- 04.03.2024
- 0.0 Reitingas
- 343 Peržiūrų
- Komentarai
Mokslininkai nustatė, kad du bronzos amžiaus radiniai iš bronzos amžiaus lobyno buvo pagaminti naudojant meteorinę geležį.
Stulbinančiu archeologiniu atradimu mokslininkai nustatė, kad daugiau nei prieš 60 metų Ispanijoje aptiktame bronzos amžiaus lobyne yra daiktų, pagamintų iš meteoritinės geležies. Archeologai 1963 m. aptiko Vilhenos lobį, kurį sudaro 59 buteliai, dubenys ir papuošalai, pagaminti iš aukso, sidabro, gintaro ir geležies.
Iš pradžių geležies dirbiniai buvo apibūdinti kaip "tamsus švino metalas" su blizgančia išvaizda ir sutrūkinėjusia geležies oksido danga. Tačiau neseniai atlikta analizė atskleidė, kad abiejuose dirbiniuose naudota geležis iš tikrųjų buvo gauta iš meteorito, nukritusio į Žemę maždaug prieš 1 mln. metų.
Du ištirti geležiniai objektai buvo C formos apyrankė ir tuščiaviduris rutulys, viršuje padengtas aukso lapeliu, kuris galėjo būti naudojamas kaip kardo rankenos puošmena. Abu objektai buvo sukurti 1400-1200 m. pr. m. e. Naudodami masių spektrometriją, tyrėjai aptiko geležies ir nikelio lydinio, panašaus į tą, kuris randamas meteorinėje geležyje, pėdsakų.
Tyrimo vyresnysis autorius Ignacio Montero Ruizas (Ignacio Montero Ruiz) paaiškino aukso ir geležies ryšio svarbą, teigdamas, kad abu elementai turi didelę simbolinę ir socialinę reikšmę. Jis mano, kad šie artefaktai galėjo būti paslėpti lobiai, priklausę ne atskiram asmeniui, o bendruomenei, nes tuo laikotarpiu Pirėnų pusiasalyje nebuvo karalysčių.
Šis atradimas atskleidžia senovės kultūrų novatoriškumą, nes darbo su meteorine geležimi technologija gerokai skyrėsi nuo vario metalurgijos ir tauriųjų metalų, tokių kaip auksas ir sidabras, technologijos. Montero Ruizas pabrėžė eksperimentavimo ir smalsumo svarbą praeities visuomenėse.
Nors artefaktų kilmė ir jų kūrėjai lieka nežinomi, šis radinys yra pirmas ir seniausias meteorinės geležies objektų atvejis Pirėnų pusiasalyje. Jis taip pat suteikia naujų įžvalgų apie vėlyvojo bronzos amžiaus metalurgijos metodus. Anksčiau vieninteliai žinomi I tūkstantmečio pr. m. e. artefaktai, kurių sudėtyje yra meteorinės geležies, buvo Šveicarijoje rastas strėlės antgalis ir keli daiktai iš Lenkijos.
Meteoritinės geležies radimas Villenos lobių lobyne išryškina sudėtingą senovės civilizacijų ir dangaus reiškinių ryšį. Nors tyrėjai ir toliau aiškinasi šiuos artefaktus gaubiančias paslaptis, klausimas apie jų kilmę vis dar lieka neatsakytas.
Remiantis: https://paranormal.lt/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau