- 12.02.2024
- 0.0 Reitingas
- 394 Peržiūrų
- Komentarai
Žmonių dingimas visada kėlė didžiulį susidomėjimą ir daugybę gandų. Kai kurie iš tokių incidentų liko neišspręstomis paslaptimis. Štai keletas garsiausių pavyzdžių.
Marija Celesta
Vienas iš paslaptingiausių dingimo atvejų yra amerikiečių laivo "Mary Celeste" įgulos dingimas
kuris 1872 m. buvo rastas visiškai apleistas viduryje Atlanto vandenyno. Laive nebuvo nė vieno žmogaus, nors maisto ir vandens atsargų buvo gausu. Kur dingo 10 žmonių įgula ir kodėl ji paliko tinkamą naudoti laivą, lieka paslaptis.
Amelija Earhart
Kitas didelio atgarsio sulaukęs dingimas susijęs su amerikiečių pilote Amelija Earhart
kuri 1937 m. bandė apskristi aplink pasaulį. Jos skrydžio per Ramųjį vandenyną metu nutrūko ryšys su lėktuvu ir, nepaisant intensyvių paieškų, Earhart pėdsakų rasti nepavyko.
Sovietų Sąjungoje taip pat būta keistų aukšto rango pareigūnų dingimų. 1926 m. medžiodamas Užkaukazėje paslaptingai dingo vidaus reikalų liaudies komisaras G. P. Miasnikovas. Jokių jo mirties įrodymų nerasta, o dingimo priežastys taip ir nebuvo nustatytos.
Kita paslaptinga istorija nutiko 1967 m. Australijoje, kai Simpsono dykumoje dingo visi 20 mokslinės ekspedicijos narių
Patyrusių geologų grupė išvyko tyrinėti lauko, tačiau po 2 mėnesių jie nustojo bendrauti vieni su kitais. Paieškos nieko nedavė, ir tik po kelerių metų rastas vieno iš narių automobilis su mineralų, kuriuos grupė ketino tirti, pėdsakais. Kas nutiko mokslininkams dykumoje ir kodėl jie negalėjo grįžti, lieka paslaptis.
Ypač daug neišaiškintų keliautojų ir alpinistų dingimų yra kalnuose ir menkai ištyrinėtose vietovėse. Pavyzdžiui, 2016 m. rusų keliautojas Antonas Panyuta dingo kopdamas į vieną iš Nepalo viršūnių. Nepaisant sraigtasparnių ir patyrusių gelbėtojų dalyvavimo, jis taip ir nebuvo rastas.
Panaši istorija nutiko 1959 m., kai 9 alpinistų grupė dingo kopdama į kalną Amerikos Aliaskos valstijoje
Po kelių mėnesių buvo rastos tik jų palapinės nuolaužos, o kūnai taip ir nebuvo rasti. Ekspertai daro prielaidą, kad dingusiuosius galėjo palaidoti lavina arba užpulti laukinis gyvūnas, tačiau tam nėra jokių įrodymų.
Tokių nepaaiškinamų incidentų pasitaiko ir šiandien. Jie kelia daugybę teorijų - nuo ateivių pagrobimų iki slaptų įvairių šalių vyriausybių eksperimentų. Tačiau tikrosios daugumos dingimų priežastys iki šiol lieka paslaptimi.
Nepaisant technologijų pažangos, kuri turėtų padėti ieškoti dingusių žmonių, paslaptingų dingimų pasitaiko ir XXI amžiuje.
Vienas iš daugiausiai atgarsio pastaraisiais metais sulaukusių atvejų buvo Malaizijos "Boeing" su 239 keleiviais dingimas 2014 m.
Tai vienas didžiausių dingimų aviacijos istorijoje, nes nei lėktuvo nuolaužos, nei keleivių kūnai taip ir nebuvo rasti. Ekspertai spėja, kad lėktuvas galėjo nukristi į Indijos vandenyną, tačiau katastrofos priežastys neaiškios.
Rusijoje 2016 m. Šiaurės Uralo kalnuose dingo 9 turistai
Grupės, kurioje buvo patyrusių keliautojų, pėdsakai nutrūko ant Cholat-Siakilio kalno šlaito. Nepaisant intensyvių paieškų, nė vienas iš dingusiųjų nebuvo rastas. Ekspertai išsakė įvairias versijas - nuo lavinos iki meškos užpuolimo, tačiau tiksli priežastis lieka nežinoma.
Taigi paslaptingi dingimai ir toliau šokiruoja žmones ir kelia ginčus tarp mokslininkų. Nors mokslas pažengė toli į priekį, žmogaus gyvenimas vis dar kupinas neišaiškintų paslapčių. Ir gali būti, kad neilgai trukus žmonių dingimas nežinoma kryptimi nustos būti viena didžiausių paslapčių žmonijos istorijoje.
O, ką jūs manote?
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau