Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 4

Bronzos amžiaus lobiai buvo pagaminti iš nežemiško metalo

Bronzos amžiaus lobiai buvo pagaminti iš nežemiško metalo

Mokslininkai nustatė, kad du bronzos amžiaus radiniai iš bronzos amžiaus lobyno buvo pagaminti naudojant meteorinę geležį.

Stulbinančiu archeologiniu atradimu mokslininkai nustatė, kad daugiau nei prieš 60 metų Ispanijoje aptiktame bronzos amžiaus lobyne yra daiktų, pagamintų iš meteoritinės geležies. Archeologai 1963 m. aptiko Vilhenos lobį, kurį sudaro 59 buteliai, dubenys ir papuošalai, pagaminti iš aukso, sidabro, gintaro ir geležies.

Iš pradžių geležies dirbiniai buvo apibūdinti kaip "tamsus švino metalas" su blizgančia išvaizda ir sutrūkinėjusia geležies oksido danga. Tačiau neseniai atlikta analizė atskleidė, kad abiejuose dirbiniuose naudota geležis iš tikrųjų buvo gauta iš meteorito, nukritusio į Žemę maždaug prieš 1 mln. metų.

Du ištirti geležiniai objektai buvo C formos apyrankė ir tuščiaviduris rutulys, viršuje padengtas aukso lapeliu, kuris galėjo būti naudojamas kaip kardo rankenos puošmena. Abu objektai buvo sukurti 1400-1200 m. pr. m. e. Naudodami masių spektrometriją, tyrėjai aptiko geležies ir nikelio lydinio, panašaus į tą, kuris randamas meteorinėje geležyje, pėdsakų.

Tyrimo vyresnysis autorius Ignacio Montero Ruizas (Ignacio Montero Ruiz) paaiškino aukso ir geležies ryšio svarbą, teigdamas, kad abu elementai turi didelę simbolinę ir socialinę reikšmę. Jis mano, kad šie artefaktai galėjo būti paslėpti lobiai, priklausę ne atskiram asmeniui, o bendruomenei, nes tuo laikotarpiu Pirėnų pusiasalyje nebuvo karalysčių.

Šis atradimas atskleidžia senovės kultūrų novatoriškumą, nes darbo su meteorine geležimi technologija gerokai skyrėsi nuo vario metalurgijos ir tauriųjų metalų, tokių kaip auksas ir sidabras, technologijos. Montero Ruizas pabrėžė eksperimentavimo ir smalsumo svarbą praeities visuomenėse.

Nors artefaktų kilmė ir jų kūrėjai lieka nežinomi, šis radinys yra pirmas ir seniausias meteorinės geležies objektų atvejis Pirėnų pusiasalyje. Jis taip pat suteikia naujų įžvalgų apie vėlyvojo bronzos amžiaus metalurgijos metodus. Anksčiau vieninteliai žinomi I tūkstantmečio pr. m. e. artefaktai, kurių sudėtyje yra meteorinės geležies, buvo Šveicarijoje rastas strėlės antgalis ir keli daiktai iš Lenkijos.

Meteoritinės geležies radimas Villenos lobių lobyne išryškina sudėtingą senovės civilizacijų ir dangaus reiškinių ryšį. Nors tyrėjai ir toliau aiškinasi šiuos artefaktus gaubiančias paslaptis, klausimas apie jų kilmę vis dar lieka neatsakytas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.09.2018 laikas 08:21 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai siekiant pašalinti nemalonų burnos kvapą
Blogas burnos kvapas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai siekiant pašalinti nemalonų burnos kvapą, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip g...

Skaityti daugiau

07.02.2018 laikas 11:13 Receptai – Patiekalai Kaip ruošiamos arbatos
Vaistažolių arbatas geriausia ruošti tik tam skirtuose emaliuotuose neįskilusiuose induose. Nerūdijančio plieno visiškai netinka, nes turi kenksmingų priedų. Nenaudokite aliumininių indų, nes iš jų į arbatą patenka metalo jonų....

Skaityti daugiau

20.09.2019 laikas 20:38 Receptai – Patiekalai Varškės keksas prie arbatos

Kiaušinius suplakame su cukrumi, įdedame vaniliną, ištirpdytą sviestą ir gerai išmaišome. Įdedame sodą, paskui varškę ir suplakame iki vientisos masės. Tada įdedame miltus ir dar kartą gerai išplakame. Masę sudedame į kepimo fo...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau