Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Balandžio » 18

Naftos dolerio viešpatavimo pabaiga ir poveikis pasaulio rinkoms

Naftos dolerio viešpatavimo pabaiga ir poveikis pasaulio rinkoms

Authored by Nick Giambruno via Doug Casey's International Man,

Ar žinojote, kad praėjusiais metais centriniai bankai nupirko daugiau aukso nei bet kuriais metais per pastaruosius 55 metus - nuo 1967 m.?

Tačiau dauguma to nesuvokia, 1967 m. buvo reikšmingi metai finansų istorijoje, daugiausia dėl įvykių Londono aukso baseine.

Londono aukso baseinas Londono aukso fondas buvo susitarimas tarp Jungtinių Amerikos Valstijų centrinių bankų ir JAV ir Vakarų Europos šalių centriniai bankai, siekdami stabilizuoti aukso kainą. Buvo siekiama išlaikyti 35 JAV dolerių už unciją aukso kainą iki kolektyviai perkant arba parduodant auksą pagal poreikį.

Vis dėlto 1967 m. Londono aukso fondas žlugo dėl aukso trūkumo ir padidėjusios aukso kainos. metalo paklausą. Taip atsitiko todėl, kad Europos centriniai bankai supirko didžiulius aukso kiekius, nes ėmė abejoti JAV vyriausybės pažadu dolerį už auksą atsverti po 35 JAV dolerius už unciją. Pirkimas išsekino Londono aukso fondo atsargas ir pakėlė aukso kainą.

Į trumpai tariant, 1967 m. prasidėjo Bretton Woods'o pabaiga. tarptautinės pinigų sistemos, veikusios nuo Antrojo pasaulinio karo pradžios. Galiausiai dėl jos buvo nutrauktas paskutinis JAV dolerio ryšys su auksu 1971 m. Doleris buvo niekuo nepadengtas fiat konfeti nuo nuo to laiko - nors naftos dolerio sistema ir prievarta jį palaikė.

Svarbu, kad dideli pasauliniai aukso srautai gali būti ženklas, jog artėja tarptautinės pinigų sistemos paradigmos pasikeitimas.

Centrinis bankai yra didžiausi aukso rinkos dalyviai. Ir dabar, kai turime ką tik išgyvenome didžiausius centrinių bankų aukso pirkimo metus nuo 1967 m., man aišku, kad netrukus įvyks kažkas didelio.

Ir tai tik oficialūs skaičiai, kuriuos pateikia vyriausybės. Tikrieji aukso pirkimai gali būti daug didesni, nes vyriausybės dažnai neskaidriai nurodo savo turimas aukso atsargas, kurias jos laiko svarbiu savo ekonominio saugumo dalimi.

Naftos dolerio viešpatavimo pabaiga ir poveikis pasaulio rinkoms

Šiandien, Manau, kad esame ant radikalių pokyčių tarptautinėje monetarinės sistemos, turinčios gilių pasekmių. Tačiau tik nedaugelis žino, kas vyksta ir kokią didžiulę reikšmę tai turi.

Įtariu, kad dauguma žmonių bus nustebinta - ir tai nebus maloni staigmena. Jie bus

Bet tai neturi būti katastrofa visiems...

Tiems, kurie tinkamai užims pozicijas prieš šį paradigmos pasikeitimą, gali pavykti susikrauti turtus.

Ta tikroji Kinijos milžiniškų aukso atsargų priežastis

Pasak "Financial Times, 2022 m. didžiausi aukso pirkėjai buvo Kinija ir Artimųjų Rytų naftos naftos gamintojai. Tai nėra atsitiktinumas, nes šios šalys bus tarptautinės pinigų sistemos pokyčių centre.

Ne paslaptis, kad Kinija jau daugelį metų kaupia kuo daugiau aukso.

Kinija yra didžiausia pasaulyje aukso gamintoja ir pirkėja. Didžioji dalis šio aukso patenka į Kinijos vyriausybės iždą.

Nekas Tikslaus Kinijos turimo aukso kiekio nežino niekas, tačiau dauguma stebėtojų mano, kad jis

Dabar aišku, kodėl Kinija turėjo nepasotinamą aukso paklausą.

Pekinas laukė tinkamo momento, kad galėtų ištraukti kilimėlį iš po JAV dolerio. Ir dabar yra tas momentas...

Ta akimirka. raktas į viso to supratimą yra neseniai Kinijos prezidento Xi vizitas į Saudo Arabiją ir kitas Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos (Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos (PĮBT) valstybes, kad pradėti, jo žodžiais tariant, "naują visų dimensijų energijos paradigmą".

Į PĮBT įeina Saudo Arabija, Kuveitas, Kataras, Bahreinas, Omanas ir Jungtiniai Arabų Emyratai. Šioms šalims tenka daugiau kaip 25 proc. pasaulio naftos eksporto, o vien Saudo Arabija Saudo Arabija sukuria apie 17 %. Be to, daugiau kaip 25 proc. importuojama iš Saudo Arabijos.

Kinija yra didžiausia Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos prekybos partnerė.

Kinija yra didžiausia Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos prekybos partnerė. susitikimai atspindi natūralius - ir vis stiprėjančius - prekybos santykius tarp Kinijos, didžiausios pasaulyje naftos importuotojos, ir Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos (PĮBT), didžiausios pasaulyje naftos importuotojos.

Ši vizito metu jis išsakė šias esmines pastabas (paryškinta mano):

"Kinija ir toliau importuos didelį kiekį žalios naftos iš Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos (Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos) šalių, plės suskystintųjų gamtinių dujų importą, stiprins bendradarbiavimą naftos ir dujų gavybos, inžinerinių paslaugų srityse, sandėliavimo, transportavimo ir perdirbimo srityse ir visapusiškai naudosis Šanchajaus naftos ir nacionalinių dujų biržos, kaip platformos atsiskaitymams juaniais už prekybą nafta ir dujomis vykdyti."

Po pasiruošimo metų Šanchajaus tarptautinė energetikos birža (angl.) pradėjo prekiauti Kinijos juaniais išreikštais žaliavinės naftos ateities sandoriais 2018 m. kovo mėn. Tai pirmasis naftos ateities sandoris, kuriuo prekiaujama Kinijoje. Kontraktas sudarytas pagal "Brent" žalios naftos - pasaulinį naftos etaloną kainomis, ir už ją atsiskaitoma grynaisiais pinigais.

Nuo tada kiekvienas naftos gamintojas gali parduoti savo naftą ne tik už JAV dolerius... šiuo atveju - už Kinijos juanius.

Kinijos juanis INE juanių naftos ateities sandoris yra naujas kainų nustatymo etalonas pasaulinėje naftos rinkoje, kurioje tradiciškai dominavo JAV doleris. Pagal prekiaujant juaniais, tikimasi, kad ši sutartis padidins Kinijos valiuta pasaulinėje prekyboje ir sumažins priklausomybę nuo JAV valiutos.

Jos reikšmė yra ta, kad ji gali pakeisti JAV dolerio kursą. galios pusiausvyrą naftos rinkoje nuo JAV link Kinijos ir padidinti Kinijos juanio naudojimą pasaulinėje prekyboje.

Vis dėlto yra viena didelė problema. Dauguma naftos gamintojų nenori kaupti didelių juanių atsargų, ir Kinija tai žino.

Tai todėl Kinija aiškiai susiejo žaliavinės naftos ateities sandorius su galimybe konvertuoti juanius į fizinį auksą - neliečiant Kinijos aukso biržose Šanchajuje (didžiausioje pasaulyje aukso biržoje). didžiausioje fizinio aukso rinkoje) ir Honkonge.

"PetroChina" ir Šanchajus Sinopec, dvi Kinijos naftos bendrovės, teikia likvidumą juanių žaliavinės naftos biržoje. ateities sandorius, nes yra dideli pirkėjai. Taigi, jei kuris nors naftos gamintojas nori parduoti savo naftą juaniais (ir netiesiogiai auksu), visada bus pasiūlyta.

Po to, kai metų augimo ir darbo su trūkumais, INE juanių naftos ateities sandoriai sutartis dabar yra parengta geriausiam laikui. Xi nežadėtų Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos (PĮBT) didelių ir nuolatinio naftos pirkimo, jei ji nebūtų parengta.

Kodėl Kinijai svarbu pirkti naftą ir dujas iš Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos juaniais? tai kenkia naftos dolerio sistemai, kuri buvo pamatas JAV ir tarptautinės finansų sistemos pagrindas nuo Bretton Woods sistemos laikų.

Saudai sutinka ir kas bus toliau

Dėl beveik 50 metų Saudo Arabija visada reikalavo, kad kiekvienas, norintis jų naftos, turės atsiskaityti JAV doleriais, taip laikydamiesi savo susitarimo su JAV doleriais.

Antai neseniai viskas pasikeitė.

Po to, kai Xi istorinio vizito ir bombos formos pranešimo, Saudo Arabijos vyriausybė neslepia ketinimų parduoti naftą juaniais. Pasak naujausio "Bloomberg" pranešimo:

"Saudo Arabija. Arabija yra atvira diskusijoms apie prekybą kitomis valiutomis nei JAV dolerį, teigia karalystės finansų ministras."

Karalystės finansų ministro teigimu, Saudai pyksta ant JAV, kad šios nepakankamai remia juos. kare prieš Jemeną. Juos dar labiau suneramino JAV pasitraukimas iš Afganistano ir branduolinės derybos su Iranu.

Šiame kontekste Kinija įsikišo ir po daugelio metų pagaliau privertė Saudo Arabiją priimti juanį kaip mokėjimą.

Tai turėjo įvykti.

Kinija jau dabar yra didžiausia pasaulyje naftos importuotoja. Be to, kiekis importuojamos naftos kiekis vis didėja, nes ji skatina daugiau kaip 1,4 proc. milijardų žmonių (daugiau nei 4 kartus didesnė nei JAV).

Dėl milžiniško dydžio Kinijos rinkos dydis neleido Saudo Arabijai - ir kitoms naftos eksportuotojams - ignoruoti Kinijos reikalavimus mokėti juaniais neribotą laiką. Šanchajaus tarptautinė energetikos birža dar labiau pasaldino naftos sandorį

Esminis dalykas.

Saudų Arabija - naftos dolerių sistemos atrama - atvirai sutinka neparduoti savo naftos tik JAV doleriais.

Tai reiškia neišvengiamus ir didžiulius pokyčius visiems, turintiems JAV dolerių. Būtų neįtikėtinai kvaila ignoruoti šį milžinišką raudoną įspėjamąjį ženklą.

Tik WSJ pripažįsta, kad toks žingsnis būtų pražūtingas JAV doleriui.

"Saudo Arabijos žingsnis galėtų sumažinti JAV dolerio viršenybę tarptautinėje finansų sistemoje, kuria Vašingtonas rėmėsi dešimtmečius spausdindamas iždo vekselius, kuriuos naudoja savo biudžeto deficitui finansuoti."

Ron Paulas - amerikiečių politikas ir gydytojas, kuris aktyviai pasisako už dešimtmečius kritikuoja dabartinę tarptautinę pinigų sistemą. Niksonas žingsnis 1971 m. nutraukti dolerio ryšį su auksu iš pradžių jį paskatino į politiką. Jis žinomas dėl savo požiūrio į pinigų politiką, centrinę bankininkystę ir Federalinę rezervų sistemą. Ronas Paulas yra parašęs keletą knygų šiomis temomis ir pasisakė už grįžimą prie sveikų pinigų ir auksu paremtai pinigų sistemai.

Apibendrinant, Ronas Polas apie tarptautinę pinigų sistemą žino daugiau nei bet kas kitas gyvas.

Jis kartą pasakė kalbą, pavadintą "Dolerio hegemonijos pabaiga", kurioje nurodė vienintelį dalyką, dėl kurio JAV dolerio

Todėl atitinkama dalis:

"Ekonominis dėsnis, pagal kurį sąžiningi mainai reikalauja, kad valiuta būtų tik realios vertės daiktai, negali būti panaikintas.

Dėl chaoso, kurį vieną dieną sukels mūsų eksperimentas su pasauliniais fiat pinigais, reikės grįžti prie realios vertės pinigų.

Mes žinosime, kad ta diena artėja, kai naftą išgaunančios šalys pareikalaus aukso arba jo ekvivalento už naftą, o ne dolerių ar eurų.

Kuo greičiau, tuo geriau."

Todėl štai esmė.

Petrodolerinės sistemos pabaiga neišvengiama.

Visus 50 metų ši tvarka leido JAV vyriausybei ir daugeliui amerikiečių gyventi gerokai viršijant savo galimybes.

Šią unikalią padėtį JAV laiko savaime suprantamu dalyku. Tačiau netrukus ji išnyks.

Nuo šiol, kai nebereikės pirkti naftos, daug papildomų dolerių staiga ims plaukioti ir ieškoti namų.

Kadangi dėl to daug naftos pinigų - šimtai milijardų dolerių ir o gal ir trilijonų, kurie paprastai per Niujorko bankus teka JAV doleriais į JAV iždo vertybinius popierius, vietoj to tekės per Šanchajų į juanius ir auksą.

Petrodolerinės sistemos pabaiga yra bloga žinia Šanchajui. amerikiečiams. Deja, bet kiekvienas žmogus praktiškai mažai ką gali ką nors padaryti, kad pakeistų šių judančių tendencijų eigą.

Labiausiai galite ką galite ir turėtumėte padaryti, tai būti informuotas, kad galėtumėte apsisaugoti kuo geriau apsisaugoti ir netgi gauti naudos iš susidariusios padėties.

Tai būtent todėl ką tik išleidau skubią ataskaitą apie tai, kur visa tai ir ką galite dėl to padaryti... įskaitant tris strategijas, kurias kiekvienas

Spauskite čia ir atsisiųskite PDF failą dabar.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://www.planet-today.com/2023/04/rise-of-petroyuan-end-of-petrodollars.html

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.07.2019 laikas 19:43 Receptai – Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai

Gaminame. Traškūs vištienos sparneliai. Į keptuvę pilame nemažai aliejaus (turi būti apsemta bent puse sparnelio). Kai aliejus įkaista, ugnį primažiname, nes viršus apdegs, o sparneliai dar bus neiškepę. Skanaus!

...

Skaityti daugiau

17.07.2019 laikas 19:49 Receptai – Patiekalai Keptas karpis
Gaminame namuose. Keptas karpis. Karpį išskrodžiame, nuvalome, nuplauname, nusausiname ir supjaustome gabalėliais. Į gilesnį dubenėlį pilame pieno, beriame druskos, pipirų, išmaišome, sudedame karpio gabaliukus ir paliekame pastov...

Skaityti daugiau

06.06.2019 laikas 12:52 Receptai – Patiekalai Skanių varškės spurgų receptas
Gaminame. Varškės spurgos Į dubenį dedame varškę, pertriname šakute, mušame kiaušinius, beriame druską, cukrų, vanilinį cukrų. Sodą nugesiname šlakeliu acto ir taip pat pilame į dubenį. Visus ingredientus gerai išmaišome, dalimis ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
26.04.2024 laikas 20:27 Ar esate subrendęs meilei? Patikrinkite 7 požymius!
Daugelis žmonių svajoja apie tvirtus ir laimingus santykius. Tačiau ne visi yra pasirengę juos užmegzti iš tikrųjų. Dažnai žmonės elgiasi kaip kaprizingi vaikai, griaudami sąjungas dėl savo nesubrendimo. Tad kaip žinoti, ar žmogus yra subrendęs sveik...

Skaityti daugiau

26.04.2024 laikas 20:10 Kuo labiau bijote būti apleistas, tuo greičiau būsite apleistas
Dažniausiai santykiai nutrūksta, kai vienas asmuo bijo būti paliktas ar paliktas, net jei tam nėra jokio pagrindo: jis pats sukuria tokį pagrindą. Kartais netiesiogiai, bet jis juos sukuria. Ir pernelyg dažnai jis tikrina siūlą, traukia už jo....

Skaityti daugiau

26.04.2024 laikas 19:58 O jūs ar žaidžiate santykių žaidimą?
Visi mėgstame žaisti žaidimus, tai įdomu, malonu, o kartais net pažintina. Ne veltui mūsų gyvenimas lyginamas su žaidimu. Tačiau ne visi žaidimai gali būti naudingi žmogui. Tiksliau, jo vidinei būsenai.

Skaityti daugiau