Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Kovo » 11

Kopešvaro šventykla: vartai į visatą

Kopešvaro šventykla: vartai į visatą

Kopešvaro šventykla, esanti Indijos Orisos valstijoje, yra tikras meno ir architektūros kūrinys. Jos unikalumas slypi ne tik nuostabiuose raižiniuose ant sienų ir kolonų, bet ir architektūrinėje koncepcijoje, kuri atspindi kosminę harmoniją ir vienybę su visata.

Pagrindinė šventyklos komplekso dalis yra Svargamandapa - atvira salė, kurioje lankytojai gali matyti dangų tiesiai iš vidaus. Šioje salėje yra 48 kolonos, sudarančios apskritimo formos kompoziciją. Iš viso šventykloje yra 95 kolonos. Tačiau ne tik kolonų skaičius daro šią šventyklą unikalią, bet ir jų bazalto raižiniai, stebinantys savo grožiu ir detalėmis.

Kopešvaro šventyklos sienas puošia stulbinantys dievų atvaizdai. Čia galima pamatyti Brahmos, Višnu, Šivos, Ganešos ir daugelio kitų dievybių atvaizdus. Kiekviena raižinių detalė apgalvota iki smulkmenų, o ant šventyklos sienų vaizduojamos scenos iš senovės Indijos epinių kūrinių, tokių kaip "Mahabharata" ir "Ramajana".

Ypatingą įspūdį daro pusapvalios formos lubos su neprilygstamais raižiniais. Žvelgiant į ją, apima jausmas, kad pasineri į Visatą, jauti vienybę su gamta ir sužinai Visatos paslaptis.

Įdomu tai, kad Kopešvaro šventykla primena senovinius "žvaigždžių vartus". Matyt, neatsitiktinai hinduistų šventyklos buvo statomos pagal Visatos modelio kanonus, atkartojant šventyklą, bokštą, baseiną ir pasodintą medį - olos, kalno, medžio ir vandenyno simbolius.

Kopešvaro šventyklos architektūrinė koncepcija atspindi Visatos prigimties tyrinėjimo svarbą senovės Indijos mokslininkams ir filosofams. Jie stengėsi suprasti Visatos dėsnius ir žmogaus santykį su ja. Todėl apsilankymas Kopešvaro šventykloje tampa ne tik religiniu ritualu, bet ir savęs pažinimo bei bendravimo su kosmine energija galimybe.

O, ką jūs manote?

Kopešvaro šventykla: vartai į visatą

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.06.2019 laikas 12:56 Receptai Tinginiai virtinukai su bulvėmis

Tiesiogiai per 10 minučių paruošiame tikrą gardumyną! Ingredientai: 400 g bulvių; 150 g miltų; 1 a. š. druskos; 2-3 v. šaukštai augalinio aliejaus.

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 11:50 Receptai Gardžių čeburekų receptas

Gaminame. Čeburekai Kiaušinių trynius dedame į didesnį dubenį, išplakame, beriame druską, pilame šiltą vandenį ir išmaišome. Į tą patį dubenį dalimis sijojame miltus ir užminkome tešlą Ji gali atrodyti kietoka, bet aliejus turė...

Skaityti daugiau

06.09.2018 laikas 10:23 Receptai Vaistažolių mišiniai organizmo stiprinimui

Organizmo stiprinimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai organizmo stiprinimui, receptai organizmui stiprinti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
26.05.2024 laikas 17:17 Mano mama sunkiai serga, bet man tai nerūpi, ji to nusipelnė
Kai mano motina susirgo, Lidija visada buvo šalia. Aš tai darbe, tai vaikams mokykla, būreliai, o Lidija pas mus namie sėdėjo, mamą prižiūrėjo, slaugė. Mamą mes ant kojų pastatėme, bet po kurio laiko ir Lidija susirgo tokia liga, tik jos imunitetas s...

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau