Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2023 » Birželio » 7

Ausų negalavimai (receptai)

Kraujavimas iš ausies

Būna nuo stipraus smūgio. Iškart pridengti ausį vatos tamponu, sudrėkintu boro rūgšties tirpalu (1 arbatinis šaukštelis ir stiklinė vandens), ausį aprišti, ligonį paguldyti ant skaudamos pusės, ant galvos uždėti pūslę su ledu arba šaltą pavilgą. Būtina kviesti gydytoją. 

Nervinis ausų skausmas

Pasireiškia drąskančių, gręžiančių skausmų ausies gilumoje priepuoliais, kurie gali tęstis po kelias valandas. Priežastis - nervų susirgimas nuo nesveikų dantų arba nuo gerklų. Galima vartoti 2-3 kartus per dieną fenacetino arba piramidono miltelius, net chininmedžio, po 0, 3-0, 5. 

Siera ausyse

Ausų siera reikalinga kaip tepalas ir apsauga nuo vabzdžių patekimo į ausį. Kai dėl tam tikrų priežasčių sieros ausyje susikaupia daugiau, negu reikia, susidaro kamštis, kuris sukelia ausyse zvimbimą, triukšmą, kurtumą ir pan. 

Į ausį įpilti kelis lašus kokio nors šilto augalinio aliejaus, truputį pagulėti, kad aliejus prasiskverbtų giliau į ausį, o po 3 valandų praplauti ausį su gumine kriauše ar net su arbatinuku, naudojant šiltą ramunėlių ar sodos tirpalą. Praplovimą daryti ilgai, maždaug 10-20 minučių, kol kamštis išeis, dažnai dalimis. 

Jei išeis ne visas kamštis, vėl įlašinti lašų ir palaikyti iki kitos dienos, tada vėl praplauti ausį. Galima dar kartą suminkštinti sierą, pakartotinai naudojant sodos tirpalą. 

Išskyros iš ausies

Pasitaiko dažniausiai dėl skrofuliozės arba po skarlatinos. Ausį praplauti su šiltu ramunėlių antpilu - 1 arbatinį šaukštelį džiovintų ramunėlių užpilti stikline vandens, palaikyti, kad nusistovėtų, nukošti ir naudoti praplovimui. 

Jei išskyrų daug, kreiptis į gydytoją, nes uždegiminis procesas gali persimesti į antkaulį ir gali grėsti smegenų dangalų uždegimas. 25 % smegenų uždegimų vaikams išsivysto būtent iš ausies problemų. 

Pūlinys ausyje

Dažniausiai po peršalimo. Atsiranda netikėtas stiprus ausies skausmas, jis drąsko, pulsuoja, pjauna, plinta visoje galvos pusėje, pereina į dantis, ypač sustiprėja naktį. Žandikaulių judėjimas toks skausmingas, kad ligonis net atsisako valgyti. Po 8-12 dienų susidaro pūlinys, vėliau pratrūksta ir iš jo išeina pūliai. Po to sveikstama. 

Jei ausyje yra pūlinys, kreiptis į gydytoją, nes susirgimas labai rimtas ir patiems gydytis rizikinga. Tik reikia nepamiršti, kad įtariant pūlinį, ausies praplauti negalima, išvis negalima gydymui naudoti vandens. Ligonis turi miegoti ant tos pusės, kur yra pūlinys, kad pūliai iš pratrūkusio pūlinio neprasiskverbtų į ausies gilumą. 

Pasveikus nepamiršti dar kurį laiką tepti ausį boro vazelinu nuo niežėjimo. 

Liaudiškos priemonės nuo pūlinio ausyje: kasdien suvalgyti po 1/2 arbatinio šaukštelio degiosios sieros su koše, pienu ir pan. Paskui į ausį įlašinti kepto svogūnų sulčių su linų sėmenų aliejumi. Tai daroma taip: žaliame svogūne išpjauti nedidelę duobutę, į ją įpilti truputį linų sėmenų aliejaus. Paskui svogūną iškepti orkaitėje, o sultis išspausti į ausį. Ši priemonė naudinga ir nuo kurtumo, kurio priežastis nežinoma. 

Liaudiškos priemonės nuo triukšmo ausyse ir pablogėjusios klausos

Gerti labai karštą dirvoninių dobilų nuovirą po 1 puoduką per dieną, o į ausį įlašinti po 7-8 lašus šilto migdolų aliejaus: vieną dieną aliejų lašinti į kairę ausį, o kitą dieną į dešinę, paskui vėl į kairę, ir taip kaitalioti.

Sąnarių skausmai

Verdančiu vandeniu užpilti šviežiai nu-kirstas eglių šakas, palaikyti pusvalandį. Į 37-38ºC temperatūros vandenį įmerkti kojas arba rankas, laikyti 30 minučių. Paskui šiltai apvynioti skaudamas vietas ir pagulėti mažiausiai valandą. Sergant reumatiniu poliartritu, visą gydymo kursą sudaro 5-7 vonios.

P komentaras: Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.09.2023 laikas 09:04 Tauta Siūlo Kodėl valdžia viešai nebesiskiepija?
Žmonės jau buvo linkę pamiršti kovidą ir su juo susijusias problemas bei ribojimus, tačiau pastaruoju metu įvairūs ekspertai vėl pradėjo gąsdinti, kad jeigu dar ne rudenį, tai žiemą virusas tikrai smogs.

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:44 Tauta Siūlo Papiktino atmintinos vietos pavadinimas
Nurodoma, kad tai „Lietuvos partizanų užkasimo vieta“. Savo nuomonę išsakęs ukmergiškis svarsto, kodėl parinktas toks keistas, niekur negirdėtas terminas. „Negi negalima buvo kaip nors kitaip pagarbiau pavadinti“, – piktinosi jis....

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:39 Tauta Siūlo Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

Ponia Danutė liko nusivylusi nuotolinių konsultacijų pas medikus tvarka – dėl praleisto skambučio mėnesį liko be vaistų.

Skaityti daugiau

Įdomus pasaulis:

Taip pat skaitykite:
24.09.2023 laikas 16:12 Billas Clintonas ir popiežius Pranciškus ragina "skubiai mažinti gyventojų skaičių", kad būtų išgelbėta planeta
Billas Clintonas (Bill Clinton ) ir popiežius Pranciškus (Pope Francis) suvienijo jėgas ir paragino pasaulio lyderius siekti žmonių depopuliacijos kaip strategijos, kuri padėtų išgelbėti planetą nuo vadinamojo "visuotinio virimo" (global boiling)....

Skaityti daugiau

24.09.2023 laikas 14:56 Skaitmeninė valiuta - visiškos kontrolės priemonė (pokalbiai)
Neseniai Indijoje vykusiame G20 aukščiausiojo lygio susitikime grupės Finansinio stabilumo tarybos atstovas paskelbė, kad netrukus bus galima naudotis pasauline skaitmenine valiuta ir skaitmeniniais tapatybės dokumentais, ir pridūrė, kad Indijoje jie...

Skaityti daugiau

24.09.2023 laikas 14:41 FAKTŲ PATIKRINIMAS: kai kuriose gripo vakcinose vis dar yra tiomersalio (gyvsidabrio), kuris yra "stiprus neurotoksinas"

Paplitęs klaidingas įsitikinimas, kad gyvsidabrio turinčios vakcinų sudedamosios dalies tiomersalio visiškai atsisakyta visose vakcinose. Tiesa ta, kad kai kuriose gripo vakcinose, įskaitant specialiai nėščiosioms, kūdikiams ir vaikams skirtas vak...

Skaityti daugiau