Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2023 » Gruodžio » 19

Kokios pagrindinės ausų spengimo priežastys. Ką daryti?

Kokios pagrindinės ausų spengimo priežastys. Ką daryti?

Spengimas ausyse kartais gali būti kokios nors ligos požymis. Jis jaučiamas nuolatos arba kartkartėmis, būna stiprus arba silpnas, girdimas vienoje arba abiejose ausyse.

Toks spengimas gali priminti žiogo svirpimą, upokšnio čiurlenimą ar bangų mūšos šniokštimą. Jis paprastai būna garsesnis tyloje, kankinant nemigai, susijaudinus arba patyrus kokią nors traumą.

Kaip atsiranda tik paties ligonio girdimas spengimas ausyse?

Tekant kraujui, kraujagyslių sienelės nuolatos pulsuoja - taip susidaro vadinamasis fiziologinis žmogaus organizmo ūžesys. Prie tokio nuolatinio garso priprantama dar kūdikystėje, ir paprastai į jį nebereaguojama. Be to, šis fiziologinis ūžesys visada būna labai silpnas. Buityje žmogų supantis triukšmas paprastai būna didesnis negu tas, kuris susidaro organizmo viduje, todėl jis pastarąjį visiškai nuslopina. Tačiau jeigu žmogų uždarysime į specialią patalpą, į kurią nepatenka jokie garsai iš aplinkos, jis išgirs savo organizmo fiziologinį ūžesį.

Panašiai atsitinka ir tiems žmonėms, kurie dėl kokių nors aplinkybių laikinai praranda klausą. Taip būna, pavyzdžiui, kai klausos kanalą užkemša sieros kamštis, taip pat sergant viduriniosios ausies uždegimu arba ausies kanalo uždegimu.

Tas pat atsitinka ir į ausies kanalą patekus kokiam nors svetimkūniui, pavyzdžiui, vatos gumulėliui.

Reikėtų žinoti, jog spengimas ausyse yra vienas pagrindinių prasidedančios arba paūmėjusios hipertenzijos simptomų. Jis atsiranda, kai padidėja kraujo spaudimas, tačiau išgėrus vaistų paprastai pradingsta.

Kai kada ūžesys ausyse būna tiesiogiai susijęs su klausos nervo sudirginimu. Taip dažniausiai atsitinka sutrenkus galvą, sergant kai kuriomis infekcinėmis ligomis, augliui spaudžiant klausos nervą, veikiant jį nuodingomis medžiagomis (pavyzdžiui, jeigu tenka dirbti su arsenu ar gyvsidabriu), taip pat kai kuriais vaistais (chininu, salicilo rūgšties preparatais ir kai kuriais antibiotikais).

Anemija (mažakraujystė), skydliaukės ligos bei avitaminozė daro neigiamą įtaką visam organizmui, todėl gali pažeisti ir klausos nervą, sukelti spengimą ausyse. Tokiu atveju spengti liaujasi tik visiškai išgydžius pagrindinę ligą. Beveik nuolatos ūžesius ausyse girdi žmonės, kurie serga Menjerio liga.

Ausyse gali pradėti spengti uždegimui išplitus į Eustachijaus vamzdžių gleivinę. Nesigydant ausies būgnelis gali suaugti su priešais jį esančia būgnelio ertmės sienele, ir tada klausa labai suprastėja. Ūžimą ausyse kartais galima pajusti keičiantis atmosferos slėgiui. Grįžus į normalias sąlygas, toks ūžimas paprastai greitai liaujasi.

Kaip gydytis

Kadangi spengimas ausyse atsiranda dėl labai įvairių priežasčių, tai skirtingais būdais jis ir gydomas.

Kai nustatoma,
jog ausyse spengia dėl širdies bei kraujagyslių sistemos ligos, mažakraujystės arba vitaminų trūkumo organizme, žmogui paprastai tenka kreiptis į gydytoją terapeutą. Be to, tokie ligoniai turi miegoti ne mažiau kaip aštuonias valandas per parą, vengti pervargimo (ne tik fizinio, bet ir protinio), stengtis nesijaudinti ir kuo daugiau būti gryname ore. Negalima rūkyti, patartina bent laikinai visiškai atsisakyti alkoholinių gėrimų, aštrių prieskonių, stiprios kavos bei juodosios arbatos.

Rekomenduojama valgyti daugiau pieniško, augalinio ir turtingo vitaminų maisto. Kai kuriais atvejais gydytojas gali paskirti valerijono arba kitų švelniai veikiančių vaistų, kurie padeda normalizuoti nervų sistemos veiklą, sumažina arterinį kraujo spaudimą ir pagerina medžiagų apykaitą.

Jeigu nustatoma,
kad ūžimą ausyse sukelia infekcinės arba endokrininės sistemos ligos, tai jos pirmiausiai ir gydomos. Esant viduriniosios ausies arba Eustachijaus vamzdžio uždegimui, taip pat kai ausies kanalą užkemša sieros kamštis ar koks nors svetimkūnis, būtina kreiptis į gydytoją otorinolaringologą.

Sieros kamštis nesunkiai išplaunamas šiltu vandeniu, o rimtesni negalavimai, pavyzdžiui, ausies uždegimas, veiksmingai gydomi vaistais bei fizioterapinėmis procedūromis.

Tačiau otosklerozė, augliai, ausies būgnelio suaugimai bei kitokie viduriniosios ir išorinės ausies patologiniai pokyčiai turi būti gydomi chirurgiškai.

Ežeras kalnuose. Gamtos garsai atsipalaidavimui, meditacijai ar ramiam miegui:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-06-08 laikas 06:21 Receptai Varškės ir uogų vyniotinis, kas nori sulieknėti, ar tiesiog prižiūrintiems savo figūrą!
Pats paprasčiausias kepinys prie arbatos – tai lavašas, o dietiškiausias ir skaniausias variantas – tai vyniotinis iš lavašo su varškės įdaru. Į varškę galima dėti įvairias uogas, vaisius, daržoves, žalumynus, sūrį ir t.t. – įdaro...

Skaityti daugiau

2018-09-21 laikas 08:05 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo bronchito, plaučių uždegimo

Bronchitas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo bronchito, plaučių uždegimo, bronchitas, bronchito gydymas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis ...

Skaityti daugiau

2020-12-21 laikas 16:06 Receptai Keptų burokėlių ir avinžirnių mišrainė su raugintais agurkais
Ir dar vieną kartą burokėlis ir su juo susiję receptai. Tikrai anksčiau niekada su juo negaminau. Bet paskutiniu metu visa šeima labai jį pamėgo.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau