Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2024 » Vasario » 14

Devynios gyvenimo situacijos, kai geriau patylėti

Devynios gyvenimo situacijos, kai geriau patylėti

Tyla yra vienas iš tų dalykų, kuriuos dažnai pamirštame, ir ne veltui.

Sena patarlė, tikriausiai kilusi iš senovės Romos, sako: „Tyla yra auksas”.

Publicistė Mia Zhang žurnalo „Hack Spirit” puslapiuose parengė 9 tipines situacijas, kai tikrai geriau patylėti, nei ką nors pasakyti.

1) Karšto ginčo metu

Visi esame tai patyrę. Įsitraukę į karštą ginčą, aistros verda ir balsai kyla. Tokiomis akimirkomis kyla pagunda viską išlieti ir pasakyti viską, kas tik šauna į galvą.

Tačiau patikėkite, būtent tokiose situacijose tyla gali būti geriausias jūsų draugas. Stiprių emocijų išprovokuoti ginčai retai kada duoda produktyvių rezultatų. Vietoj to jie gali peraugti į santykių suirutę, jei tokia yra, ir ilgalaikį priešiškumą.

Pasirinkimas tylėti nereiškia, kad sutinkate su pralaimėjimu. Tai reiškia, kad renkatės toliau neaštrinti situacijos ir suteikiate abiem pusėms laiko atvėsti ir iš naujo išnagrinėti problemą šaltesniu protu.

2) Kai nesate visiškai informuoti

Mia Zhang cituoja šią situaciją iš savo patirties, kai ji prisijungė prie projekto viduryje darbo ir labai norėjo prisidėti. Tačiau nebuvo pakankamai informuota apie ankstesnius darbo etapus.

„Ne iki galo suprasdamas visas detales, išsakiau keletą minčių. Kambarys nutilo. Pasirodo, mano pasiūlymai jau buvo aptarti ir atmesti dar prieš man prisijungiant prie komandos. Man buvo gėda ir esu tikras, kad tą dieną nukentėjo mano patikimumas”, – prisiminė publicistas.

Taigi, iš šio pavyzdžio galima daryti išvadą, kad daug geriau klausytis, mokytis ir tik tada prisidėti, kai visiškai suprantate situaciją.

3) Kai klausytis yra svarbiau

Pokalbio metu, ypač kai kitas žmogus dalijasi asmenine patirtimi arba išreiškia savo jausmus, svarbu patylėti ir iš tikrųjų klausytis.

Taip ne tik parodysite pagarbą kalbančiam asmeniui, bet ir įsisavinsite daugiau informacijos, taip prisidėdami prie geresnio supratimo ir empatijos.

4) Kai esate sielvarto akivaizdoje

Kai kas nors, kas mums rūpi, tai išgyvena, dažnai jaučiame poreikį ką nors pasakyti, bet ką, kad palengvintume jų skausmą. Tačiau, tiesą sakant, tokiomis akimirkomis ne visada yra žodžių.

Kartais viskas, ko reikia liūdinčiam žmogui, – kad kas nors būtų šalia, dalytųsi su juo tyla. Bandymas užpildyti tylą banalybėmis ar patarimais dažnai gali atrodyti nenuoširdus ar net paniekinantis jų skausmą.

Vietoj to, jūsų tylus buvimas gali suteikti jiems jaukią erdvę liūdėti ir jaustis suprastiems, nereikalaujant atsakyti ar aiškinti savo jausmų.

5) Kai laikas netinkamas

Galbūt turite puikų atsakymą, įžvalgiausią komentarą ar juokingiausią pokštą, bet jei laikas netinkamas, geriau patylėti.

Pagalvokite apie situaciją, kai kas nors išreiškia rimtą susirūpinimą arba nusivylimą. Tai gali būti ne pats geriausias laikas praskaidrinti nuotaiką juokaujant ar paliečiant nesusijusią temą.

Jei nesate tikri, ar jūsų žodžiai bus gerai priimti, geriausia patylėti, kol ateis tinkamas laikas.

6) Kai kam nors kitam reikia dėmesio

Gyvenimas kupinas triumfo ir šventės akimirkų. Išleistuvės, paaukštinimas, sužadėtuvės – sąrašas tęsiasi.

Būtent šiais momentais dažnai jaučiame poreikį pasidalyti savo patirtimi ar patarimais.

Tačiau kartais svarbiausia yra tiesiog atsitraukti ir leisti žmogui, atsidūrusiam dėmesio centre, mėgautis savo akimirka.

Jūsų vaidmuo tokiomis akimirkomis – išklausyti, pasidžiaugti ir įvertinti jų sėkmę.

7) Kai žodžiai gali padaryti daugiau žalos nei naudos

Mia Zhang kaip pavyzdį pateikia situaciją iš savo patirties. Jos draugė išgyveno sunkų išsiskyrimą, todėl Mija bandė padėti patarimais, remdamasi savo patirtimi, tačiau galiausiai dar labiau nuliūdino draugę.

„Tuomet supratau, kad kartais, net ir turėdami geriausių ketinimų, savo žodžiais galime padaryti daugiau žalos nei naudos. Sudėtingose ir jautriose situacijose dažnai geriau išklausyti, o ne duoti neprašytų patarimų”, – sakė ji.

8) Kai reikia pamąstyti

Gyvenimas gali būti greitas ir chaotiškas, todėl dažnai jaučiame poreikį nedelsiant reaguoti ir žinoti visus atsakymus.

Tačiau kartais geriausia, ką galite padaryti, tai žengti žingsnį atgal ir padaryti pauzę apmąstymams.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
31.01.2018 laikas 18:59 Receptai Bulvių kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Didelė bulvė, Pienas

Skaityti daugiau

03.11.2017 laikas 13:10 Receptai Paprastoji takažolė vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Džiovinta takažolė, Verdančio vandens

Skaityti daugiau

14.09.2018 laikas 07:51 Receptai Vaistažolių mišiniai kraujuojant dantenoms
Kraujuojant dantenoms liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai kraujuojant dantenoms, dantenos, kraujuoja dantenos, receptai dantenoms, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėm...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau