Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2024 » Vasario » 25

Moteriška vienatvės baimė

Moteriška vienatvės baimė

Kiekvienas žmogus vienu ar kitu savo gyvenimo momentu yra patyręs vienišumo jausmą. Vieni kenčia dėl artimųjų nebuvimo, kiti nuolat jaučiausi vieniši, net būdami žmonių minioje. Kaip susidoroti su vienatvės baime?

Daug žmonių tiesiog fiziškai negali likti vieni su savimi. Ši būklė neigiamai veikia jų psichoemocinį stabilumą ir mažina savigarbą. Vienatvės baimė ypač stipriai persekioja moteris.

Vienatvės baimė: ką daryti?

Psichologai vienatvės baimę vertina kaip psichikos sutrikimą ir vadina ją autofobija. Jos simptomai būna sustiprėjęs nerimas, melancholija,vidinės tuštumos jausmas ir nervinimasis, kai žmogus lieka vienas. Be to, nuo autofobijos kenčia ne tik vieniši, bet ir šeimas turintys žmonės. Baimė likti vienam gali kilti vien nuo minties, kad kiti ignoruoja ir nepakankamai myli.

Dauguma merginų yra auklėjamos su nuostata, kad svarbiausias dalykas, ką jos turėtų padaryti gyvenime, – ištekėti ir sukurti šeimą.

Vis dar tebėra gajūs nuo senų laikų visuomenėje susiformavę stereotipai:

* jei moteris neištekėjusi, vadinasi, su ja kažkas negerai (serga, negraži, turi rimtų trūkumų ir pan.);

* moteris gali tapti sėkminga tik šalia vyro;

* po 30-ies metų moters niekam nebereikia.

Tokios stereotipinės nuostatos tiesiogiai ar netiesiogiai daro poveikį merginoms. Su amžiumi mintys apie gyvenimą tarp kačių užplūsta vis dažniau ir menkina jų savivertę. Merginos pamažu praranda savigarbą ir leidžiasi į santykius su pirmu sutiktuoju, kuris parodo susidomėjimą.

Toks kabinimasis į bet kokį partnerį iš vienatvės baimės nulemia tai, kad:

* merginos išteka tik siekdamos užsitikrinti palankų visuomenės požiūrį į jas,

* kad jos užmezga santykius su lovelasais, alfonsais, alkoholikais ir tinginiais, kuriems tereikia, kad moteris juos aptarnautų,

* kad moteris pasigimdo vaiką nuo nemylimo žmogaus,

* kad moteris pataikauja, kenčia ir apsimetinėja, kad tik sukurtų ir palaikytų „normalios“ santuokos iliuziją.

Ji aukojasi norėdama išsaugoti šeimą ar santykius, kurių iš tikrųjų nėra. Ji gyvena nelaiminga, santykiai neteikia džiaugsmo ar vilties. Moteris jaučiasi nevisavertė, suserga depresija, po to ir kitomis ligomis.

Kaip susidoroti su vienatvės baime?

Pabandykite save įvertinti objektyviai

Norėdamos tai padaryti, užrašykite ant popieriaus lapo viską, ką galite pasakyti apie save. Užsirašykite savo stipriąsias ir silpnąsias puses, kas jums patinka ir kas nepatinka, visus savo pasiekimus. O kai suprasite savo svarbą ir vertę, susitikdamos su vyrais būsite išrankesnės. Jei sunku save įvertinti, galite paprašyti tai padaryti savo draugų.

Apibūdinkite, ką jums reiškia vienatvė

Užsirašykite jos požymius, pavyzdžiui, „niekas nemyli“ arba „niekam nerūpiu“, ir pagalvokite, ar tai tikrai taip yra. Tada paaiškės, kad jūsų šeima ir draugai sėkmingai susidoroja su daugeliu dalykų, ir visai nebūtina dėl jų aukotis, juos nuolat aptarnauti ir pasinerti į nesveikus santykius.

Pagalvokite, ką galite padaryti patys

Parašykite, kodėl jums reikia santykių. Pavyzdžiui, „kad vyras aprūpintų“ arba „kad būtų su kuo atostogauti“ ir pan. Tada pažiūrėkite, ką galite padaryti, kad savarankiškai patenkintumėte tokius savo poreikius, pavyzdžiui, daryti karjerą, susirasti draugų bendroms atostogoms ir pan.

Pripildykite savo gyvenimą džiaugsmų ir malonumų

Tik jūs žinote, kas gali jums suteikti džiaugsmo. Surašykite ir reikšmingus pasiekimus, ir mažas laimingas akimirkas, pasivaikščiojimus parke, maudynes baseine, karoliukų vėrimą. Nebandykite ieškoti savo laimės kitame žmoguje, tuomet neteks nusivilti, kad partneris nesijaučia įsipareigojęs padaryti jus laimingą.

Kokia jūs vienišė?

Parašykite, kodėl laikote save vieniša. Juk turite šeimą, draugų, darbo kolegų. Apsidairykite aplinkui, gal tiesiog nepastebite tų, kurie yra pasirengę jus palaikyti sunkiomis akimirkomis, kalbėtis, dalytis laime ir liūdesiu ar tiesiog smagiai praleisti laiką.

Pasirūpinkite savo sveikata

Nervinė įtampa, nepasitenkinimas ir nerimas gali priversti jaustis silpnai, trokšti paramos ir pagalbos ar net pakirsti sveikatą. Pasistenkite sustiprinti savo nervus. Padės pasivaikščiojimai gryname ore, gimnastika, kvėpavimo pratimai ir įdomus hobis.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.06.2019 laikas 14:49 Receptai Pyragas prie arbatos per 5 minutes. Viską sumaišiau ir į orkaitę
Paprastas ir skanus naminis pyragas! Išsamų torto paruošimą žiūrėkite vaizdo medžiagoje.

Skaityti daugiau

06.12.2017 laikas 19:52 Receptai Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (sidabražolės, gyvatžolės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Skrandis. Ingredientai: sidabražolės, paprastosios gyvatžolės šaknų.

Skaityti daugiau

01.07.2019 laikas 18:13 Receptai Orkaitėje kepta višta
Gaminame. Orkaitėje kepta višta. Prieš kepant vištą dedame į kepimo maišą arba rankovę ir rankovę užrišame. Kepame apie 1,5-2 valandos (priklausimai nuo dydžio), vidutinio karštumo orkaitėje. Likus pusei valandos iki kepimo pabaig...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:06 Atleidimas: Kelias į Emocinę Laisvę ir Ramybę
Atleidimas – tai galinga savybė, leidžianti mums išsilaisvinti nuo praeities skausmų ir nuoskaudų. Nors dažnai manome, kad atleidimas yra susijęs su kitais, iš tiesų jis labiausiai veikia mus pačius. Šiame straipsnyje nagrinėsime atleidimo procesą, j...

Skaityti daugiau

20.12.2024 laikas 18:37 Gyvenimas dviese: kinė 5 metus apsimetinėjo savo mirusia seserimi
Šeimos ryšiai kartais gali būti tokie sudėtingi, kad net tragiškos aplinkybės skatina mus ieškoti neįprastų sprendimų. Kinijos internetas šiuo metu mirga nuo Annie Niu pasakojimo apie tai, kaip ji penkerius metus slėpė savo sesers dvynės mirtį nuo se...

Skaityti daugiau