- 27.12.2023
- 1.0 Reitingas
- 412 Peržiūros
- Komentarai
Šlapimo išsiskyrimą skatinantys preparatai vartojami sergant ne tik inkstų ir šlapimo takų infekcinėmis ligomis bei inkstų akmenlige.
Jie dažnai skiriami žmonėms su padidėjusiu kraujospūdžiu, sergant kepenų ligomis, patinimams, atsiradusiems dėl medžiagų apykaitos sutrikimų, gydyti. Neretai juos vartoja moterys, besilaikančios dietos. Tokių preparatų galima įsigyti vaistinėje pagal gydytojo receptą. Kadangi šie medikamentai gali sukelti nemažai šalutinių poveikių, vietoj jų dažnai rekomenduojama vartoti vaistažolių mišinius, pasižyminčius diuretinėmis savybėmis. Jie šlapimo išsiskyrimą skatina šiek tiek silpniau nei vaistai, bet sukelia mažiau nepageidaujamų reakcijų, mažiau žalingi sveikatai. Be to, kai kurios vaistažolės be šių savybių turi ir antiseptinių, uždegimą mažinančių savybių, todėl jos labai tinka inkstų ir šlapimo takų infekcinėms ligoms gydyti.
Pateikiame vaistažolių mišinius, kuriuos galima pasiruošti namuose.
- 1 valgomasis šaukštas vaistinės gelsvės, dirvenio ir kadagio vaisių lygių dalių mišinio užpilamas 1 stikline šalto vandens, 6 valandas palaukiama, 15 minučių pavirinama ir padalijus į keletą porcijų išgeriama per dieną. Šio antpilo negalima gerti nėščioms moterims ir esant ūmiam inkstų nepakankamumui.
- 60 g kadagio uogų sumaišoma su 20 g pankolio vaisių. Antpilas gaminamas ir vartojamas taip pat, kaip ir anksčiau pateiktame recepte.
- Sumaišoma po 25 g dirvenio, petražolės bei kadagio vaisių. Antpilas gaminamas ir vartojamas taip pat, kaip aprašyta anksčiau pateiktuose receptuose. Labai tinka sergant inkstų ir šlapimo pūslės uždegimu.
- Sumaišoma po 10 g pankolio bei kmyno vaisių, po 20 g petražolių bei kadagio vaisių ir po 20 g vaistinės gelsvės bei dirvenio šaknų. Antpilas gaminamas ir vartojamas taip pat, kaip aprašyta anksčiau pateiktuose receptuose. Mišinys ypač skatina šlapimo išsiskyrimą, pasižymi antiseptinėmis savybėmis.
- Sumaišoma po 25 g saliero, šparago bei petražolių šaknų ir kadagio sėklų. Antpilas gaminamas ir vartojamas taip pat, kaip ir anksčiau pateiktuose receptuose. Rekomenduojamas dietos besilaikantiems žmonėms.
- Sumaišoma 40 g linų sėmenų, 30 g dirvenio šaknų ir 30 g beržo lapų. Antpilas gaminamas ir vartojamas taip, kaip anksčiau aprašytuose receptuose. Vartojamas sergant inkstų uždegimu.
- Po 10 g žemuogių, dilgėlių bei gervuogių lapų sumaišoma su 20 g beržų lapų ir 50 g linų sėmenų. Antpilas gaminamas taip pat, kaip ir anksčiau aprašytuose receptuose. Vartojamas po 1-2 stiklines per dieną sergant pielonefritu.
- Sumaišoma 50 g beržų lapų ir po 25 g erškėtuogių bei dirvenio šaknų. Antpilas gaminamas taip, kaip aprašyta visuose anksčiau minėtuose receptuose. Vartojamas sergant vandene ir ascitu.
- Sumaišius po 30 g veronikos ir rūgties takažolės žolės, pagaminamas antpilas (taip, kaip aprašyta anksčiau pateiktuose receptuose). Jis geriamas rytais, sergant lėtiniu pielonefritu.
- 1 valgomasis šaukštas veronikos, rūgties takažolės žolės ir baltojo beržo lapų lygių dalių mišinio užpilamas 1 stikline verdančio vandens, 30 minučių palaukiama ir perkošiama. Sergant pielonefritu, per dieną reikia išgerti 2-3 stiklines tokio antpilo.
- Sumaišoma po 20 g erškėtuogių, kadagio uogų, beržo lapų. 1 arbatinis šaukštelis mišinio užpilamas 1 stikline šalto vandens, 10 valandų palaukiama, 5 minutes pavirinama. Sergant inkstų akmenlige išgeriama per dieną.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau