- 31.12.2023
- 0.0 Reitingas
- 514 Peržiūros
- Komentarai
Legendos apie tris saules, senovėje apšvietusias Žemę, persmelkusios įvairių tautų kultūras. Įdomu tai, kad šios legendos turi panašumų, nepaisant jų geografinio paplitimo. Kokia šių legendų istorija ir ar jose yra tiesos?
Viena iš legendos versijų byloja, kad kadaise šalia Žemės pasirodė ne viena, o trys saulės. Tai lėmė rimtus pokyčius žmonių gyvenime. Dangus tapo nuolat šviesus, karštis nepakeliamas, gyvūnai ir paukščiai elgėsi keistai. Pasak legendos, žmonės kreipėsi pagalbos į medžiotoją, kuris dieviškojo lanko pagalba sunaikino dvi perteklines saules ir grąžino Žemėje įprastą pasaulio būklę.
Tokia legendos versija labiausiai paplitusi tarp nanajų ir kinų. Čuvašų versijoje paskutinė Saulė, išsigandusi savo pirmtakių likimo, bando pabėgti, ir Žemės žmonės turi dėti daug pastangų, kad sugrąžintų ją į savo vietą.
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šios legendos tėra pasakos, neturinčios jokio tikro paaiškinimo. Tačiau yra mokslinių faktų, kurie gali padėti suprasti šių legendų kilmę.
Vienas iš tokių faktų yra aureolės fenomenas. Esant tam tikroms sąlygoms, gali atsirasti efektas, kai danguje matomi keli Saulės atvaizdai. Taip atsitinka dėl šviesos spindulių lūžio atmosferoje nuo dalelių, pavyzdžiui, vandens lašelių ar ledo dribsnių. Jei tarp Saulės ir stebėtojo atsiranda tokių dalelių debesis, gali būti matomi keli Saulės atvaizdai - debesies centre ir pakraščiuose.
Aureolė yra gana dažnas reiškinys, kurį galima stebėti įvairiose pasaulio vietose. Ten, kur yra dideli atviri vandens telkiniai arba žema temperatūra, galimi halo reiškiniai. Tačiau šis paaiškinimas iki galo neišsprendžia trijų Saulių paslapties.
Įdomu tai, kad legenda apie tris saules yra ir actekų epe. Viename iš actekų kodeksų, vadinamajame 'Chimalpopokos kodekse'*, aprašoma actekų valstybės istorija. Šis kodeksas laikomas istoriškai tiksliu ir patvirtintas archeologiniais įrodymais.
Kodekse aprašomi ne tik su Žeme susiję įvykiai, bet ir kitos epochos bei pasauliai, taip pat actekų kilmė ir jų atvykimas į Žemę. Šiame kodekse taip pat pateikiama actekų legendos apie tris saules versija, tačiau su tam tikrais skirtumais.
Pasak actekų legendos, trys Saulės keliavo per dangų, apšviesdamos Žemę ir dieną, ir naktį. Jos užgesindavo gimtąją žemiečių Saulę ir vėl ją įžiebdavo. Galiausiai jos įsikūrė Oriono žvaigždyno kaimynystėje ir ištisus metus nuolat apšviesdavo Žemę.
Šio kodekso istoriškumą patvirtina istorinių įvykių aprašymo tikslumas ir jų atitikimas archeologiniams radiniams. Taigi galime daryti prielaidą, kad actekai turėjo savą legendos apie tris saules versiją, kuri buvo jų kultūros ir mitologijos dalis.
Trijų saulių paslaptis tebėra nevisiškai atskleista. Galbūt šių legendų šaknys glūdi tikruose gamtos reiškiniuose, kurie buvo stebimi senovėje. Arba jos gali būti tolimos praeities kosminių įvykių atspindys. Bet kuriuo atveju šios legendos ir toliau žavi protus ir kelia mokslininkų bei tyrinėtojų susidomėjimą.
* Codex Chimalpopoca arba Códice Chimalpopoca yra po užkariavimo kartografinis actekų kodeksas, kuris yra oficialiai įtrauktas į Instituto Nacional de Antropología e Historia, esančio Meksiko mieste, kolekciją „Collección Antiguo nr. 159“. Jis geriausiai žinomas dėl savo istorijų apie didvyrį-dievą Kecalkoatlį.
P.S. mano nuomonė, jūsų pamąstymai... ir klausymai.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau