- 27.06.2024
- 0.0 Reitingas
- 856 Peržiūros
- Komentarai
Vasara. Labai karšta. Dėl karščio kyla daugybė sveikatos problemų: tinsta kojos, kraujuoja nosis, ištinka saulės arba karščio smūgis, daug nepatogumų sukelia kojų pėdų ar nagų grybelis, kankina dusulys ir t. t. Kai šalia nėra gydytojo, liaudies medicina siūlo savo seniai išbandytą pagalbą.
Yra du petražolių tipai: itališka (jos lapai plokšti) ir garbanotoji. Šis augalas dažniausiai naudojamas įvairiuose patiekaluose kaip prieskonis, kaip puošybos elementas (ypač garbanotoji rūšis), todėl neretai valgant petražolė dedama į šalį. Tikėtina, kad taip elgdamiesi mes darome didelę klaidą.
Tyrimai parodė, kad petražolių vartojimas gali užkirsti kelią daugeliui susirgimų, tokių kaip astma, alergijos, menstruacijų skausmai, problemos su šlapimo takais, virškinimo trakto veiklos sutrikimai. Petražolės liaudies medicinoje pasitelkiamos gydant bronchitą, lengvinant kvėpavimą, mažinant kraujospūdį. Petražolės yra natūrali šlapimą varanti priemonė. Jos sudėtyje yra daug kalio.
Norint pajausti petražolės teigiamą poveikį, jei vargina kojų tinimas, reikėtų per dieną išgerti apie 2 litrus šio augalo arbatos.
Petražolių arbata nuo kojų tinimo
Jums reikės: šviežių petražolių lapų kartu sėklomis ir šaknų.
Gaminimas:
- Smulkiai supjaustykite šaknis ir lapus.
- Smulkintu mišiniu užpildykite ¼ puodelio. Galite naudoti arbatos sietelį.
- Užpilkite puodelyje ar sietelyje esančias smulkintas petražolių šaknis ir lapus 1 stikline verdančio vandens.
- Leiskite pastovėti 5–7 minutes.
- Galite paskaninti citrina ir medum ar imbieru.
- Siekiant užtikrinti geresnį arbatos efektą, gerkite ją, kol ji šilta.
Tinsta kojos? Jeigu tai dėl sutrikusios kraujotakos arba medžiagų apykaitos, būtina kreiptis į gydytoją. Jei kamuoja laikini tinimai, patariame išbandyti tokį receptą. Keturis arbatinius šaukštelius linų sėmenų užpilti vienu litru vandens, 15 minučių pavirinti ant silpnos ugnies, po to uždengti ir vieną valandą palaukti.
Galima net neperkošti, bet įpilti truputį citrinų arba kitokių vaisių sulčių. Gerti kas dvi valandos po pusę stiklinės 6 - 8 kartus per dieną. Galima gerti beržų lapų arba pumpurų antpilą. Du valgomuosius šaukštus lapų arba šaukštą pumpurų užpilti puse litro verdančio vandens, vieną valandą palaikyti, perkošti ir gerti po pusę stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį.
Kojų tinimą gali sumažinti ir bruknių lapų nuoviras. Du arbatinius šaukštelius užpilti viena stikline vandens, 15 minučių pavirinti, atvėsinti, perkošti ir mažais gurkšneliais išgerti per dieną. Kojų tinimą mažina prieš miegą padaryta kojų vonia su druska (paprasta, o dar geriau - jūros druska). Pusei vonios vandens reikia 400 gramų druskos. Paprastai tinimas atslūgsta iš karto.
Jei kojos tinsta apie kulkšnis, vakarais palaikykite kojas aukščiau iškėlę. Be to, 2-3 savaites panaudokite svogūnus. Nulupkite didelę svogūno galvą, smulkiai supjaustykite, užplikykite stikline verdančio vandens ir palikite nakčiai, kad pritrauktų. Rytą prieš pusryčius skystį išgerkite.
Baltagūžio kopūsto lapai labai padeda nuo karščio patinusioms kojoms. Kopūsto lapus suplėšyti, paspaudyti, kad atsirastų sulčių, uždėti ant kojų ir apvynioti lininiu audeklu. Laikyti apie valandą ar daugiau, kad sultys įsigertų. Galima pridėti kopūstų lapų į puskojines ar kojines ir jas užsimovus pavaikščioti namuose visą dieną. Vietoje kopūstų galima vartoti vešlius ir sultingus paparčių lapus.
Ir dar. Jei kojos tinsta nuo šilumos, reikia dažnai laipioti laiptais, vaikščioti ir plaukioti, palaikyti kojas aukščiau pakeltas, vengti alkoholinių gėrimų, stiprios kavos ir labai riebaus maisto. Naktį miegoti su pagalvėle po kojomis.
Iš nosies bėga kraujas? Paimkite sudžiovintų, labai smulkiai į miltelius sutrintų driežgegužės (dirvų eglikės) lapų ir įtraukite į nosį.
Kraujas nustos bėgti. Kraujavimą iš nosies stabdo kraujažolės sultys arba nuoviras.
Jeigu iš nosies bėga kraujas, reikia paimti metalinį raktelį, užrišti vilnonį siūlą ir pakabinti ant kaklo taip, kad raktelis būtų tarp menčių.
Kraujas nustos bėgti, jeigu ploną gumutę stipriai apsuksite apie nykščio galą (per patį vidurį tarp nykščio galo ir pirmojo sąnarėlio).
Kraują stabdo į nosį įtrauktas citrinos rūgštimi arba actu parūgštintas šaltas vanduo. Vandenį galima tiesiog lašinti į nosį arba atsargiai įkišti tokiame vandenyje pamirkytą tamponą.
Ir dar pagalba kraujuojančiai nosiai. Galvos neloškite atgal, o lengvai palenkite į priekį. Rankas iškelkite aukštyn ir taip pabūkite. Kad būtų lengviau, galite iškeltomis rankomis remtis į durų staktą.
Jeigu nosis turi polinkį dažnai kraujuoti, užpilkite vieną valgomąjį šaukštą susmulkintos vingirio žolės, palikite 2 valandoms prisitraukti ir nusunkite. Gerkite po šaukštą 3 kartus per dieną. Galima vartoti ir kitaip. Užpilti džiovintą susmulkintą žolę 70 proc. spiritu santykiu 1:10. Vartoti po 15-40 lašų 3-4 kartus per dieną 3-4 savaites.
Galima lašinti į nosį putino žievės nuoviro.
Katpėdė vartojama skalavimui ir tamponams į nosį. Užpilti 2 gramus žolės stikline verdančio vandens, palikti prisitraukti, o paskui nukošti ir vartoti.
Nuo nosies kraujavimo dar galima 4 kartus per dieną pauostyti gysločio sėklų miltelių.
Prakaituoja kojos? Tikra nelaimė vaikščioti su kvapeliu! O jeigu tu moteris? Ir dar jauna... Vietoje brangokų užsienietiškų vaistų, verta prisiminti liaudies mediciną. Vieni žmonės naudoja boro miltelius, kiti įsipila cukraus pudros į kojines, barsto kojas ąžuolo žievės milteliais.
Jeigu kojos labai stipriai prakaituoja, reikia jas kartą per savaitę pamirkyti purvo ekstrakte (jo reikėtų nusipirkti vaistinėje).
Šalavijų arbata bei medžio pelenai taip pat šalina prakaitą. Be to, svarbu mūvėti tik medvilnines kojines ir jas dažnai keisti. Namuose ir lauke kuo daugiau vaikščiokite basi. Tris savaites 3 kartus per dieną gerkite po ketvirtį litro šalavijų arbatos, o vakarais plaukite kojas šalavijų nuoviru. Arba kasdien pamirkykite kojas karštame vandenyje su dviem saujomis medžio pelenų (pabandykite jų nusipirkti vaistinėje) ir 2 saujomis valgomosios druskos.
Pats paprasčiausias ir pigiausias būdas - į šiltą vandenį įberti saują druskos ir jame pamirkyti kojas 15 - 20 minučių. Privalumas tas, kad ne tik atsikratysite nemalonaus kvapo (po 1 - 2 savaičių), bet ir pailsėsite. Tikrai verta pamėginti.
Susigavote pėdų ar nagų grybelį? Šią ligą turėtų gydyti specialistas, tačiau tik dėl mums patiems žinomų priežasčių atidėliojame savo apsilankymą pas jį. Taigi, kol pasiryšime pas jį nueiti, pasinaudokime gamtinėmis priemonėmis. Labai svarbu sustiprinti organizmo atsparumą grybelinėms ligoms. Tam būtina gerti vaistažolių arbatą. Du arbatinius šaukštelius dilgėlių lapų užplikykite vienu puodeliu verdančio vandens, 10 minučių palaukite, kol pritrauks ir per dieną išgerkite 3 tokius puodelius. Tuo pat metu kasdien plaukite kojas mišiniu iš litro išrūgų ir litro vandens arba ąžuolo žievės nuoviru.
Turint kojų nagų grybelį, nuplautas kojas panardinti į stiprų vyno actą. Nakčiai apsiauti kojines, išmirkytas acte.
Jeigu grybelis ant kojų pirštų, daryti šalto vandens voneles, kuriame ištirpinta po šaukštą sodos ir druskos.
Pats geriausias ir maloniausias būdas atsikratyti kojų grybelio vasarą - rytais kuo ilgiau braidyti po rasą. Žinoma, jeigu gyvenate kaime (juk miestuose esančios pievos labai nešvarios).
Grybelines ligas galima gydyti arbatmedžio aliejumi. Juo sudrėkintą vatos gabalėlį įkišti į batų priekį arba įsprausti nakčiai į tarpupirščius.
Nagų grybelis gali būti gydomas ir taip: 2 - 3 kartus per dieną pamirkome grybelio pažeistas rankas ar kojas labai stipriame kavos nuovire.
Jeigu suragėjusi pėdų oda arba kamuoja pėdų grybelis, pėdos pamirkomos karštame vandenyje, atsargiai nugramdomas suragėjusios odos sluoksnis ir patrinama actu (geriau - obuolių).Tokios procedūros daromos kas antrą dieną, kol išnyksta nepageidaujami požymiai.
Odos grybelio profilaktikai patariama dažnai valgyti sorų patiekalus, nes juose esantis silicis stiprina odos rūgščių apsauginį sluoksnį. Be to, rekomenduojama įtrinti pėdas skiestu obuolių actu, kasdien keisti puskojines. Pėdas būtina sausai nušluostyti, ypač tarpupirščius (galima net padžiovinti fenu). Patartina pagerti echinacijos lašų - imuninei sistemai sustiprinti. Suprantama, reikia vengti svetimų šliurių, kojinių ir viešų pirčių.
Vargina dusulys? Sumaišykite po 200 gramų medaus, alyvų aliejaus ir vynuogių rakijos. Gerkite 3 kartus per dieną po taurelę.
Jeigu pavargote, pamasažuokite kūną lininiu rankšluosčiu, pamirkytu šaltame vandenyje su actu (2 šaukštai acto stiklinei vandens).
Atsirado maišeliai po akimis? Smulkiai supjaustykite šviežių petražolių lapelių ir 15 minučių palaikykite ant maišelių.
Pats metas atprasti rūkyti. Bulgarų liaudies medicina tam siūlo medų ir karštą pieną. Iš ryto reikia suvalgyti šaukštą medaus. Po kokių 10 minučių išgerti stiklinę karšto pieno. Pusvalandį prieš pietus ir vakarienę - vėl šaukštas medaus ir stiklinė karšto pieno. Kai tik užeina noras rūkyti, suvalgyti 1-2 džiovintas slyvas. Tikrai nuostabus receptas! Metę rūkyti daug sutaupysite, o nuo vasaros pieno ir šviežio medaus sustiprės sveikata.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau