Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 7

Šri Lankos prezidentas prašo Putino padėti įsigyti degalų

Šri Lankos prezidentas Gotabaja Radžapaksa (Gotabaya Rajapaksa) paprašė savo kolegos iš Rusijos Vladimiro Putino padėti įsigyti degalų salų valstybei, kuri išgyvena didžiausią ekonominę krizę nuo pat nepriklausomybės atgavimo 1948 m.

Trečiadienį Radžapaksai apie tai pranešta socialiniame tinkle "Twitter":  "Turėjau labai produktyvų telekontaktą su Rusijos Prezidentu Vladimiru Putinu (Vladimir Putin). Dėkodamas jam už visą paramą, kurią jo vyriausybė suteikė įveikiant praeities iššūkius, paprašiau pasiūlyti kreditinę paramą degalų importui (Šri Lankai) įveikiant dabartinius ekonominius iššūkius."

Savo tviteryje Prezidentas taip pat paprašė, kad Rusijos oro vežėjas "Aeroflot" atnaujintų veiklą Šri Lankoje po to, kai praėjusį mėnesį oro bendrovė sustabdė skrydžius į šią salų valstybę.

"Vieningai sutarėme, kad dvišalių santykių stiprinimas tokiuose sektoriuose, kaip turizmas, prekyba ir kultūra, yra svarbiausias dalykas stiprinant mūsų dviejų tautų draugystę", - pridūrė jis.

Radžapaksos prašymas padėti nuskambėjo po to, kai sekmadienį energetikos ministras Kanchana Wijesekera paskelbė griežtą perspėjimą, teigdamas, kad esant įprastam poreikiui šalyje benzino užtektų tik mažiau nei parai.

Pasak BBC, praėjusią savaitę valdžios institucijos sustabdė benzino ir dyzelino pardavimą nebūtiniausioms transporto priemonėms, siekdamos išsaugoti mažėjančias degalų atsargas.

Ketvirtadienį Šri Lankos centrinis bankas vienu procentiniu punktu padidino pagrindines palūkanų normas, siekdamas kovoti su didėjančiomis pragyvenimo išlaidomis šalyje.

Paskolų palūkanų norma buvo padidinta iki 15,5 %, o indėlių palūkanų norma - iki 14,5 %, t. y. aukščiausio lygio per 21 metus.

Tai padaryta atsižvelgiant į tai, kad birželio mėn. metinė infliacija pasiekė rekordinį 54,6 proc. lygį, nes krizės sąlygomis maisto kainos padidėjo daugiau kaip 80 proc.

Šimtai protestuotojų trečiadienį susirinko prie parlamento pastato Kolombe, kad pradėtų "paskutinį postūmį", kuriuo siekiama nuversti M. Radžapaksos vyriausybę.

Dėl netinkamo ekonomikos valdymo ir Kovid-19 pandemijos poveikio 22 mln. gyventojų turinčios salos valstybės užsienio valiutos atsargos sumažėjo.

Dėl to jai sunku sumokėti už būtiniausius importuojamus produktus, pavyzdžiui, degalus, maistą ir vaistus.

Gegužės mėn. ji pirmą kartą savo istorijoje pradėjo nevykdyti skolinių įsipareigojimų, kai baigėsi 30 dienų lengvatinis laikotarpis sumokėti 78 mln. dolerių nesumokėtų skolos palūkanų.

Šiuo metu šalis derasi su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) dėl finansinės pagalbos.

Šri Lankos vyriausybė pareiškė, kad šiais metais jai reikia 5 mlrd. dolerių tarptautinės pagalbos, įskaitant TVF.

"Agence France-Presse" (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto