Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Kovo » 11

"Terra australis incognita"

"Terra australis incognita"

Istorijos metraščiuose yra pasakojimų apie mitinius kraštus ir neatrastas teritorijas, kurios audrino tyrinėtojų ir mokslininkų vaizduotę.

Viena iš tokių legendų - Terra Australis, paslaptingas žemynas, egzistavęs Pietų pusrutulyje. Žinoma, oficialioji istorija ją laiko "mitine žeme"

Terra Australis sąvoka atsirado dar senovės graikų laikais, kurie tikėjo, kad egzistuoja didelis pietinis žemynas, atsveriantis žinomas žemes šiauriniame pusrutulyje. Tokie filosofai kaip Aristotelis ir Ptolemėjas propagavo šią idėją, įsivaizduodami simetrišką pasaulį. Tačiau tik atradimų epochoje tyrinėtojai pradėjo aktyviai ieškoti šios mitinės žemės.

Tokių bebaimių tyrinėtojų, kaip Ferdinandas Magelanas ir seras Fransisas Drake'as kelionės dar labiau paskatino susidomėjimą Terra Australis. Šie nuotykių ieškotojai, keliaudami į neatrastas pietų jūras, dar labiau padidino paslaptingojo žemyno viliones ir paslaptingumą.

Antarktidos nesėkmingai ieškojo portugalai B. Diasas (1487-1488 m.) ir F. Magelanas (1520 m.), olandas A. Tasmanas (1644 m.).

Tačiau būtent garsusis kapitonas Džeimsas Kukas (James Cook), XVIII a. apiplaukdamas pasaulį, kartografavo dalį Australijos ir Naujosios Zelandijos ir pranešė, kad jokios didžiulės Terra Australis, kaip įsivaizdavo iš pradžių, nėra:

"Galiu drąsiai teigti, kad joks žmogus niekada nesugebės nukeliauti toliau į pietus, nei man pavyko".

D. Kuko autoritetas buvo toks didelis, kad tolesni Antarktidos tyrinėjimai buvo sustabdyti.

Galiausiai rusų jūrininkai turėjo paneigti šį teiginį. Antarktidą 1820 m. atrado rusų ekspedicija, vadovaujama Tadeušo Bellingshauzeno ir Michailo Lazarevo.

O, ką jūs manote?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
30.01.2020 laikas 08:50 Receptai Riešutų sviesto sausainiai

Visus ingredientus išmaišykite iki vientisos tirštos masės. Skardą išklokite kepimo popieriumi ir dėkite ant jos po gerą šaukštą tešlos. Suspauskite šakute. Sausainius kepkite 10 – 12 minučių iki 180 laipsnių įkaitintoje ...

Skaityti daugiau

24.11.2019 laikas 08:36 Receptai Makaronai Su Mėsa Ir Daržovėmis, Be Virimo

Greitas patiekalas. Skanūs makaronai pietums. Makaronai su mėsa ir daržovėmis. Kitą dieną jei nesuvalgote makaronai išlieka nesusilietę, atskirti vienas nuo kito ir tokie pat skanūs, tereikia juos pašildyti.

...

Skaityti daugiau

16.11.2019 laikas 21:46 Receptai Sultingi obuolių varškės blynai pusryčiams. Nepakartojamas skonis!
Šie varškėčiai yra skanesni ir švelnesni nei tradiciniai. Nepakartojamas skonis! Patiekiame su grietine.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau