Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Vasario » 12

Paslaptingi žmonių, lėktuvų ir kt. dingimai žmonijos istorijoje

Paslaptingi žmonių, lėktuvų ir kt. dingimai žmonijos istorijoje

Žmonių dingimas visada kėlė didžiulį susidomėjimą ir daugybę gandų. Kai kurie iš tokių incidentų liko neišspręstomis paslaptimis. Štai keletas garsiausių pavyzdžių.

Paslaptingi žmonių, lėktuvų ir kt. dingimai žmonijos istorijoje

Marija Celesta

Vienas iš paslaptingiausių dingimo atvejų yra amerikiečių laivo "Mary Celeste" įgulos dingimas

kuris 1872 m. buvo rastas visiškai apleistas viduryje Atlanto vandenyno. Laive nebuvo nė vieno žmogaus, nors maisto ir vandens atsargų buvo gausu. Kur dingo 10 žmonių įgula ir kodėl ji paliko tinkamą naudoti laivą, lieka paslaptis.

Paslaptingi žmonių, lėktuvų ir kt. dingimai žmonijos istorijoje

Amelija Earhart

Kitas didelio atgarsio sulaukęs dingimas susijęs su amerikiečių pilote Amelija Earhart

kuri 1937 m. bandė apskristi aplink pasaulį. Jos skrydžio per Ramųjį vandenyną metu nutrūko ryšys su lėktuvu ir, nepaisant intensyvių paieškų, Earhart pėdsakų rasti nepavyko.

Sovietų Sąjungoje taip pat būta keistų aukšto rango pareigūnų dingimų. 1926 m. medžiodamas Užkaukazėje paslaptingai dingo vidaus reikalų liaudies komisaras G. P. Miasnikovas. Jokių jo mirties įrodymų nerasta, o dingimo priežastys taip ir nebuvo nustatytos.

Paslaptingi žmonių, lėktuvų ir kt. dingimai žmonijos istorijoje

Kita paslaptinga istorija nutiko 1967 m. Australijoje, kai Simpsono dykumoje dingo visi 20 mokslinės ekspedicijos narių

Patyrusių geologų grupė išvyko tyrinėti lauko, tačiau po 2 mėnesių jie nustojo bendrauti vieni su kitais. Paieškos nieko nedavė, ir tik po kelerių metų rastas vieno iš narių automobilis su mineralų, kuriuos grupė ketino tirti, pėdsakais. Kas nutiko mokslininkams dykumoje ir kodėl jie negalėjo grįžti, lieka paslaptis.

Paslaptingi žmonių, lėktuvų ir kt. dingimai žmonijos istorijoje

Ypač daug neišaiškintų keliautojų ir alpinistų dingimų yra kalnuose ir menkai ištyrinėtose vietovėse. Pavyzdžiui, 2016 m. rusų keliautojas Antonas Panyuta dingo kopdamas į vieną iš Nepalo viršūnių. Nepaisant sraigtasparnių ir patyrusių gelbėtojų dalyvavimo, jis taip ir nebuvo rastas.

Panaši istorija nutiko 1959 m., kai 9 alpinistų grupė dingo kopdama į kalną Amerikos Aliaskos valstijoje

Po kelių mėnesių buvo rastos tik jų palapinės nuolaužos, o kūnai taip ir nebuvo rasti. Ekspertai daro prielaidą, kad dingusiuosius galėjo palaidoti lavina arba užpulti laukinis gyvūnas, tačiau tam nėra jokių įrodymų.

Tokių nepaaiškinamų incidentų pasitaiko ir šiandien. Jie kelia daugybę teorijų - nuo ateivių pagrobimų iki slaptų įvairių šalių vyriausybių eksperimentų. Tačiau tikrosios daugumos dingimų priežastys iki šiol lieka paslaptimi.

Nepaisant technologijų pažangos, kuri turėtų padėti ieškoti dingusių žmonių, paslaptingų dingimų pasitaiko ir XXI amžiuje.

Paslaptingi žmonių, lėktuvų ir kt. dingimai žmonijos istorijoje

Vienas iš daugiausiai atgarsio pastaraisiais metais sulaukusių atvejų buvo Malaizijos "Boeing" su 239 keleiviais dingimas 2014 m.

Tai vienas didžiausių dingimų aviacijos istorijoje, nes nei lėktuvo nuolaužos, nei keleivių kūnai taip ir nebuvo rasti. Ekspertai spėja, kad lėktuvas galėjo nukristi į Indijos vandenyną, tačiau katastrofos priežastys neaiškios.

Rusijoje 2016 m. Šiaurės Uralo kalnuose dingo 9 turistai

Grupės, kurioje buvo patyrusių keliautojų, pėdsakai nutrūko ant Cholat-Siakilio kalno šlaito. Nepaisant intensyvių paieškų, nė vienas iš dingusiųjų nebuvo rastas. Ekspertai išsakė įvairias versijas - nuo lavinos iki meškos užpuolimo, tačiau tiksli priežastis lieka nežinoma.

Taigi paslaptingi dingimai ir toliau šokiruoja žmones ir kelia ginčus tarp mokslininkų. Nors mokslas pažengė toli į priekį, žmogaus gyvenimas vis dar kupinas neišaiškintų paslapčių. Ir gali būti, kad neilgai trukus žmonių dingimas nežinoma kryptimi nustos būti viena didžiausių paslapčių žmonijos istorijoje.

O, ką jūs manote?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.09.2018 laikas 13:15 Receptai | Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo karpų
Karpos liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo karpų, karpos, karpų gydymas, receptas karpoms, vaistažolės karpoms, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyti...

Skaityti daugiau

20.06.2019 laikas 06:02 Receptai | Patiekalai Baklažanai su česnaku

Baklažanai ne visada gali būti skanūs, net galima pasakyti, kad jie tik mėgėjams. Tačiau viskas slypi teisingame jų paruošime. Mes skubame pasidalyti su jumis tokios įdomios daržovės paruošimo receptu, kad ji gali būti tokia sk...

Skaityti daugiau

31.07.2019 laikas 13:18 Receptai | Patiekalai Sūrio paplotėliai su kefyru keptuvėje
Sūrio paplotėliai su kefyru receptas. Pašildytą iki 38 laipsnių kefyrą supilti į dubenį, dėti cukrų, druską ir sodą, permaišyti, palikti 5 min. Sudėti smulkiai sutarkuotą sūrį kartu su miltais į kefyro masę, užminkyti tešlą, iš pr...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
05.03.2024 laikas 10:42 Vienos žvakės šildomos vonios paslaptis. Isfahanas. Iranas
Pirtis buvo pastatyta vadovaujant šeichui Bahoi šacho Abaso Pirmojo dekretu 1025 m. pagal Mėnulio kalendorių. Šeichas Bahoi buvo žymus to meto mokslininkas, gerai išmanęs filosofiją, logiką ir matematiką.

Skaityti daugiau

05.03.2024 laikas 08:23 Milžinai. Magelano ekspedicija 1520 m.
1520 m. Ferdinandas Magelanas žiemojo Patagonijoje ir, anot jo kronikininko Antonio Pigafetos, vietiniai gyventojai, su kuriais jie susidūrė, buvo itin aukšti - jo skaičiavimais, jų ūgis siekė nuo 2,8 iki 3,7 metro....

Skaityti daugiau

05.03.2024 laikas 08:15 «Smitsono institutą pribloškė urvuose aptiktos 2,2-2,5 metro aukščio mumijos»
Straipsnis paskelbtas 1935 m. gruodžio 31 d. laikraštyje "San Jose News". Panašių publikacijų apie milžiniško dydžio mumijų, skeletų ir kt. atradimus XVIII ir XIX a. spaudoje būta daug.

Skaityti daugiau