Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2023 » Liepos » 11

COVID-19 susijęs su ilgalaikiu spermos kokybės blogėjimu: Tyrimas

Mėnesius trunkantis išsekimas, nuolatinis skonio ir kvapo praradimas, kraujo krešėjimo problemos, o dabar ir mažas spermos kiekis. Ilgalaikių šalutinių COVID-19 poveikių sąrašas vis plečiasi.

Naujo tyrimo duomenimis, vyrams, net jei jų simptomai yra lengvi, spermos kokybė pablogėja iki trijų mėnesių po pasveikimo.

"Manėme, kad spermos kokybė pagerės, kai pradės gamintis nauji spermatozoidai", - sakė Rocio Núñez-Calonge, biologijos mokslų daktarė, UR tarptautinės grupės mokslinė patarėja mokslinėje reprodukcijos skyriuje Ispanijoje. "Tačiau taip nebuvo."

spermos kokybė nepagerėjo net praėjus trims mėnesiams po COVID diagnoz
Mokslininkai nustatė, kad spermos kokybė nepagerėjo net praėjus trims mėnesiams po COVID diagnozės nustatymo.
(Rawpixel/Shutterstock)

Nuogąstavimai dėl nepataisomo žalojimo ir nevaisingumo

Nedidelis tyrimas buvo atliktas Madride (Ispanija) ir jame buvo tiriami 45 vyrai, kuriems buvo diagnozuotas lengvas COVID-19.

Pusės dalyvių bendras spermatozoidų skaičius po diagnozės nustatymo sumažėjo 57 proc. Spermatozoidų judrumas sumažėjo nuo 49 iki 45 proc.

Papildomi rezultatai parodė, kad 20 proc. sumažėjo spermos tūris, 26,5 proc. sumažėjo spermos koncentracija, o gyvų spermatozoidų skaičius sumažėjo nuo 80 iki 76 proc.

COVID-19 susijęs su ilgalaikiu spermos kokybės blogėjimu: Tyrimas
(Shutterstock)

Net praėjus 100 dienų po pasveikimo nuo infekcijos, spermos kokybė pastebimai nepagerėjo, nepaisant to, kad per tą laikotarpį tikėtasi naujų spermatozoidų gamybos.

"Nežinome, kiek laiko gali prireikti, kad spermos kokybė atsistatytų", - sakė M. Núñez-Calonge. "Ir gali būti, kad COVID padarė nuolatinę žalą net ir tiems vyrams, kurie patyrė tik lengvą infekciją."

Pasak daktaro Carlos Calhaz-Jorge, žinomo vaisingumo specialisto iš Portugalijos, iš karto nerimauti nereikia. Jis pažymėjo, kad šis tyrimas rodo, jog svarbu ilgai stebėti vaisingus pacientus po užsikrėtimo COVID-19, net jei jis yra lengvas.

"Tačiau svarbu pažymėti, kad šių pacientų spermos kokybė po COVID infekcijos vis dar atitinka Pasaulio sveikatos organizacijos nustatytus "normalios" spermos ir spermatozoidų kokybės kriterijus", - sakė Dr. Calhaz-Jorge. "Taigi neaišku, ar šis spermos kokybės sumažėjimas po užsikrėtimo COVID reiškia vaisingumo pablogėjimą, ir tai turėtų būti tolesnių tyrimų objektas."

Spermos kokybės pablogėjimo priežastis nežinoma

Ponia Núñez-Colange sakė, kad prie to gali prisidėti uždegimas. "Uždegiminis procesas gali sunaikinti lytines ląsteles įsiskverbdamas į baltuosius kraujo kūnelius, dalyvaujančius imuninėje sistemoje, ir sumažinti testosterono kiekį, paveikdamas intersticines ląsteles, gaminančias vyriškąjį hormoną", - pažymėjo ji pranešime spaudai.

Tyrimą atlikusiems mokslininkams kilo klausimų dėl tiesioginio SARS-CoV-2 - viruso, sukeliančio COVID-19, poveikio spermos kokybės pablogėjimui.

"Tikėtina, kad yra papildomų veiksnių, kurie prisideda prie ilgalaikio spermos parametrų sumažėjimo, tačiau kurių tapatybė šiuo metu nežinoma", - pridūrė M. Núñez-Colange.

Gydytojai taip pat nerimauja dėl galimo ilgalaikio COVID-19 skiepų poveikio spermos kokybei ir vaisingumui. "Visi turėtų susirūpinti", - sakė daugiau kaip 40 metų klinikinę patirtį turinti vidaus ligų gydytoja daktarė Jane Orient.

"Neturime jokių ilgalaikių tyrimų, o ir negalime, nes vakcinos dar ne taip seniai naudojamos", - pridūrė ji. "Tačiau iš vaisingumo klinikų gaunama signalų, kad jie negali sukurti gyvybingų vaisių, taip pat kyla problemų su spermos veikimu. Tai nepatvirtinti pranešimai."

Tyrimo tikslas - atlikti tolesnius tyrimus ir stebėti dalyvius, kad būtų galima įvertinti, ar pastebėtas poveikis vaisingumui yra laikinas, ar nuolatinis.

Kaip palaikyti sveiką spermatozoidų skaičių

1973-2018 m. atliktas išsamus tyrimas atskleidė, kad visame pasaulyje labai sumažėjo spermatozoidų skaičius, susijęs su tokiais veiksniais kaip endokrininę sistemą ardančios cheminės medžiagos ir nesveikas gyvenimo būdas.

Kadangi endokrininę sistemą ardančios cheminės medžiagos ir nesveikas gyvenimo būdas yra dvi pagrindinės priežastys, dėl kurių mažėja spermatozoidų skaičius, tyrimo autorė, pirmaujanti aplinkos ir reprodukcinės epidemiologijos specialistė, turinti statistikos daktaro laipsnį, Shanna Swan teigė, kad žmonės gali pradėti nuo šių veiksnių poveikio mažinimo.

Autorius: Jessie Zhang iš "The Epoch Times" (paryškinta mūsų),

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://www.planet-today.com/2023/07/covid-19-linked-to-long-term-decline-in.html

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.06.2019 laikas 12:48 Receptai Kaip pasigaminti varškės blynus

Gaminame. Varškės blynai Į dubenį dedame varškę, mušame kiaušinius, beriame cukrų, žiupsnelį druskos ir išmaišome. Pilame kefyrą, beriame nubrauktą šaukštelį sodos, dalimis dedame miltus ir užmaišome blynų tešlą.

...

Skaityti daugiau

08.11.2017 laikas 14:02 Receptai Arbata skatinanti prakaitavimą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: liepos žiedai, avietės vaisiai

Skaityti daugiau

23.08.2018 laikas 21:30 Receptai Liaudiški patarimai Tonzilito gydymui
Tonzilitas liaudies medicinoje, Tonzilitas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo tonzilito, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau