Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasąmonės Galios » 2023 » Lapkričio » 20

5 moksliškai pagrįstos priežastys gyventi prie jūros, bent jau senatvėje

5 moksliškai pagrįstos priežastys gyventi prie jūros, bent jau senatvė

Be to, mokslininkai kalba apie mažiausiai penkias priežastis, kodėl jums ne tik būtina ilsėtis paplūdimyje, bet ir verta jame gyventi.

Vanduo greitai sugrąžina žmogui jo natūralią būseną

Žmogus yra susijęs su vandeniu nuo pat savo gyvenimo pradžios. Jis sudaro 75 proc. mūsų kūno, smegenis – 65 proc., o kaulus – 31 proc.

Todėl žmogaus smegenys labai teigiamai reaguoja į galimybę pabūti vandenyje. Žmogaus biologinis ryšys su vandeniu išprovokuoja smegenyse momentinę reakciją kaskart, kai mes įbrendame į vandenį.

Plaukimas – puikus ir ko gero efektyviausias būdas „perkrauti baterijas“. Pats geriausias atpalaiduojantis plaukiojimas – buvimas jūros vandenyje.

Pajūryje žmogus jaučiasi maksimaliai ramus

Tyrimai parodė, kad kai žmogus žiūri į gamtą, jo galvoje pradeda dirbti tos smegenų sritys, kurios yra atsakingos už emocinį stabilumą. Svarbu pridurti, kad net fotografijos, kurias padarėte atostogaudami, pasižymi raminamuoju poveikiu.

Dar vienas eksperimentas naudojant magnetinio rezonanso tomografiją parodė, kad pakrančių peizažai gerokai efektyviau atpalaiduoja žmogų negu kas nors kitas.

Paplūdimys žmogui yra kur kas naudingesnis nei kultūra

Raminamąjį poveikį žmogaus smegenims turi ne tik peizažų stebėjimas, bet ir tapyba. Bet 2011 metais buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 22 000 respondentų. Pasirodo, žmonės, gyvenantys šalia vandens telkinių, jautėsi 5,2 proc. laimingesni. O jūra – pats geriausias antidepresantas.

Vanduo turi jauninamąjį poveikį smegenims

Šiais laikais esant visuotiniam susidomėjimui internetu ir socialiniais tinklais, mūsų smegenims kaip niekad reikia poilsio. Pats efektyviausias būdas „persikrauti“ – stebėti judantį vandenį. Pirmą kartą tai buvo įrodyta tyrimu, atliktu 1995 metais.

Pirmiausia ekspertai sugebėjo įrodyti, kad studentų, kurie gyveno būste su vaizdu į parką, kognityvinių testų rezultatai buvo gerokai aukštesni nei kitų. Be to, geriausiai testus sprendė tie, kurie nuolat žiūrėjo į jūrą, ežerą arba upę, o ne į mišką.

Raminamasis mėlynos spalvos poveikis

Daugelio pasaulio žmonių mėgstamiausia spalva yra mėlyna. Ją mėgsta 35 procentai moterų ir 42 procentai vyrų. Ekspertai visiškai tuo nesistebi, juk dangaus ir vandens atspalviai maloniausi žmogui, jie jį nuramina. Mėlyna spalva – tai teigiamo emocinio atgarsio užtikrinimas.

Stebint mėlyną spalvą, smegenyse paleidžiamas susijaudinimo mechanizmas, kuris susijęs su neurotransmiterių, sukeliančių euforijos, džiaugsmo ir susižavėjimo pojūtį, aktyvavimu. Būtent dėl šios priežasties mėlyna spalva pasižymi stipriu terapiniu poveikiu, susijusiu su dofamino išskyrimu. Be to, mėlyna spalva suteikia žvalumo, padeda žmogui jausti mažesnį nuovargį.

Vmarkus.LT

 

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Įdomus pasaulis:
Skanaus:
01.12.2023 laikas 22:27 Receptai | Patiekalai Varškės rageliai prie arbatos. Skanūs kepiniai be kiaušinių
Taip skanu ir greita, kad kepu kasdien! Nebrangus receptas, prieinamas visiems.

Skaityti daugiau

01.12.2023 laikas 22:00 Receptai | Patiekalai Pyragas su kefyru, mėsos įdaru. Be orkaitės ir rūpesčių
Neįprastas, sotus ir labai skanus! Švelni kefyro tešla be mielių ir glajaus. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

30.11.2023 laikas 21:37 Receptai | Patiekalai Tai šedevras, o ne tik receptas. Subtilus keksas arbatai iš paprastų produktų
Tai pats geriausias keksas, kokį esu ragavęs! Minkštas, švelnus ir labai skanus, be to, jį lengva paruošti.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
03.12.2023 laikas 10:17 Islandija nebesiūlo "Covid" vakcinų gyventojams, nes padaugėjo staigių mirčių atvejų

Islandijos vyriausybė paskelbė, kad nedelsiant atsisakoma visų vakcinų "Covid-19", nes salų valstybės visuomenės sveikatos sistema susiduria su didžiuliu su vakcinomis susijusių staigių mirčių ir sužeidimų skaičiaus šuoliu.

...

Skaityti daugiau

03.12.2023 laikas 09:16 Horoskopas šeštadienis, gruodžio 3 d., 2023: prognozės visiems zodiako ženklams
Visi siekiame laimės ir harmonijos asmeniniame gyvenime, o kartais norime žinoti, kas laukia ateityje. Astrologija suteikia mums galimybę pažvelgti į ateitį ir gauti vertingų užuominų apie savo meilės likimą. Pažvelkime, ką žvaigždės mums žada 2023 m...

Skaityti daugiau

02.12.2023 laikas 09:02 Savaime sustiprėjančios RNR injekcijos artėja: Neapsakomas pavojus, svarbu žinoti
Kaip aptarta ankstesniame straipsnyje, "mRNA vakcinos" gaminamos ne iš pasiuntinių RNR, o iš modifikuotos RNR (modRNA). Šios vadinamosios vakcinos iš tikrųjų yra genų terapijos produktai (GTP), nes modRNA perima mūsų ląstelių programinę įrangą. Įšvir...

Skaityti daugiau