- 22.11.2023
- 0.0 Reitingas
- 488 Peržiūros
- Komentarai
Ar kada nors susimąstėte, ką velnias pasakytų, jei galėtų parašyti laišką žmogui? Na, nesate vieni. 1676 m. Sicilijos vienuolė Maria Crocifissa della Concezione tvirtino, kad tokį laišką gavo iš paties Tamsos kunigaikščio.
Laiškas buvo parašytas paslaptingu kodu, kuris šimtmečius glumino mokslininkus, kol neseniai tyrėjų komanda, pasinaudojusi tamsiajame internete rasta programine įranga, jį iššifravo. Ką jie rado? Ir ką tai mums pasako apie vienuolę, velnią ir kriptografijos istoriją?
Vienuolė ir raidė
Maria Crocifissa della Concezione gimė 1645 m. kaip Isabella Tomasi. Ji buvo aristokratiškos Tomasi šeimos, kuriai priklausė ir garsusis rašytojas Džiuzepė Tomasi di Lampedūza, palikuonė.
Buvo iššifruotas laiškas, kurį tariamai parašė šėtono apsėsta vienuolė.
Būdama 15 metų, ji įstojo į benediktinių vienuolyną Palma di Montechiaro Sicilijoje, kur pasivadino Maria Crocifissa. Ji buvo žinoma kaip talentinga muzikantė ir dailininkė, bet taip pat linkusi į vizijas ir isterijos priepuolius. Ji tikėjo, kad ją dažnai apsėda velnias, kuris bando atitraukti nuo tikėjimo.
1676 m. rugpjūčio 11 d. ji buvo rasta be sąmonės savo kameroje, su rašalo dėmėmis ant rankų ir veido, o ant jos stalo gulėjo laiškas. Laiškas buvo parašytas nežinoma abėcėle, sudaryta iš 14 simbolių ir 500 raidžių.
Ji teigė, kad laišką jai padiktavo velnias per vieną iš apsėdimų ir kad ji neturėjo jokio supratimo, ką jis reiškia. Ji ir jos bendrakeleivės vienuolės tikėjo, kad laiškas buvo šėtono paspęsti spąstai, siekiant priversti ją išsižadėti Dievo.
Laiškas šimtmečius buvo saugomas vienuolyno archyvuose kartu su kitais Marijos Krokuvos raštais ir paveikslais. Tai buvo vienas iš kelių koduotų laiškų, kuriuos ji sukūrė per savo gyvenimą, bet vienintelis išlikęs. Daugelis mokslininkų ir kriptografų bandė įminti kodą, bet nė vienam nepavyko.
Kodas ir programinė įranga
2017 m. mokslininkų grupė iš Sicilijos mokslo centro "Ludum" gavo laiško kopiją ir nusprendė išbandyti naują metodą.
Jie naudojo tamsiajame internete rastą programinę įrangą, kurią, jų manymu, šiframs laužyti naudoja žvalgybos tarnybos. Programinė įranga naudojo dirbtinį intelektą ir gilųjį mokymąsi, kad laiške esančius simbolius palygintų su įvairiomis abėcėlėmis ir kalbomis.
Tyrėjai programinei įrangai suteikė senovės graikų, arabų, lotynų ir runų abėcėlių, taip pat kai kurių išgalvotų simbolių. Tada jie pateikė jai raidės tekstą ir laukė rezultatų.
Jų nuostabai, programinė įranga sugebėjo iššifruoti 15 laiško eilučių, atskleisdama kalbų ir nuorodų mišinį.
Žinutė ir reikšmė
Iššifruotas laiško tekstas atskleidė keistą ir nenuoseklią žinią, kupiną piktžodžiavimų ir įžeidimų Dievui, Jėzui ir Šventajai Dvasiai.
Laiške taip pat buvo išsakyta keletas filosofinių minčių apie žmogaus prigimtį, laisvą valią ir blogį. Pateikiame keletą laiško ištraukų:
- "Dievas mano, kad gali išlaisvinti mirtinguosius"
- "Ši sistema niekam netinka"
- "Galbūt dabar Stiksas yra tikras"
- "Švenčiausioji Trejybė yra negyvas svoris"
- "Niekas negali mums sumokėti"
- "Jūs visi esate liepsnos"
- "Jūs visi esate ugnis"
- "Jūs visi degate"
Tyrėjai padarė išvadą, kad laišką iš tiesų parašė ne velnias, o pati Marija Krocifisa.
Jie iškėlė prielaidą, kad ji gerai mokėjo kalbas, todėl galėjo sugalvoti šį kodą, ir kad ji galėjo sirgti psichikos liga, pavyzdžiui, šizofrenija ar bipoliniu sutrikimu, dėl kurios įsivaizdavo dialogus su Velniu.
Jie taip pat pastebėjo, kad kai kurios laiško frazės buvo panašios į tas, kurios randamos kituose istoriniuose tekstuose, pavyzdžiui, Nikolo Makiavelio "Kunigaikštis" arba šventojo Augustino "Dievo miestas". Tai rodė, kad Marija Krocifisa buvo gerai išprususi ir veikiama įvairių šaltinių.
Tyrėjai savo išvadas paskelbė straipsnyje "Velnio laiškas: 1676 m. kriptografinė paslaptis". Jie taip pat sulaukė daugybės užklausų iš smalsių žmonių ir satanistinių sektų, kurie norėjo daugiau sužinoti apie laišką.
Paslaptis ir istorija
Marijos Krokuvos laiškas - tai žvilgsnis į XVII a. Europos religijos, kultūros ir psichologijos istoriją.
Tuo metu Europoje vyko dideli socialiniai ir politiniai pokyčiai, tokie kaip absoliutizmo, nacionalizmo ir kolonializmo įsigalėjimas, feodalizmo nuosmukis ir Trisdešimties metų karo padariniai. Tai taip pat buvo mokslo ir meno naujovių, religinių konfliktų ir persekiojimų laikotarpis.
Katalikų Bažnyčia susidūrė su protestantų reformacijos, Apšvietos ir sekuliarizmo įsigalėjimo iššūkiais. Ji atsakė kontrreformacija, kuria buvo siekiama reformuoti Bažnyčią iš vidaus ir kovoti su erezijomis bei nesutarimais. Bažnyčia taip pat skatino šventųjų ir relikvijų kultą, egzorcizmą ir raganų medžioklę.
Tokiomis aplinkybėmis daugelis žmonių patyrė religinių vizijų, stebuklų ir apsėdimų, kurie dažnai buvo aiškinami kaip dieviškojo ar demoniškojo įsikišimo ženklai.
Kai kurie iš šių žmonių buvo garbinami kaip šventieji ar mistikai, o kiti buvo smerkiami kaip eretikai ar raganos. Kai kurie iš jų taip pat užsiėmė kriptografija, kad nuslėptų savo pranešimus nuo priešų arba bendrautų su antgamtinėmis būtybėmis.
Viena iš tokių žmonių buvo Marija Krocifisa. Ji gyveno laiku ir vietoje, kur ribos tarp tikrovės ir fantazijos, tarp tikėjimo ir proto, tarp Dievo ir velnio buvo neryškios ir ginčytinos. Jos laiškas yra jos asmeninės kovos ir didesnių istorinių jėgų, formavusių jos pasaulį, liudijimas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau