Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2021 » Rugsėjo » 7

Mokslininkai svarsto, kam skirti paslaptingi akmenys, rasti per kasinėjimus Škotijoje

(Paranormal) Archeologai, kasinėdami neolitinę gyvenvietę Orknio salose, aptiko neįprastų delno dydžio poliruotų akmeninių rutulių. Apie tai pranešė "Daily Mail".

Akmenys aptikti Tresneso pusiasalyje, kur nuo 2017 m. vyksta aktyvūs archeologiniai darbai, nes uolos, ant kurių buvo įsikūrusi senovės gyvenvietė, pamažu leidžiasi į jūrą. Iki šiol mokslininkai rado daugiau kaip 20 akmenų, o tokių radinių pamažu daugėja.

Tiksli poliruotų akmenų, rastų vėlyvojo neolito radimvietėse visame Didžiosios Britanijos salyne, paskirtis dar nežinoma, tačiau mokslininkai iškėlė keletą hipotezių, kodėl jie galėjo būti sukurti. Pavyzdžiui, kai kurie mano, kad rutuliai puošė ginklus arba turėjo ritualinę paskirtį. Apie tai liudija tai, kad kai kurie tokie artefaktai buvo su ornamentais. Kiti tyrėjai, remdamiesi tuo, kad dauguma rutuliukų yra panašaus svorio, daro prielaidą, kad jie buvo naudojami kaip primityvios svarstyklės. Pagal kitą versiją rutuliai buvo naudojami kaip guoliai, padedantys perkelti sunkius akmenis. Šiai teorijai pritariančių archeologų nuomone, šie guoliai buvo labai svarbūs, nes didelė dalis Škotijos neolito statinių buvo pastatyti iš didžiulių akmens luitų.

Specialistai praneša, kad Tresnese taip pat aptikta bronzos amžiaus akmeninė piramidė ("cairn") ir senovinės šventyklos medinių pamatų liekanos.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.09.2021 laikas 19:56 Paslaptingas metalo gabalas iš Vaddo salos
Po NSO nusileidimo Švedijos Vaddo saloje rastas nepaprastai tvirto metalo gabalas domina ne tik ufologus. Ne kartą buvo bandoma išpirkti jį iš šeimininko už tikrai didelius pinigus. Buvo ir tokių, kurie norėdami turėti tą paslaptingą metalo gabalą, buvo pasiryžę net nusikaltimui....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 17:02 Dabar "išprotėję" mokslininkai, siekiantys skiepų, nori paversti jūsų GROCERIJAS mRNA vakcinomis

Pasaulinė darbotvarkė skiepyti kiekvieną vyrą, moterį ir vaiką artėja tiesiai į jūsų pietų lėkštę. Kalifornijos Riversaido universiteto mokslininkų komanda tiria būdus, kaip jūsų GROCERIJAS paversti mRNA vakcinomis. Billas Gatesas atskleidžia masinio žemės ūkio paskirties žemės pirkimo priežastis...

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 16:18 Kodėl nugriuvo Babelio bokštas?

Babelio bokštas, anot legendų, buvo vienas iš didžiausių senovės statinių. bet vienu metu milžiniškas tiems laikams statinys griuvo. kodėl taip nutiko?

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 15:41 Dangoraižį Niujorke 1945 metais taranavo bombonešis B-25
1931 metais Niujorke buvo iškilmingai atidarytas biurų pastatas Empire State Building. Pastatas buvo 443 metrų aukščio ir turėjo 103 aukštus. Dangoraižis tapo aukščiausiu pastatu pasaulyje ir šį titulą išlaikė iki 1970 metų, kai buvo pastatyti liūdnai išgarsėję bokštai dvyniai....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 13:33 Imunizacijos ekspertas įspėja, kad skiepyti žmonės kelia tikrą grėsmę, "pavojingą" kitiems

Galbūt didžiausią grėsmę šiuo metu kelia Wuhan koronavirusas (Covid-19) - žmonės, kurie vartojo "vakcinas", mano profesorius Christianas Perronne'as (Christian Perronne), buvęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos patariamosios imunizacijos ekspertų grupės vadovas.

...

Skaityti daugiau

Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)
23.09.2021 laikas 18:47 Receptai | Patiekalai Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)
23.09.2021 laikas 18:39 Receptai | Patiekalai Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 12:40 Receptai | Patiekalai Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis
Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis. Skanaus!

Skaityti daugiau