Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Vasario » 1

Brazilijoje aptikta milžiniškos varliagyvės fosilija

Brazilijoje aptikta milžiniškos varliagyvės fosilija

Paleontologų komanda iš Pampos federalinio universiteto, Vale do San Francisko federalinio universiteto, Prinstono universiteto ir Harvardo universiteto Brazilijoje aptiko suakmenėjusias milžiniškos varliagyvės liekanas, kurios priskirtos iki šiol mokslui nežinomai rūšiai ir genčiai.

Kaip rašo "Sci News", suakmenėjusi kaukolė buvo rasta 2022 m. rugpjūčio mėn. nuosėdinių uolienų Sanga do Cabral formacijoje. Nauja senovinių padarų rūšis pavadinta Kwatisuchus rosai. Mokslininkų vertinimu, šie varliagyviai mūsų planetoje klajojo ankstyvojo triaso laikotarpiu, maždaug prieš 249 mln. metų. Sprendžiant iš aprašymo, atrastasis Kwatisuchus rosai atstovas buvo maždaug pusantro metro ilgio.

Mokslininkai šiuos padarus priskyrė nedidelei triaso laikotarpiu gyvenusių milžiniškų į krokodilus panašių varliagyvių Benthouchidae grupei. Beje, šios grupės atstovai siekė 2,5 metro ilgio, gyveno daugiausia vandenyje, apsigyveno upėse ir ežeruose.

"Kwatisuchus rosai" galima drąsiai priskirti Benthouchidae, stereospondilų būriui, kurio paplitimas anksčiau apsiribojo Rytų Europos platforma", - sako paleontologas Felipe Pineiro. - Filogenetinė analizė patvirtina, kad naujoji gentis yra susijusi su Trematosaurus linija, nes yra artimai gimininga Benthosuchus genčiai."

Mokslininko teigimu, šios varliagyvės buvo stebėtinai atsparios. Jie gyveno aplinkoje, kurią nuniokojo didžiausias istorijoje masinis išnykimas. "Kadangi Temnospondyli varliagyviai buvo gyvūnai, prisitaikę prie didelio aplinkos streso sąlygų, jos plačiai paplito visame pasaulyje, - tęsia Pineiro. - "Jų tyrimas padeda suprasti, kaip masinis išnykimas paveikė planetą.

"Tai buvo pati įvairiausia primityviųjų keturkojų grupė, užfiksuota visuose Žemės žemynuose, - priduria tyrimo bendraautorius daktaras Estevanas Eltinkas. - Temnospondyli išgyveno didžiausią visų laikų masinį išmirimą. Jų istorija apima daugybę geologinių laikotarpių ir per milijonus savo egzistavimo metų jie patyrė kelis išnykimo etapus."

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
20.11.2019 laikas 15:39 Receptai Paprasti, bet ne prasti naminiai sausainiai
Gaminame. Naminiai sausainiai. Sviestą ir grietinę išimame iš šaldytuvo ir palaikome kambario temperatūroje 2-3 valandas. Orkaitę įjungiame kaisti iki 180 laipsnių. Skardą išklojame kepimo popieriumi.

Skaityti daugiau

11.07.2019 laikas 09:15 Receptai Mielinės spurgos su džemu
Gaminame namuose. Mielinės spurgos su džemu. Konditerinio švirkšto ar maišelio pagalba pro skylutę prileidžiame džemo. Dar šiltas spurgas apibarstome cukraus pudra. Skanaus!

Skaityti daugiau

06.12.2017 laikas 19:57 Receptai Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (gyvatžolės, kraujalankės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Skrandis. Ingredientai: paprastosios gyvatžolės šaknų, vaistinės kraujalankės.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau