Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2024 » Vasario » 25

Moteriška vienatvės baimė

Moteriška vienatvės baimė

Kiekvienas žmogus vienu ar kitu savo gyvenimo momentu yra patyręs vienišumo jausmą. Vieni kenčia dėl artimųjų nebuvimo, kiti nuolat jaučiausi vieniši, net būdami žmonių minioje. Kaip susidoroti su vienatvės baime?

Daug žmonių tiesiog fiziškai negali likti vieni su savimi. Ši būklė neigiamai veikia jų psichoemocinį stabilumą ir mažina savigarbą. Vienatvės baimė ypač stipriai persekioja moteris.

Vienatvės baimė: ką daryti?

Psichologai vienatvės baimę vertina kaip psichikos sutrikimą ir vadina ją autofobija. Jos simptomai būna sustiprėjęs nerimas, melancholija,vidinės tuštumos jausmas ir nervinimasis, kai žmogus lieka vienas. Be to, nuo autofobijos kenčia ne tik vieniši, bet ir šeimas turintys žmonės. Baimė likti vienam gali kilti vien nuo minties, kad kiti ignoruoja ir nepakankamai myli.

Dauguma merginų yra auklėjamos su nuostata, kad svarbiausias dalykas, ką jos turėtų padaryti gyvenime, – ištekėti ir sukurti šeimą.

Vis dar tebėra gajūs nuo senų laikų visuomenėje susiformavę stereotipai:

* jei moteris neištekėjusi, vadinasi, su ja kažkas negerai (serga, negraži, turi rimtų trūkumų ir pan.);

* moteris gali tapti sėkminga tik šalia vyro;

* po 30-ies metų moters niekam nebereikia.

Tokios stereotipinės nuostatos tiesiogiai ar netiesiogiai daro poveikį merginoms. Su amžiumi mintys apie gyvenimą tarp kačių užplūsta vis dažniau ir menkina jų savivertę. Merginos pamažu praranda savigarbą ir leidžiasi į santykius su pirmu sutiktuoju, kuris parodo susidomėjimą.

Toks kabinimasis į bet kokį partnerį iš vienatvės baimės nulemia tai, kad:

* merginos išteka tik siekdamos užsitikrinti palankų visuomenės požiūrį į jas,

* kad jos užmezga santykius su lovelasais, alfonsais, alkoholikais ir tinginiais, kuriems tereikia, kad moteris juos aptarnautų,

* kad moteris pasigimdo vaiką nuo nemylimo žmogaus,

* kad moteris pataikauja, kenčia ir apsimetinėja, kad tik sukurtų ir palaikytų „normalios“ santuokos iliuziją.

Ji aukojasi norėdama išsaugoti šeimą ar santykius, kurių iš tikrųjų nėra. Ji gyvena nelaiminga, santykiai neteikia džiaugsmo ar vilties. Moteris jaučiasi nevisavertė, suserga depresija, po to ir kitomis ligomis.

Kaip susidoroti su vienatvės baime?

Pabandykite save įvertinti objektyviai

Norėdamos tai padaryti, užrašykite ant popieriaus lapo viską, ką galite pasakyti apie save. Užsirašykite savo stipriąsias ir silpnąsias puses, kas jums patinka ir kas nepatinka, visus savo pasiekimus. O kai suprasite savo svarbą ir vertę, susitikdamos su vyrais būsite išrankesnės. Jei sunku save įvertinti, galite paprašyti tai padaryti savo draugų.

Apibūdinkite, ką jums reiškia vienatvė

Užsirašykite jos požymius, pavyzdžiui, „niekas nemyli“ arba „niekam nerūpiu“, ir pagalvokite, ar tai tikrai taip yra. Tada paaiškės, kad jūsų šeima ir draugai sėkmingai susidoroja su daugeliu dalykų, ir visai nebūtina dėl jų aukotis, juos nuolat aptarnauti ir pasinerti į nesveikus santykius.

Pagalvokite, ką galite padaryti patys

Parašykite, kodėl jums reikia santykių. Pavyzdžiui, „kad vyras aprūpintų“ arba „kad būtų su kuo atostogauti“ ir pan. Tada pažiūrėkite, ką galite padaryti, kad savarankiškai patenkintumėte tokius savo poreikius, pavyzdžiui, daryti karjerą, susirasti draugų bendroms atostogoms ir pan.

Pripildykite savo gyvenimą džiaugsmų ir malonumų

Tik jūs žinote, kas gali jums suteikti džiaugsmo. Surašykite ir reikšmingus pasiekimus, ir mažas laimingas akimirkas, pasivaikščiojimus parke, maudynes baseine, karoliukų vėrimą. Nebandykite ieškoti savo laimės kitame žmoguje, tuomet neteks nusivilti, kad partneris nesijaučia įsipareigojęs padaryti jus laimingą.

Kokia jūs vienišė?

Parašykite, kodėl laikote save vieniša. Juk turite šeimą, draugų, darbo kolegų. Apsidairykite aplinkui, gal tiesiog nepastebite tų, kurie yra pasirengę jus palaikyti sunkiomis akimirkomis, kalbėtis, dalytis laime ir liūdesiu ar tiesiog smagiai praleisti laiką.

Pasirūpinkite savo sveikata

Nervinė įtampa, nepasitenkinimas ir nerimas gali priversti jaustis silpnai, trokšti paramos ir pagalbos ar net pakirsti sveikatą. Pasistenkite sustiprinti savo nervus. Padės pasivaikščiojimai gryname ore, gimnastika, kvėpavimo pratimai ir įdomus hobis.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
26.08.2018 laikas 17:15 Receptai Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams
Sanarių skausmai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams, receptai nuo sąnarių skausmo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomi...

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 08:20 Receptai Šokoladiniai keksiukai. Šokoladinių keksiukų receptas

Pasigaminkime namuose, naminius keksiukus. Šokoladinių keksiukų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

20.12.2017 laikas 16:10 Receptai Trynių kaukė pleiskanojančiai, vystančiai odai
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: sausos veido odos. Ingredientai: Kiaušinio trynys, Tamsaus medaus, Aliejaus, Citrinos sulčių, Avižinių miltų.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau