- 21.03.2024
- 0.0 Reitingas
- 462 Peržiūrų
- Komentarai
Norėčiau pasidalinti su skaitytojais patarimais ir receptais.
Bronchų uždegimas - viena dažniausių kvėpavimo organų sistemos ligų. Pagal ligos eigą skiriamas ūminis ir lėtinis bronchitas.
Ūminis bronchitas prasideda bendra bloga savijauta, raumenų skausmais, dažnai sloga, spaudimo jausmu krūtinėje. Paskui palaipsniui stiprėja kosulys su negausiai išsiskiriančiais gleivingais skrepliais, jie dažnai būna blyškaus ar žalio atspalvio; kūno temperatūra kartais pakyla, bet dažniau būna normali.
Lėtinis bronchitas gali atsirasti kaip ūminio bronchito pasekmė, jei šis užsitęsia, nepakankamai aktyviai gydomas, ir organizmas nusilpsta. Arba išsivystyti savarankiškai - dėl dažnų viršutinių kvėpavimo takų ligų, ilgalaikio bronchų gleivinės dirginimo nuodingomis dujomis, dulkėmis. Esant lėtinei formai, bronchai pažeidžiami giliau, o tai kartu su ilga ligos eiga gali sukelti komplikacijas. Liga prasideda palaipsniui. Pirmasis simptomas - kosulys rytais su gleivingais skrepliais. Pamažu kosulys pradeda atsirasti ir naktį, ir dieną, sustiprėja šaltu oru, o metams bėgant darosi nuolatinis. Skreplių kiekis didėja, jie darosi pūlingi. Atsiranda ir progresuoja dusulys.
Patarimai, kaip gydytis
Kaip gydyti šią ligą, paskiria gydytojas, o esant sunkiems paūmėjimams, ligonis dažniausiai guldomas į ligoninę.
Be vaistų, svarbus vaidmuo tenka pacientų priežiūrai: paūmėjimo laikotarpiu pirmiausia labai svarbu palankios higieninės aplinkos sukūrimas. Patalpa, kurioje yra pacientas, turi būti šilta, sausa ir gerai vėdinama.
Reikėtų vengti kūno perkaitimo ir atvėsimo.
Jei oras pernelyg sausas, priešais šilumos šaltinį pastatyti didelį indą su vandeniu, ant radiatoriaus kabinti sudrėkintą audinį.
Keli gilūs įkvėpimai ir greiti, trumpi, trūkčiojantys iškvėpimai kartais padeda geriau išvalyti skreplius.
Esant stipriam kosuliui ar dusuliui, ligonį reikia pasodinti tokioje padėtyje, kad jis galėtų atsiremti rankomis į lovą ar kėdę.
Uždegiminio proceso paūmėjimo laikotarpiu maiste turėtų būti pakan karnai vitaminų, taip pat gyvūninių baltymų, nes, gausiai išsiskiriant skrepliams, organizmas netenka daug baltymų.
Nerekomenduojami aštrūs, marinuoti patiekalai.
Ligos eigą palengvinančios naminės priemonės yra prakaitavimą skatinantys, karščiavimą mažinantys ir atsikosėjimą lengvinantys vaistai. Krūtinkaulio srityje dedami garstyčių trauklapiai. Rekomenduojama gerti daug karštų aviečių, liepų žiedų, juodauogių šeivamedžių žiedų antpilų arba prakaitavimą skatinančių mišinių.
Vaistažolių receptai
Svilarožių šaknys. Nuoviras: 2 valgomuosius šaukštus žaliavos užpilti stikline vandens, 30 minučių kaitinti vandens vonelėje, palaikyti 10 minučių, kad nusistovėtų, perkošti. Gerti karštą po pusę stiklinės 3-4 kartus per dieną po valgio.
Saulučių žolė. Antpilas: 2 arbatinius šaukštelius žaliavos užpilti stikline verdančio vandens, palaikyti uždengtame inde 2 valandas, perkošti. Vartoti po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną.
Pušų pumpurai. Nuoviras: valgomąjį šaukštą žaliavos užpilti stikline vandens, 30 minučių kaitinti vandens vonelėje, 10 minučių palaikyti, kad nusistovėtų, perkošti. Vartoti po trečdalį ar pusę stiklinės 2-3 kartus per dieną po valgio.
stiklinėmis verdančio vandens, palaikyti, šiltai uždengus, 5-6 valandas, perkošti. Vartoti šiltą po pusę stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.
Liepų žiedai ir aviečių uogos po 50 g. Valgomąjį šaukštą žaliavos užpilti stikline vandens, pavirti minutę, palaikyti 30 minučių, kad nusistovėtų, perkošti. Gerti karštą po stiklinę prieš naktį.
Liaudiškos bronchito gydymo priemonės
Sumaišyti stiklinę šviežių morkų sulčių su keliais šaukšteliais medaus. Vartoti po valgomąjį šaukštą 4-5 kartus per dieną.
Sutarkuoti juodąjį ridiką ir išspausti sultis per marlę. Gerai sumaišyti 250 ml šių sulčių ir 100 g skysto medaus. Gerti po 2 valgomuosius šaukštus prieš valgį ir vakare prieš miegą.
Užvirinti 1, 5 litro vandens ir į verdantį vandenį suberti 400 g bet kokių sėlenų. Šiek tiek atvėsinti, perkošti ir gerti karštą dienos bėgyje vietoj arbatos ir sriubos. Skoniui pagerinti galima įdėti deginto cukraus (šiuo atveju nerekomenduojama dėti baltojo cukraus ar medaus).
Gerai sumaišyti 2 valgomuosius šaukštus šviežio sviesto, 2 trynius, arbatinį šaukštelį miltų ir 2 arbatinius šaukštelius medaus. Vartoti 4-5 kartus per dieną prieš valgį.
Į pusės litro vyno butelį įdėti 4 didelius alavijo lapus, palaikyti 4 dienas. Vartoti po desertinį šaukštą 3 kartus per dieną.
Remiantis: https://paranormal.lt/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau