją mėtė butelius ir kitus sviedinius, todėl policija atsakė vandens patrankomis. Protestuotojai bando sutrikdyti pagrindinių kelių ir tramvajų eismą, sudarydami degančių šiukšliadėžių eiles. 

Netrukus po 20.00 val. vietos laiku protestuotojai padegė Nanto policijos nuovadą - užsidegė visas įėjimas, o liepsnoms užgesinti buvo panaudota vandens patranka. 

E. Macronas ir jo vyriausybė tikėjosi, kad toks rezultatas atgrasys nuo tolesnių profesinių sąjungų protestų, kurie kartais peraugdavo į smurtą, tačiau panašu, kad taip nėra.

Nuo sausio mėnesio protestai vyksta beveik kas savaitę, nes maždaug du iš trijų žmonių nepritaria itin nepopuliariai reformai. Tarybai patvirtinus reformą, Prancūzija priartės prie savo ES kaimynių. 

Paskelbus Konstitucinės tarybos verdiktą, protestuotojai susirinko prie Paryžiaus rotušės, laikydami plakatus su užrašais "pykčio atmosfera" ir "streikai nesibaigs, kol reforma nebus atšaukta".

Liono mieste dirba gausios policijos pajėgos, dešimtys pareigūnų su riaušių malšinimo įranga kovoja, kad išlaikytų kontrolę.

Netrukus po 18 val. mūsų eros laiku socialinėje žiniasklaidoje išplatintoje filmuotoje medžiagoje pasirodė, kad policija naudoja ašarines dujas protestuotojams išsklaidyti po to, kai šimtai žmonių žygiavo miesto gatvėmis.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau