- 15.04.2023
- 0.0 Reitingas
- 518 Peržiūros
- Komentarai
Aukščiausiajam konstituciniam teismui patvirtinus prieštaringai vertinamą E. Macrono pensijų reformą, visoje Prancūzijoje kilo smurto protrūkis.
Nuo sausio vidurio šalyje ne kartą vyko visuotiniai streikai ir masiniai protestai po to, kai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) nusprendė padidinti pensinį amžių nuo 62 iki 64 metų.
FRANCE BREAKING: - The constitutional a court has sided with Macron against the people.
— Bernie's Tweets (@BernieSpofforth) April 14, 2023
Almost as if the people’s voices no longer matter.
pic.twitter.com/p9Pn5kEFYj
Vyriausybės sprendimas apeiti kovo mėn. parlamento balsavimą pasinaudojant specialiais konstituciniais įgaliojimais padidino žmonių įniršį.
Penktadienį Konstitucinė taryba pritarė paniekintoms reformoms ir beveik iš karto prasidėjo didelio masto protestai, kurie greitai peraugo į smurtą.
Police brutality caught on camera.
— Hassan Mafi (@thatdayin1992) April 14, 2023
Why aren't the US and European countries talking about freedom, democracy, and the right to protest? Is police brutality allowed in France?pic.twitter.com/Uv5mUeZk90
Apie tai praneša "The Mail Online": Demonstracijos vyksta didžiuosiuose Prancūzijos miestuose, įskaitant Paryžių, Reną, Tulūzą, Lioną ir Nantą.
Paryžiuje protestuotojai paleido signalines raketas ir padegė dviračius prie rotušės, sukeldami didelį policijos atsaką. Mieste taip pat buvo padegtos šiukšliadėžės ir kiti daiktai.
Kai kurie sostinės gatvėse pastatė barikadas iš metalo lakštų, šiukšliadėžių, medžio ir ugnies. Prie Bastilijos aikštės, kur kadaise stovėjo liūdnai pagarsėjęs Bastilijos kalėjimas, artėja eisena.
Policija sulaikė kai kuriuos protestuotojus, tarp jų - apie tuziną jaunuolių, kurie buvo nufotografuoti sulaikomi pareigūnų su lazdomis ir ašarinėmis dujomis.
Nante kai kurie protestuotojai į policiją mėtė butelius ir kitus sviedinius, todėl policija atsakė vandens patrankomis. Protestuotojai bando sutrikdyti pagrindinių kelių ir tramvajų eismą, sudarydami degančių šiukšliadėžių eiles.
Netrukus po 20.00 val. vietos laiku protestuotojai padegė Nanto policijos nuovadą - užsidegė visas įėjimas, o liepsnoms užgesinti buvo panaudota vandens patranka.
E. Macronas ir jo vyriausybė tikėjosi, kad toks rezultatas atgrasys nuo tolesnių profesinių sąjungų protestų, kurie kartais peraugdavo į smurtą, tačiau panašu, kad taip nėra.
Nuo sausio mėnesio protestai vyksta beveik kas savaitę, nes maždaug du iš trijų žmonių nepritaria itin nepopuliariai reformai. Tarybai patvirtinus reformą, Prancūzija priartės prie savo ES kaimynių.
Paskelbus Konstitucinės tarybos verdiktą, protestuotojai susirinko prie Paryžiaus rotušės, laikydami plakatus su užrašais "pykčio atmosfera" ir "streikai nesibaigs, kol reforma nebus atšaukta".
Liono mieste dirba gausios policijos pajėgos, dešimtys pareigūnų su riaušių malšinimo įranga kovoja, kad išlaikytų kontrolę.
Netrukus po 18 val. mūsų eros laiku socialinėje žiniasklaidoje išplatintoje filmuotoje medžiagoje pasirodė, kad policija naudoja ašarines dujas protestuotojams išsklaidyti po to, kai šimtai žmonių žygiavo miesto gatvėmis.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau