Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2023 » Lapkričio » 20

5 moksliškai pagrįstos priežastys gyventi prie jūros, bent jau senatvėje

5 moksliškai pagrįstos priežastys gyventi prie jūros, bent jau senatvė

Be to, mokslininkai kalba apie mažiausiai penkias priežastis, kodėl jums ne tik būtina ilsėtis paplūdimyje, bet ir verta jame gyventi.

Vanduo greitai sugrąžina žmogui jo natūralią būseną

Žmogus yra susijęs su vandeniu nuo pat savo gyvenimo pradžios. Jis sudaro 75 proc. mūsų kūno, smegenis – 65 proc., o kaulus – 31 proc.

Todėl žmogaus smegenys labai teigiamai reaguoja į galimybę pabūti vandenyje. Žmogaus biologinis ryšys su vandeniu išprovokuoja smegenyse momentinę reakciją kaskart, kai mes įbrendame į vandenį.

Plaukimas – puikus ir ko gero efektyviausias būdas „perkrauti baterijas“. Pats geriausias atpalaiduojantis plaukiojimas – buvimas jūros vandenyje.

Pajūryje žmogus jaučiasi maksimaliai ramus

Tyrimai parodė, kad kai žmogus žiūri į gamtą, jo galvoje pradeda dirbti tos smegenų sritys, kurios yra atsakingos už emocinį stabilumą. Svarbu pridurti, kad net fotografijos, kurias padarėte atostogaudami, pasižymi raminamuoju poveikiu.

Dar vienas eksperimentas naudojant magnetinio rezonanso tomografiją parodė, kad pakrančių peizažai gerokai efektyviau atpalaiduoja žmogų negu kas nors kitas.

Paplūdimys žmogui yra kur kas naudingesnis nei kultūra

Raminamąjį poveikį žmogaus smegenims turi ne tik peizažų stebėjimas, bet ir tapyba. Bet 2011 metais buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 22 000 respondentų. Pasirodo, žmonės, gyvenantys šalia vandens telkinių, jautėsi 5,2 proc. laimingesni. O jūra – pats geriausias antidepresantas.

Vanduo turi jauninamąjį poveikį smegenims

Šiais laikais esant visuotiniam susidomėjimui internetu ir socialiniais tinklais, mūsų smegenims kaip niekad reikia poilsio. Pats efektyviausias būdas „persikrauti“ – stebėti judantį vandenį. Pirmą kartą tai buvo įrodyta tyrimu, atliktu 1995 metais.

Pirmiausia ekspertai sugebėjo įrodyti, kad studentų, kurie gyveno būste su vaizdu į parką, kognityvinių testų rezultatai buvo gerokai aukštesni nei kitų. Be to, geriausiai testus sprendė tie, kurie nuolat žiūrėjo į jūrą, ežerą arba upę, o ne į mišką.

Raminamasis mėlynos spalvos poveikis

Daugelio pasaulio žmonių mėgstamiausia spalva yra mėlyna. Ją mėgsta 35 procentai moterų ir 42 procentai vyrų. Ekspertai visiškai tuo nesistebi, juk dangaus ir vandens atspalviai maloniausi žmogui, jie jį nuramina. Mėlyna spalva – tai teigiamo emocinio atgarsio užtikrinimas.

Stebint mėlyną spalvą, smegenyse paleidžiamas susijaudinimo mechanizmas, kuris susijęs su neurotransmiterių, sukeliančių euforijos, džiaugsmo ir susižavėjimo pojūtį, aktyvavimu. Būtent dėl šios priežasties mėlyna spalva pasižymi stipriu terapiniu poveikiu, susijusiu su dofamino išskyrimu. Be to, mėlyna spalva suteikia žvalumo, padeda žmogui jausti mažesnį nuovargį.

Vmarkus.LT

 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.06.2019 laikas 13:47 Receptai Gardžių beliašų receptas
Pasigaminkime skanius ir gardžius beliašus. Skanaus!

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 08:52 Receptai Svogūnas, žąsų taukai gydo bronchitą

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Svogūnas, Žąsų taukai

Skaityti daugiau

06.06.2019 laikas 13:20 Receptai Nostalgija. Labai paprastas skanių vaflių receptas
Sugrįžimas į vaikystę, kam mama kepė tokius vaflius. Gaminame. Vafliai. Ištirpiname sviestą ir paliekame, kad atvėstų. Kiaušinius išplakame, beriame cukrų, žiupsnelį druskos ir gerai išsukame mediniu šaukštu, kad cukrus ištirptų....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau