- 07.09.2021
- 0.0 Reitingas
- 1333 Peržiūrų
- Komentarai
(Paranormal) Archeologai, kasinėdami neolitinę gyvenvietę Orknio salose, aptiko neįprastų delno dydžio poliruotų akmeninių rutulių. Apie tai pranešė "Daily Mail".
Akmenys aptikti Tresneso pusiasalyje, kur nuo 2017 m. vyksta aktyvūs archeologiniai darbai, nes uolos, ant kurių buvo įsikūrusi senovės gyvenvietė, pamažu leidžiasi į jūrą. Iki šiol mokslininkai rado daugiau kaip 20 akmenų, o tokių radinių pamažu daugėja.
Tiksli poliruotų akmenų, rastų vėlyvojo neolito radimvietėse visame Didžiosios Britanijos salyne, paskirtis dar nežinoma, tačiau mokslininkai iškėlė keletą hipotezių, kodėl jie galėjo būti sukurti. Pavyzdžiui, kai kurie mano, kad rutuliai puošė ginklus arba turėjo ritualinę paskirtį. Apie tai liudija tai, kad kai kurie tokie artefaktai buvo su ornamentais. Kiti tyrėjai, remdamiesi tuo, kad dauguma rutuliukų yra panašaus svorio, daro prielaidą, kad jie buvo naudojami kaip primityvios svarstyklės. Pagal kitą versiją rutuliai buvo naudojami kaip guoliai, padedantys perkelti sunkius akmenis. Šiai teorijai pritariančių archeologų nuomone, šie guoliai buvo labai svarbūs, nes didelė dalis Škotijos neolito statinių buvo pastatyti iš didžiulių akmens luitų.
Specialistai praneša, kad Tresnese taip pat aptikta bronzos amžiaus akmeninė piramidė ("cairn") ir senovinės šventyklos medinių pamatų liekanos.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau